کد مطلب: 124283
دويچه‌وله:جنجال بر سر حذف "اسکناس هسته‌اي" در ايران/العربيه:حذف نماد هسته‌اي از اسکناس‌‌ها، نشانه آمادگي دولت ايران براي قبول توافقنامه است
تاریخ انتشار : 1393/12/20
نمایش : 1029
رسانه هاي بيگانه اعلام کردند که حذف نماد انرژي هسته‌اي از اسکناس‌‌ها، نشانه آمادگي دولت ايران براي قبول توافقنامه است.

رسانه هاي بيگانه اعلام کردند که حذف نماد انرژي هسته‌اي از اسکناس‌‌ها، نشانه آمادگي دولت ايران براي قبول توافقنامه است.

به گزارش کلار به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا، طي روزهاي گذشته در اقدامي عجيب بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران تغييراتي در طرح اسکناس 5 هزار توماني به وجود آورد که اين تغييرات حاشيه هاي زيادي را به همراه داشت.

 

طرح قبلي که تصويري از سرزمين ايران با يک نماد هسته اي بود در حاشيه خود سخني از پيامبر(ص) را مبني بر اينکه دانش اگر در ثريا هم باشد مرداني از سرزمين پارس بدان دست خواهند يافت، نشان مي داد.

 

در حقيقت مسئولان بانک مرکزي با حذف اين سخن از پيامبر و نماد هسته اي تنها عکس سر در دانشگاه تهران را جايگزين آن کردند که در اين طرح سر در دانشگاه تهران به رنگ بنفش که رنگ انتخاباتي دولت يازدهم است به چشم مي خورد.

 

اسکناس جديد با رنگ انتخاباتي دولت يازدهم

طرح اسکناس 5 هزار توماني قديم با ارم هسته اي

 

در اين ميان رسانه‌هاي اپوزيسيون از اين اقدام دولت بسيار حمايت کرده اند و طي گزارش هايي منتقدين طرح جديد اسکناس را داراي سوء ظن به دولت دانسته و به صورت تمام قد از اين اقدام دولت در خصوص حذف نماد هسته اي استقبال کردند.

 

اين موضوع که چرا رسانه هايي که به دشمني با نظام جمهوري اسلامي ايران شهرت دارند، امروز به دفاع تمام قد از اقدامات دولت در زمينه حذف طرح هسته اي از اسکناس هاي 5هزار توماني پرداخته اند، جاي تأمل دارد.

 

اين در حالي است که بسياري از رسانه هاي خارجي به سرعت پيام اصلي اين تغيير طرح را دريافت کرده و اعلام داشتند اين اقدام دولت يازدهم فضاسازي براي برچيدن امکانات هسته اي ايران است.

 

شبکه العربيه در اين خوص  اعلام کرد که حذف نماد انرژي هسته‌اي از اسکناس‌‌ها، نشانه آمادگي دولت ايران براي قبول توافقنامه است.

 

اين شبکه تلويزيوني مدعي شد؛ اقدام ايران در حذف نماد انرژي هسته‌‌اي به معناي آمادگي تهران براي توقف ۱۰ ساله برنامه هسته‌‌اي خود است.

 

دولتمردان از اين سياست هاي رسانه هاي خارجي بايد دريابند که در شرايطي که مذاکرات در حال برگزاري بوده و از طرف ديگر توهين به پيامبر (ص) در دستور کار دولتمردان غربي قرار گرفته است، تا جايي که اين توهين به صورت يک قانون در کشور دانمارک در آمده، حذف نماد هسته اي و حديثي از پيامبر در اين زمينه، نوعي کد دادن به دشمن است.

 

کدهايي که دشمنان ايران، ملت را وابسته به رفع تحريم ها ميدانند و تنها فشار را بر تيم مذاکره کننده بيشتر مي کنند.

انتهاي پيام/ط

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا