کد مطلب: 238400
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري:
حفظ حاکميت نظام خط قرمز مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني
تاریخ انتشار : 1395/10/22 16:18:36
نمایش : 195
نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري گفت: حفظ و حاکميت نظام براي مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني خط قرمز بود ايشان خون دل خورد، سختي ها کشيد و اجازه نداد به نظام خدشه اي وارد شود.
به گزارش کلار به نقل از  بام ايران خبر؛ حجت السلام و المسلمين محمدعلي نکونام امام جمعه امام جمعه شهرکرد در بزرگداشت مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني که در مصلي بزرگ شهرکرد برگزار شد با اشاره به اينکه نبايد از هواي نفساني دنياپرستان تبعيت کردو به دنبال حاکميت دين خدا بود اظهار کرد: در جامعه اسلامي حکومت نفساني ممنوع است.

وي با تاکيد بر اينکه همه ما بايد حکم خدا را جدي بگيريم تصريح کرد: آن هايي که مسلمان نيستند حکم خدا را ناديده گرفته و با حکم خدا بازي مي کنند.

نکونام اذعان داشت: عده اي هستند که مسلمان نبوده و در مقابل شما ايستاده اند اينها همان کساني هستند که دست به دست هم مي دهند که سد راه خدا باشند و مانع از اجراي احکام خدا باشنداما شما مراقب باشيد و از آن ها پيروي نکنيد که اگر از آن ها پيروي کرديد ظالم خواهيد بود.

وي با بيان اينکه ما بايد تنها به قرآن عمل کنيم عنوان کرد: قرآن گفته حاکم مطلق تنها خداست و راهي که خدا پيش روي ما قرارداده است را بايد ادامه دهيم.
نکونام اذعان داشت: قرآن تصريح دارد که احکام الهي بايد اجرا شود و براي اجراي اين احکام بايد ولايت باشد که مجري شود .

جامعه اي ثابت خواهد شد که ولي امر از آن جامعه راضي باشد

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري گفت: براي همه ما بايد اين دغدغه وجود داشته باشد که خداي ناخواسته از يک سر سوزن از ولي خودمان فاصله نگيريم.

حجت السلام نکونام در بخشي از سخنان خود از ويژگي هاي بارز مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني اشاره کرد و بيان داشت: مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني اهل اين نبود که هر روز زير يک پرچم قرار گيرد و ايشان بر اساس تشخيص عمل مي کرد نه منفعت.

نکونام يادآور شد: هاشمي رفسنجاني با ولايت فقيه بود و معتقد بود جامعه اي پايدار خواهد بود که ولايي باشد.

وي از سعه صدر فوق العاده و تحمل بالاي مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني نيز اشاره کرد.

نکونام يادآور شد: همه ما ميکوشيم در کنار يکديگر باشيم و وحدت بينمان حکم فرما باشد انتقاد ممکن است به هم داشته باشيم اما رو در روي يکديگر نباشيم.

وي تاکيد کرد: بد يکديگر را نخواهيم، انتقاد منصفانه از يکديگر داشته و دست هايمان يکي باشد.

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا