کد مطلب: 249991
به اميرالمؤمنين(ع) هم اعتراض مي‌کرديد؟!
تاریخ انتشار : 1396/09/12 11:02:09
نمایش : 463
شخص يا جرياني را در نظر آوريد که مواضع پسنديده و مردمي دارد و تمام تلاش خود را در خدمت به خلق‌الله، دفاع از محرومان، مقابله با ستمگران و دشمنان ملت و... به کار مي‌گيرد.
به گزارش کلار، حسين شريعتمداري در روزنامه کيهان نوشت: ديروز، روزنامه‌هاي زنجيره‌اي با تيترهاي درشت در صفحه اول خود و يادداشت و گزارش در صفحات ديگر به سراغ آيت‌الله مصباح‌يزدي رفته بودند و کينه‌هاي ديرينه‌اي که از روشنگري‌هاي ايشان در سينه داشتند را يکجا بيرون ريخته بودند. مدعيان اصلاحات با ‌اشاره به مواضع اخير احمدي‌نژاد و تيم همراه وي، به آيت‌الله مصباح اعتراض کرده‌اند که چرا از او حمايت کرده بود!؟ ماجراي اين اعتراض به اندازه‌اي مضحک و خنده‌دار است که فقط در چنته زنجيره‌اي‌ها که به تحليل‌هاي قهوه‌خانه‌اي عادت دارند، و فقط به فرموده مي‌نويسند يافت مي‌شود. بخوانيد؛

 اين دو حالت را در نظر بگيريد و سپس قضاوت کنيد که برخورد کدام طيف با هر يک از اين دو حالت، عاقلانه و برخاسته از شعور بوده و کداميک کم‌شعوري کرده‌اند!؟


حالت اول- شخص يا جرياني را در نظر آوريد که مواضع پسنديده و مردمي دارد و تمام تلاش خود را در خدمت به خلق‌الله، دفاع از محرومان، مقابله با ستمگران و دشمنان ملت و... به کار مي‌گيرد. در اين حالت آيا کساني که از او حمايت مي‌کنند قابل سرزنش و ملامت هستند يا کساني که به دشمني با وي بر مي‌خيزند!؟


احمدي‌نژاد در آغاز کار اينچنين بود و به همين علت مورد حمايت اردوگاه انقلاب قرار گرفته بود و افراد و جرياناتي که با انقلاب اسلامي زاويه داشتند و زندگي‌هاي ‌اشرافي و رانت‌خواري‌هاي خود را در خطر مي‌ديدند و نيز جماعتي که با قدرت‌هاي بيگانه زد و بند داشتند به مقابله و دشمني با او برخاستند. حالا، کدام طيف بايد از اقدام خود شرمنده باشند؟ بديهي است که اردوگاه انقلاب به اقدامي عاقلانه و منطقي و خداپسندانه دست‌زده است و مدعيان اصلاحات و کاسه‌ليسان غرب بايد به خاطر دشمني آن روز خود از خجالت آب شوند! البته اگر مفهوم خجالت را بشناسند!


حالت دوم- همان شخص يا جريان سياسي را در نظر بگيريد که تغيير مسير داده و به انحراف کشيده شده است. در اين حالت آيا عقل و شرع و منطق و شعور حکم نمي‌کند که با روش و منش انحرافي و خسارت‌آفرين او مقابله شود؟ و اين دقيقا راهبردي بود که اردوگاه انقلاب در مقابل آن مسير زشت و پلشت به کار گرفت و نشان داد که قبيله‌گرا نيست و تابع حق است.


اما مدعيان اصلاحات هيچيک از اعضاي حزب خود - بخوانيد قبيله خود- را حتي بعد از آنکه دست به فساد آشکار اقتصادي، دزدي اموال‌عمومي، جاسوسي و دهها خيانت و جنايت ديگر زده بودند، نه فقط طرد نکردند بلکه با کمال وقاحت به حمايت از آنها نيز پرداختند که فهرست آن هم به درازا مي‌کشد. فلان مفسد اقتصادي محکوم به اعدام شده را «کارآفرين»! و نابغه اقتصادي که بايد از وجود او استفاده!! شود ناميدند، از جاسوساني که به جرم خود نيز اعتراف داشتند حمايت کردند، دريافت‌کنندگان حقوق‌هاي نجومي را ذخيره‌نظام!! معرفي کردند و...


 بايد از مدعيان اصلاحات و حمله‌کنندگان به حضرت آيت‌الله‌مصباح پرسيد؛ برخورد حق‌طلبانه ايشان در حمايت از مسير مردمي اوليه احمدي‌نژاد و طرد و نفي مسير انحرافي بعدي و کنوني وي قابل ملامت است يا برخورد قبيله‌گرايانه شما که غير از منافع حزبي و قبيله‌اي و آلاف و اولوف‌هاي خود به هيچ مسئله ديگري نمي‌انديشيد!؟


خداي متعال بر درجات حضرت امام(ره) - همان امامي که اصرار داريد نظرات ايشان را تحريف کنيد- بيفزايد که در همين زمينه مي‌فرمودند «چه کسي گفته حرف مرد يکي است»!؟ و توضيح مي‌دادند که همواره حق ملاک گفتار و عمل است، يعني دقيقا همان که آيت‌الله مصباح‌يزدي به آن عمل کرده‌اند و نيز دقيقا برعکس آنچه که مدعيان قبيله‌گراي اصلاحات عمل کرده و مي‌کنند!


نمونه‌هايي از اين دست در تاريخ اسلام به فراواني ديده مي‌شود و فقط به عنوان مثال؛ حضرت اميرالمؤمنين عليه‌السلام در معرفي زبيربن‌عوام، يعني همان کسي که باتفاق طلحه جنگ جمل را عليه حضرتش بر پا کردند مي‌فرمايد : «مَا زَالَ الزُّبَيْرُ رَجُلاً مِنَّا أَهْلَ الْبَيْتِ... زبير يکي از مردان ما اهل‌البيت بود». يعني حضرت امير عليه‌السلام در آن هنگام که طلحه و زبير در جبهه حق بودند از آنها دفاع جانانه


- و نه عادي و معمولي- مي‌فرمودند و پس از آنکه از اردوگاه حق خارج شدند با آنان به مقابله و مقاتله نيز پرداختند. حالا بايد از مدعيان اصلاحات پرسيد؛ شما اگر در دوران امام علي عليه‌السلام بوديد به حضرت اعتراض نمي‌کرديد که چرا در آغاز از طلحه و زبير حمايت کرده‌اند!؟ با اين ديدگاهي که امروز داريد به يقين آن روز هم به اميرالمؤمنين عليه‌السلام اعتراض مي‌کرديد! نمي‌کرديد!؟ مگر نه‌اينکه حق هميشه حق و باطل هميشه باطل است؟


همين جا ‌اشاره به يکي از مواضع سخت آيت‌الله مصباح عليه جريان انحرافي و فرقه‌گونه احمدي‌نژاد را که بعد از مشخص شدن انحراف آنان مطرح کرده‌اند ضروري مي‌دانيم:


«اگر يک روز ديديم که سيدعلي‌محمدباب ديگري به دست خودمان و با ثمره خون شهيدان و مقاومت‌هاي فراوان به وجود آمده است، ‌ تعجب نکنيم. حال اگر کسي رياست، پول و سوابق داشته باشد و خدمات دولت نهم و دهم نيز در اختيار او قرار گيرد و چه بسا رئيس‌جمهور هم بگويد؛ هر چه دارم از او بوده است! چه تأثيراتي مي‌تواند داشته باشد...امروز يک مقام رسمي کشور، بيايد و مطرح کند که ديگر دوران تعريف از اسلام و شعار اسلامي گذشته است، پلوراليسمي مي‌باشد که در گذشته سايه آن را نيز با تير مي‌زديم...» -22 ارديبهشت 1390
 

و بالاخره اين نکته نيز گفتني است که مگر احمدي‌نژاد امروزه - و نه ديروز که شما در عمران و آباداني و خدمت به مردم انگشت کوچک او هم نمي‌شديد- چه مواضعي دارد که شما مدعيان اصلاحات نداريد!؟ و آيا در ميان مواضع امروز او مي‌توانيد به موضعي اشاره کنيد که با مواضع شما تفاوت و اختلاف اساسي داشته باشد!؟ آيا نبايد به خاطر مواضع ديروزتان خجالت بکشيد و براي اعتراض امروزتان به اردوگاه انقلاب و حق‌جويان- و نه قبيله‌گرايان- شرمنده باشيد!؟

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا