کد مطلب: 249890
زلزله در غرب کشور
423 کشته و 7370 مجروح/گلايه زلزله‌زدگان از توزيع نابسامان امکانات
تاریخ انتشار : 1396/08/23
نمایش : 356
به دنبال وقوع زلزله شديد در منطقه مرزي کشور با عراق واقع در استان کرمانشاه برخي از مناطق غربي کشورمان لرزيدند که در پي آن تعدادي از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و تعدادي نيز زخمي شدند.
به گزارش کلار، يک شنبه شب زلزله اي به بزرگي 7.3 دهم ريشتر در منطقه سرپل ذهاب و قصر شيرين واقع در استان کرمانشاه را لرزاند که لرزش اين زمين لرزه در بسياري از مناطق غربي کشورمان احساس شد.

8:41/مردم از نابساماني توزيع امکانات ميان زلزله‌زدگان گلايه دارند و مي‌گويند: هيچ چيزي به ما هنوز ندادند. هرکس خودش مي‌تواند مي‌رود چيزي مي‌گيرد.

8:40/خانه‌هايي در منطقه زلزله زده وجود دارد که کاملا تخريب شده و گفته مي شود همه اهالي آن زير آوار دفن شده‌اند. مردم گرسنه و تشنه‌اند و نيروهاي هلال احمر در بسياري از بخش‌ها آب و غذا ميان مردم توزيع نکرده‌اند.

 

8:35/رئيس سازمان امداد ونجات هلال احمر: بعيد است کسي زير آوار مانده باشد؛ چرا که ارزيابي‌ ۵۰۰ روستا انجام شده است. اميدواريم با توجه به تلاش‌هاي شبانه روزي، پوشش کامل امدادي و خدمت رساني تا بعد از ظهر امروز برقرار شود.

 

8:32/مرکز لرزه نگاري کشور: به دليل عدم امکان پيش‌بيني زلزله، هرگونه شايعه‌اي درخصوص وقوع زمين‌لرزه در نقاط مختلف کشور کذب محض است و به هم‌وطنان عزيز توصيه مي‌شود از توجه به اين شايعات و انتشار آنها در فضاي مجازي خودداري کنند.

8:55/پاپ فرانسيس رهبر کاتوليک‌هاي جهان با ارسال دو پيام با ملت ايران و عراق و آسيب ديدگان زلزله يکشنبه ابراز همدردي کرد.

8:30/زمين لرزه‌اي به بزرگي ۴.۳ ريشتر دقايقي پيش مرز استانهاي لرستان و ايلام - حوالي کوهدشت(لرستان) را لرزاند

8:29/رئيس مديريت بحران کشور: قصر شيرين، سرپل ذهاب و روستاهاي اين مناطق بيشترين آسيب را ديده‌اند. مردم ضمن بي‌توجهي به شايعات خبرها را فقط از رسانه‌هاي رسمي دنبال کنند.

8:25/بر اساس آمار ژئوفيزيک تا کنون 193 پس لرزه به وقوع پيوسته است.

8:22/وزير بهداشت:نيازي به خون نداريم، از اهداکنندگان خون تشکر مي کنيم و اگر نيازمند اهداي خون باشيم اطلاع رساني خواهيم کرد.

8:21/گلايه يکي از حادثه ديدگان زلزله کرمانشاه از ضعف امدادرساني دولت: 30 نفر در دو چادريم، به ما خرماي کرم زده دادند و امکانات بهداشتي نداريم.

8:20/پزشکي قانوني استان کرمانشاه آخرين آمار جان‌باختگان زلزله اين استان را تا اين لحظه 423 نفر اعلام کرد.

ساعت 5 بامداد امروز نوزادي در بيمارستان صحرايي ايجاد شده از سوي ارتش در سرپل ذهاب به دنيا آمد.

*فارس

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا