کد مطلب: 124284
کلنگ پروژۀ 412 هکتاري مزرعۀ قريۀ نساء بلداجي به زمين خورد
تاریخ انتشار : 1393/12/21 12:04:43
نمایش : 1200
ـ با حضور فرماندار و نمايندۀ شهرستان بروجن در مجلس شوراي اسلامي، کلنگ پروژۀ 412 هکتاري سيستم آبياري تحت فشار مزرعۀ قريۀ نساء بلداجي به زمين خورد.
رئيس جهاد کشاورزي شهرستان بروجن در مراسم کلنگ زني پروژۀ آبياري باراني تحت فشار مزرعۀ قريۀ نساء بلداجي در گفتگو با خبرنگار کلار، گفت: آبياري تحت فشار از هدر رفتن بيهودۀ آب جلوگيري کرده و در نتيجه به ميزان آب موجود، مي توان سطح زير کشت را به چند برابر افزايش داد.

 روح الله معتمدي افزود: اين طرح با سطح اجرايي 412 هکتار و اعتبار 36 ميليارد ريال کلنگ زني شده که مي تواند زمينۀ رونق توليدات کشاورزي در شهر بلداجي را فراهم آورد.
 
وي با بيان اينکه 110 خانوار بهره بردار اين طرح خستند، تصريح کرد: اين تعداد خانوار زندگي خود را از طريق فعاليت هاي کشاورزي تأمين مي کنند که با بهره برداري از اين طرح مهم، زمينۀ توليد و درآمد آنها بيش از پيش فراهم مي شود.

 رئيس جهاد کشاورزي شهرستان بروجن افزايش راندمان آبياري، استفادۀ بهينه از منابع آبي شهرستان، افزايش بهره وري، افزايش توليد و درآمد کشاورزان را از مهم ترين اهداف اين طرح عنوان کرد.

وي همچنين به پيشتازي و رتبۀ برتر اين شهرستان در تجهيز مزارع کشاورزي به سيستم نوين آبياري تحت فشار در استان و کشور اشاره کرد و افزود: از مجموع 31 هزار هکتار اراضي کشاورزي موجود در شهرستان بروجن، 18 هزار هکتار از اين اراضي به سيستم آبياري تحت فشار مجهز شده است.
انتهاي پيام/540ک
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا