کد مطلب: 166057
اعتراف وبگاه دفاعي موشکي اسرائيل:
فعاليت "شهر موشکي سپاه" ‌از تجسس‌هاي هوايي ـ اطلاعاتي در امان بوده است/ برتري «عماد» بر سپر موشکي پيکان-۳ اسرائيل
تاریخ انتشار : 1394/08/04
نمایش : 767
يک وبگاه صهيونيستي فعال در امور نظامي با تاکيد بر پيشي گرفتن موشک عماد ايران بر سامانه موشکي پيکان ۳ اسرائيل، نوشت: ايران مي‌تواند با کمک شهر موشکي، سامانه‌هاي شهاب و موشک غدير را بدون مواجهه با موشک‌هاي دشمن آماده شليک کند.
به گزارش کلار، وبگاه «امور دفاعي، موشکي» اسرائيل در گزارشي با اشاره به ساخت موشک عماد از سوي ايران به صراحت نوشت، موشک «عماد» ساخت ايران قابليت پيشي گرفتن بر سامانه دفاع موشکي «پيکان ۳» يا «ختس» (نام عبري) اسرائيل را دارد. ختس يا پيکان ۳ نوعي سامانه ضد موشک بالستيک مي‌باشد که بصورت مشترک توسط شرکت صنايع هوايي اسرائيل و شرکت بوئينگ آمريکا طراحي و ساخته شده است.
 
سامانه موشکي ختس يا پيکان ۳
وبگاه امور دفاعي، موشکي اسرائيل در ادامه اين گزارش نوشت: ايران موفق شده موشک جديد بومي خود که بردي متوسط داشته و «عماد» نام دارد را با موفقيت شليک نمايد. آنطور که «حسين دهقان» وزير دفاع ايران اعلام کرده است، موشک عماد را مي‌توان تا اصابت به هدف هدايت و کنترل نمود.

بر اساس تخمين تحليلگران، اين موشک جديد سال آينده عملياتي خواهد شد. اين در حالي است که جمهوري اسلامي ايران اينک داراي موشک‌هاي سطح به سطح با برد بيش از ۲۰۰۰ کليومتر است و مي‌تواند پايگاه‌هاي آمريکا و اسرائيل را در منطقه هدف قرار دهد.

به نوشته اين وبگاه، به نظر مي‌رسد موشک جديد عماد نسخه‌اي بر گرفته از موشک‌هاي با سوخت مايع «غدير» و «شهاب» باشد. اين موشک بالستيک ميان برد يا (MRBM) با سوخت مايع حرکت مي‌کند و برخي منابع مطلع اعلام کرده‌اند برد آن بيش از ۱۷۰۰کيلومتر و قادر به حمل مهمات به ميزان ۷۵۰ کيلوگرم (۱۶۵۰ پوند) است. موشک عماد برخلاف نسل‌هاي قبلي‌اش نمونه‌اي جديد از موشک تجهيز شده به سامانه هدايت شونده است که قادر به کنترل ۴ سطح آيرو ديناميکي و پروازهاي فراتر از جو است و با تنظيم مسير خود مجددا وارد جو زمين شده و به هدف اصابت مي‌کند.
 موشک عماد

اين وبگاه صهيونيستي نوشت: موشک عماد احتمالا با سامانه‌هاي ناوبري ماهواره‌اي با کنترل آيرو ديناميک و نيروي محرکه است و با اين قابليت‌ها قادر به فريب دادن موشک‌هاي رهگير بوده و تهديدي جديد عليه سامانه‌هاي دفاع موشکي جديد است.
وبگاه امور نظامي و موشکي اسرائيل در ادامه با اشاره به رونمايي چند روز قبل شهر موشکي يگان موشکي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در عمق ۵۰۰ متري زمين نوشت: ايران از يکي از چند پايگاه موشکي خود در حالي‌که واحدهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در آن‌جا حضور داشتند، رونمايي کرد. تاسيساتي با شبکه‌اي از تونل‌هاي پي در پي با سطحي پوشيده شده از بتون که ايران را قادر مي‌سازد به سرعت و به طور مطلوب موشک‌هاي خود را از انبار براي پرتاب و هدف‌گيري آماده کند.

بر اساس اين گزارش، ايران به طور معمول پايگاه‌هاي موشکي که داراي درهاي ورودي و خروجي بسياري است را در مناطق ناهموار کوهستاني قرار داده و سکوهاي پرتاب نيز اغلب زير سازه‌هاي مسقف و مستتر قرار گرفته‌اند. تمام اين اقدام‌ها براي از بين بردن عمليات اطلاعاتي دشمن و يا استفاده از ماهواره و پهپاد براي رصد موشک‌هاي ايران است.
 

 
نمايي از شهر موشکي ايران

سکوهاي پرتاب چند منظوره در هر پايگاه مي‌تواند سوخت رساني چند موشک که معمولا کاري زمان بر است را انجام دهد. با انجام چنين عمليات زير زميني موشک‌هاي سوخت مايع ايران چون شهاب – ۳ و غدير بدون مواجهه با موشک‌هاي دشمن آماده شليک مي‌شوند. چنين زير زمين‌هاي عميقي همچنين از تجسس‌هاي اطلاعاتي هوايي دشمن مصون مي‌مانند.

در خاتمه اين گزارش آمده است: تونل‌هاي بزرگ نواحي زيادي را براي حمل و نقل موشک‌هاي آماده پرتاب مهيا مي‌کند. اين سکوهاي پرتاب موشک که به طور همزمان آماده پرتاب موشک‌هاي جديد مي‌شوند، موثرتر از پرتاب موشک ‌از سيلو است که نياز به زمان براي سوخت‌گيري مجدد بعد از شليک هر موشک دارد. موشک‌هاي راهبردي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي علاوه بر اين شهرک زير زميني به پرتاب‌هاي سيلويي نيز متکي هستند که اولين نمونه آن در سال ۲۰۱۱ رونمايي شد.
انتهاي پيام/540/ک/

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا