کد مطلب: 250036
سرفصل هاي عجيب واردات گمرک؛
واردات قوطي و سنگ سنباده از عربستان/ وقتي تاير بادي سعودي ها درب کارخانجات تاير ايران را پلمپ مي کند+ جدول
تاریخ انتشار : 1396/09/20 09:39:47
نمایش : 422
افزايش واردات تاير بادي از عربستان در ماه هاي اخير باعث تعطيلي بسياري از کارخانجات تاير کشور شده است.
به گزارش کلار به نقل از عصرهامون، در ماه هاي اخير شاهد انتشار خبرهايي مبني بر تعطيلي و يا ورشکستگي کارخانه جات تاير کشور و واردات تاير از عربستان بوديم.
 
آنچه مسلم است واردات تاير در کشور بيش‌از نياز داخلي است اما هر از چندگاهي خبرهايي مبني‌بر واردات تاير از کشورهايي به گوش مي‌رسد که به هيچ عنوان انتظار نمي‌رود. بالاخص عربستان که از جمله کشور هايي است که حتي مواد غذايي و آب آشاميدني خود را نيز وارد مي‌کند.
 
علي اي حال اين واردات در حالي صورت مي گيرد که بسياري از کارخانه جات تاير کشور به دليل واردات بي رويه در حالي تعطيلي و يا در آستانه ورشکستگي هستند.
 
به گفته برخي کارشناسان  واردات از کشوري که در زمينه مسائل سياسي مشکلات زيادي با ما دارد اما همچنان واردات از آن چه به‌صورت جزئي و چه ‌به‌صورت کلي انجام مي‌شود از عجايب است.
 

 
در پنج ماهه نخست سال بيش از يک ميليارد  و ۲۲۵ ميليون تومان از کشور عربستان سعودي به ايران واردات داشتيم که نه تنها تاير بادي در ليست اين واردات عجيب است بلکه قوطي و جعبه چندلايه براي بسته بندي و سنگ آسياب و سنگ سنباده نيز از ديگر سرفصل هاي واردات گمرک کشور است.
 
در تماسي که خبرنگار عصرهامون جهت پيگيري اين واردات عجيب و غريب با محمدرضا پورابراهيمي داوراني رئيس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، علي اکبر کريمي نايب رئيس اول، سيد فريد موسوي نايب رئيس دوم، رحيم زارع  سخنگو، سيد حسن حسيني دبير اول و علي اسماعيلي دبير دوم داشت، هيچ يک از اعضاء اين کميسيون پاسخگوي تلفن همراه خود نبودند.
 
در هر حال در سال هاي اخير گزارشات متعددي مبني بر واردات کالاهاي عجيب و غريب در بسياري از رسانه ها منتشر شد اما تا کنون مسئولان پاسخ و واکنشي به اين موضوع نشان نداده اند.
با اين وجود پايگاه خبري عصرهامون همچنان پيگير اين موضوع از کميسيون اقتصاد مجلس خواهد بود.
آنچه مسلم است اين واردات عجيب تنها به عربستان محدود نمي شود روز گذشته نيز خبري مبني بر واردات دوغ از امارات منتشر شد که حاشيه هاي فراواني به همراه داشت.
 
علي اي حال طي چند سال گذشته واردات بي رويه مانعي بزرگ در اقتصاد کشور شناسايي شده، اما همچنان روند و آمار واردات بسيار بالاست. 
 
انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا