کد مطلب: 113674
در پي حمايت از هتاکان به پيامبر/
روزنامه مردم امروز با دستور دادستاني توقيف شد/سکوت ادامه‌دار هيئت نظارت بر مطبوعات
تاریخ انتشار : 1393/10/28
نمایش : 1082
در پي درج تيتر «من شارلي هستم» از سوي روزنامه مردم امروز که به حمايت از کاريکاتوريست توهين کننده به ساحت پيامبر اکرم (ص) پرداخته بود اين روزنامه توقيف شده است.
به گزارش کلار، در پي درج تيتر «من شارلي هستم» از سوي روزنامه مردم امروز که به حمايت از کاريکاتوريست توهين کننده به ساحت پيامبر اکرم (ص) پرداخته بود اين روزنامه توقيف شده است.

مقامات مسئول در پي مطالبات مردمي در خصوص برخورد با کساني که توهين به حضرت محمد (ص) را بازنشر مي‌کنند اين اقدام را انجام داده اند که اين اقدام آنها شايسته تقدير است.

خاطرنشان مي شود وزارت ارشاد تا کنون اقدامي در جهت توقيف اين روزنامه و برخورد با توهين کنندگان به پيامبر انجام نداده است.

تنها يک ماه بيشتر از انتشار روزنامه مردم امروز به سردبيري محمد قوچاني نگذشته بود که اين روزنامه با گرفتن 2 بار تذکر در نهايت توقيف شد.

قوچاني که به مافياي رسانه هاي اصلاح طلب نيز معروف شده است با آغاز به کار دولت يازدهم فعاليت رسانه‌اي خود را افزايش داد و با تبديل امتياز هفته نامه "آسمان" به روزنامه، قوچاني و تيم همراهش دور جديدي از فعاليت رسانه‌اي در کنار انتشار ماهنامه "مهرنامه" و "تجربه" را آغاز کردند.

با اين حال روزنامه آسمان بعد از گذشت شش روز از انتشارش، به علت توهين به مقدسات و غير انساني خواندن حکم قصاص توقيف شد. اما نکته جالب توجه اينجاست که قوچاني به نمادي براي توقيف رسانه هاي اصلاح طلب تبديل شده و هر جا که وي پا گذشته، بعد از مدت کوتاهي به تعطيلي کشيده است. نمونه بارز آنها نيز توقيف همشهري ماه و توقيف هاي متوالي شرق گرفته تا هم ميهن، شهروند امروز و سرانجام نيز آسمان توقيف شد./دانا/

انتهاي پيام/540/ک/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا