کد مطلب: 238401
در اولين نشست خبري
ترامپ: دولت اوباما داعش را ايجاد کرد/ روسيه مي‌تواند به ما در مبارزه با داعش کمک کند/اخبار سي‌ان‌ان جعلي است
تاریخ انتشار : 1395/10/23
نمایش : 419
«دونالد ترامپ» رئيس جمهور منتخب آمريکا اولين نشست خبري‌اش را با تکذيب اخبار منتشر شده درباره فساد اخلاقي خود شروع کرده و ضمن انتقاد از رسانه‌ها، تاکيد کرد کشورهاي مختلفي از جمله روسيه و چين در زمان رياست جمهوري او، بسيار بيشتر از دولت قبل به آمريکا احترام خواهند گذاشت.
به گزارش کلار، «دونالد ترامپ» رئيس جمهور منتخب آمريکا که 9 روز بيشتر به مراسم تحليف و شروع دولت او باقي نمانده، امروز (چهارشنبه) اولين نشست خبري خود را بعد از پيروزي در انتخابات رياست جمهوري برگزار کرد.

در ابتداي اين نشست، مجري برنامه بيانيه‌اي را در رد ادعاهاي مطرح شده درباره فساد اخلاقي ترامپ قرائت کرد.

«مايک پنس» معاون ترامپ در دولت او، در ابتداي اين نشست سخنراني کرده و با اشاره به مراسم تحليف که 9 روز ديگر برگزار خواهد شد، گفت: «19 پست از 21 پست کابينه رئيس جمهور آمريکا تا کنون اعلام شده است.»

پنس درباره اخبار زردي که عليه ترامپ منتشر مي‌شود تاکيد کرد آنها براي تضعيف دولت او نوشته مي‌شوند. وي سپس از ترامپ خواست تا براي سخنراني پشت ميکروفون قرار بگيرد.

ترامپ در ابتداي اين کنفرانس مطبوعاتي با تشکر از خبرگزاري‌هايي که در اين نشست حاضر شده‌اند، اخبار منتشر شده درباره فساد اخلاقي‌اش را از سوي سازمان‌هاي اطلاعاتي دانسته و ضمن غلط توصيف کردن آنها، تصريح کرد چنين اخباري حتي نبايد اجازه منتشر شدن را مي‌داشت.

وي بعد از صحبت‌هايي طولاني و شعار دادن درباره برنامه‌هايش براي آينده آمريکا به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

رئيس جمهور منتخب آمريکا در پاسخ به يک خبرنگار درباره گزارش فساد اخلاقي مرتبط با روسيه، گفت کميته ملي دموکرات‌ها در برابر حملات سايبري و هک شدن بسيار بي‌دفاع و بي‌دقت عمل کرد: «فکر مي‌کنم هک کار روسيه بوده، اما کشورهاي ديگر هم ما را هک کرده‌اند. خيلي کشورهاي ديگر. مثلا چيني‌ها. موارد پرشماري از هک وجود دارد.»

ترامپ تاکيد کرد دولت «باراک اوباما» باعث بوجود آمدن داعش شده اما روسيه مي‌تواند در نبرد با داعش کمک کند و اگر «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور روسيه ترامپ را دوست دارد، اين ارزشمند است.

وي درباره ارتباطات احتمالي با روس‌ها تصريح کرد: «من هيچ رابطه‌اي با روس‌ها نداشته‌ام، هيچ معامله‌اي با آن‌ها انجام نداده و به آن‌ها مديون هم نيستم.»

در ادامه اين نشست، ترامپ از «شري ديلن» وکيل خود خواست تا در تريبون قرار گرفته و بيانيه‌اي را درباره برقراري ساز و کاري جهت منزوي کردن خود از هرگونه حضور در امپراطوري تجاري، عدم استفاده از رياست جمهوري براي نفع شخصي و انتقال تمام شرکت‌ها و تجارتش به دو پسر خود بخواند.

وي سپس دوباره پشت ميکروفون قرار گرفته و با انتقاد از سياست‌هاي دولت اوباما، طرح درماني «اوباما کِر» را فاجعه واقعي توصيف کرده و اظهار داشت طرح خدمات درماني اوباما را لغو کرده و طرحي را جايگزين آن مي‌کند که به مراتب ارزان‌تر و بهتر است.

رئيس جمهور منتخب آمريکا با اشاره به تصميمش براي ساخت ديوار حائل بزرگ در مرز مکزيک براي ممانعت از ورود پناهندگان گفت ساخت آن را آغاز خواهد کرد اما هزينه سرسام‌آور آن را از دولت مکزيک خواهد گرفت: «من به دولت مکزيک احترام ميگذارم، مردم اين کشور را خيلي دوست دارم. اما مکزيک از ايالات متحده سوءاستفاده کرده. ما ديوار را خواهيم ساخت.»

ترامپ سپس در اقدامي خارج از شئون سياسي و رفتارهاي رياست جمهوري، به تمسخر و توهين به خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي مختلف پرداخت و مدعي شد بسياري از آنها اخبار جعلي و دروغ منتشر مي‌کنند.

رئيس جمهور منتخب آمريکا گفت: «بازفيد (سايتي که ادعاهايي عليه او مطرح کرده) آشغال است. شما (خبرنگار سي‌ان‌ان) حق سوال نداريد. بي‌ادب نباشيد. شما خبر جعل مي‌کنيد.»

وي اذعان کرد آمريکا از نظر دفاع سايبري جزو ضعيف‌ترين کشورهاست و در برابر هک شدن بي‌دفاع است زيرا کساني بر سر کار هستند که نمي‌دانند چه مي‌کنند: «چيني‌ها 22 ميليون حساب در آمريکا را هک کردند. آن‌ها در درياي چين جنوبي از ما سوءاستفاده مي‌کنند.»

رئيس جمهور منتخب آمريکا ادامه داد: «روسيه در زمان رهبري من بيشتر از رهبري هر کسي ديگر، به کشور ما احترام خواهد گذاشت...روسيه، چين، ژاپن، مکزيک و هر کشور ديگري در زمان رياست جمهوري من بسيار بيش از دولت قبل به آمريکا احترام خواهند گذاشت.»

در حالي که تعداد زيادي از خبرنگاران سوالات خود را نپرسيده و خواهان اجازه براي صحبت داشتند، ترامپ به ناگاه از حضور همگي تشکر و خداحافظي کرده و سخنراني‌اش را پايان داد.

*دانا
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا