کد مطلب: 250061
سرلشکر جعفري:
توطئه‌هاي صهيونيستي،سعودي،آمريکايي در خاورميانه شکست خورده / در مديريت جامعه با سبک غربي مواجهيم
تاریخ انتشار : 1396/09/23 11:16:32
نمایش : 218
فرمانده کل سپاه گفت: تمام توطئه‌هاي آمريکايي ها، صهيونيست‌ها و سعودي‌ها امروز در خاورميانه به واسطه روحيه استکبار ستيزي شکست خورده است.
به گزارش کلار، سردار سرلشکر محمدعلي جعفري فرمانده کل سپاه پاسداران در همايش «دانشگاه در تراز انقلاب اسلامي» که در دانشگاه علوم پزشکي بقية الله برگزار شد گفت: وجه مشترک همه دانشگاه هاي سپاه، پاسداري از انقلاب اسلامي است و تربيت يک پاسدار در تراز انقلاب اسلامي که در دانشگاه هاي سپاه انجام مي‌شود، موضوع اصلي است اما مقداري مورد غفلت قرار گرفته که با برگزاري اين همايش به دنبال رفع آن هستيم.

وي ادامه داد: انقلاب اسلامي دو وجه اساسي خارجي و داخلي دارد ؛بعد خارجي آن در مقاومت اسلامي که در منطقه و جهان در حال گسترش است، نمايانگر است و پيروزي هاي اين جبهه به شکل شگفت انگيز و پي در پي در حال وقوع است. امروز بايد به دنبال تثبيت اين پيروزي‌ها باشيم، اين پيروزي ها ثمره تلاش جمعي از مجاهدان انقلاب اسلامي است و پيامد آن امداد غيبي است که شامل حال انقلاب اسلامي است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: در طول ٢٠ سال اخير شاهد پيروزي هاي صد در صدي و پي در پي جبهه مقاومت و شکست دشمنان انقلاب اسلامي در تمام کشورهاي منطقه خاورميانه هستيم.

سرلشکر جعفري با بيان اينکه تمام اين توطئه ها که توسط آمريکايي ها، اسرائيلي ها، سعودي ها و برخي کشورهاي منطقه بوده است امروز شکست خورده است گفت: استکبار ستيزي مهمترين اصل انقلاب اسلامي است و چون که اين اصل به صورت کامل اجرا شده، شاهد شکست استکبار هستيم و پرچمدار اين حرکت رهبر معظم انقلاب است که البته فقط منحصر به ملت ايران نيست و ملت هاي منطقه هم به دنبال اجراي اين اصل هستند.

وي با بيان اينکه امروز اگر مي‌خواهيم دانشگاه را به تراز انقلاب اسلامي برسانيم بايد با نگاه به تکميل ابعاد داخلي انقلاب اسلامي اين راه را ادامه دهيم اظهار داشت: انقلاب اسلامي با تمام مشکلاتي که در داخل کشور دارد امروز در وضع خوبي به سر مي برد.

سرلشکر جعفري ادامه داد: البته بايد توجه کرد که در حوزه دفاع و امنيت پيشرفت هاي خوبي در داخل کشور داشته ايم اما در ساير ابعاد مانند اقتصادي، اجتماعي و سياسي نياز به تلاش بيشتري است.

فرمانده کل سپاه گفت: پاسداري از انقلاب اسلامي فعلي، پاسداري محافظه کارانه است، اما پاسداري از انقلاب اسلامي پيشرفت کننده، پاسداري از انقلاب اسلامي غيرمخافظه کارانه است

وي با اشاره به اينکه موانع بسيار زيادي بر سر راه پيشرفت انقلاب اسلامي در داخل کشور وجود دارد تصريح کرد: متاسفانه در سبک مديريت جامعه امروز با سبک هاي غربي و ليبراليسم مواجهيم که با فرهنگ و سبک اسلامي در تضاد است.

سرلشکر جعفري ادامه داد: رشد علمي شرط لازم است اما آنچه که يک دانشگاه را در تراز انقلاب اسلامي مي سازد توجه به ابعاد معنوي و تربيتي است که بايد بر بستر اين رشد علمي سوار باشد.

«دفاع از انقلاب اسلامي فقط اسلحه دست گرفتن نيست، بارها شاهد بودم افرادي نزد مقام معظم رهبري تقاضاي رفتن به سوريه را مي کردند اما رهبري آنها را به تلاش در عرصه هاي ديگر توصيه کردند.»

فرمانده کل سپاه با تاکيد بر اينکه امروز از تهديدات امنيتي و دفاعي عبور کرده ايم گفت: البته اين تهديدات هنوز وجود دارد اما به سادگي آنها را رفع مي کنيم زيرا سخت ترين تهديدات و فتنه هاي داخلي را پشت سر گذاشته ايم. اينطور مي‌شود گفت که امروز ساده ترين تهديدات ما تهديدات امنيتي و دفاعي است.

وي خاطر نشان کرد: امروز موضوع دفاع و امنيت از مرزهاي ايران فراتر رفته است و در خارج از مرزهاي جمهوري اسلامي ايران انجام مي شود. اين در حالي است که تهديدات اصلي عليه کشور، تهديدات نرم در عرصه اقتصادي، سياسي، فرهنگي، اجتماعي است.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا