کد مطلب: 239513
همزمان با عيد غدير خم
واقعه غدير در بروجن بازسازي شد/صندلي ها مقابل مردم کم آوردند
تاریخ انتشار : 1396/06/18
نمایش : 635
واقعه بزرگ و تاريخي غدير خم براي چهارمين سال متوالي صبح امروز در کيلومتر ۲ جاده سياسرد بروجن بازسازي شد.
به گزارش کلار، همزمان با فرارسيدن 18 ذي الحجه، واقعه غديرخم صبح امروز شنبه با حضور جمع کثيري از مردم مومن و متدين شهرستان بروجن براي چهارمين سال متوالي بازسازي شد.

بازسازي واقعه بزرگ غدير خم در حالي براي چهارمين سال متوالي بازسازي شد که خيل عظيم مشتاقان و عاشقان ولايت و امامت نظاره گر آن بودند.

ظرفيت صندلي هاي چيده شده با انبوه جمعيت و عاشقان ولايت پر شده بود به طوري که شماري از حاضران ايستاده و نشسته بر روي زمين به تماشاي اين نمايش پرداختند.

سرهنگ پاسدار علي کيهاني فرمانده سپاه شهرستان بروجن در حاشيه اين مراسم به کلار، گفت: امسال براي چهارمين سال متوالي واقعه عظيم غدير خم در زميني به مساحت 40 هکتار بازسازي شد.

حضور ۱۱ هزار نفر در نمايش بازسازي واقعه غدير

وي، هدف از بازسازي واقعه غدير را تکامل و افزايش اعتقادات بشري عنوان کرد و گفت: در اجراي نمايش غدير خم 200 هنرمند شرکت داشتند.

فرمانده سپاه بروجن ادامه داد: گسترش فرهنگي ولايت و تعميق هويت ديني، ايجاد پيوند ارزشي بين ولايت و تمام نسل‌هاي انقلاب، کمک به گسترش معارف الهي و ارزش‌هاي معنوي در جامعه و مستندسازي و معرفي تاريخچه کوتاهي از روز غدير خم از ديگر اهداف بازسازي اين واقعه به شمار مي رود.

کيهاني با اشاره به اين که حدود 11 هزار نفر جمعيت در بازساري واقعه غدير خم در بروجن شرکت مي کنند، ادامه داد: امسال بخشي از فضاهاي موجودي که براي آسايش مردم پيش بيني شده گسترش پيدا کرده است.

وي تصريح کرد: اگر برخي مردم از سخنان پيامبر(ص) در واقعه غدير تخطي نمي کردند و همراه با حضرت امير(ع) مي ماندند هرگز عاشورا اتفاق نمي افتاد بنابر اين بايد در راه  شناساندن غدير به مردم قدم برداريم.

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا