کد مطلب: 250077
يک مقام ارشد دولت:
فقط قيمت بنزين و گازوئيل افزايش مي‌يابد/ دولت نرخ 1500 و 400 تومان را براي اين دو حامل تصويب کرد
تاریخ انتشار : 1396/09/26 12:33:11
نمایش : 221
يک مقام ارشد دولت با بيان اينکه از ميان حامل ‌هاي انرژي فقط قيمت بنزين و گازوئيل افزايش مي‌يابد، گفت‌: در دولت نرخ اين دو حامل به ترتيب 1500 و 400 تومان مصوب شده است.
به گزارش کلار يک مقام ارشد دولتي در گفت‌وگو با فارس، درباره افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي اظهار داشت: دولت قصد دارد از ميان ۹ حامل انرژي تنها قيمت دو حامل يعني بنزين و گازوئيل را افزايش دهد.

وي افزود: پيشنهادات مختلفي مطرح شد و گزينه پيشنهادي سازمان برنامه و بودجه رقم ۱۶۰۰ تومان براي بنزين و ۶۰۰ تومان براي گازوئيل بود که با مخالفت و مقاومت تعدادي از وزرا و مسئولان همراه شد.

اين مسئول ارشد دولت با اشاره به مخالفت وزارت جهاد کشاورزي و راه و شهرسازي با نرخ پيشنهادي سازمان برنامه و بودجه گفت: درنهايت در آخرين جلسه هيأت وزيران که لايحه بودجه سال ۹۷ بررسي شد، قيمت ۱۵۰۰ تومان براي بنزين و ۴۰۰ تومان براي گازوئيل تصويب شد.

وي در خصوص تغيير اين دو نرخ گفت: اين ارقام در هيأت دولت نهايي شده و فعلاً بعيد به نظر مي‌رسد تغيير کند.

به گفته اين مقام مسئول ارشد دولتي افزايش حامل‌هاي انرژي طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۶ بوده و حتي اگر مجلس با تبصره ۱۸ لايحه بودجه ۹۷ مخالف باشد، اين کار مي‌تواند اجرايي شود.

وي يادآور شد: دولت بنا دارد تا پايان سال قيمت اين دو حامل را افزايش دهد و قانون هدفمندي يارانه‌ها و برنامه ششم توسعه به آن تأکيد مي‌کند.

اين مقام مسئول ارشد دولتي ادامه داد: هنوز زمان اجرا در دولت جمع‌بندي نشده است.

به گزارش فارس، دولت در تبصره 18 لايحه بودجه سال 97 بالغ بر 17.400 ميليارد تومان درآمد از مابه التفاوت حامل‌هاي انرژي در سال 97 نسبت به ابتداي سال 96 پيش بيني کرده که در بخش‌هاي توليد و اشتغال هزينه کند.

همچنين نوبخت چندي پيش در رسانه‌ها عنوان کرده بود رقم افزايش بنزين مي‌توان بيش از 1500 تومان باشد.

انتهاي پيام/540 ک

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا