کد مطلب: 250130
واکنش ها به مخالفت برخي نمايندگان با اعلام "قدس" بعنوان پايتخت فلسطين/
حاميان "رژيم غاصب صهيونيستي" در مجلس چه کساني هستند؟/ نمايندگاني که مي خواهند "استکبارستيز" نباشند
تاریخ انتشار : 1396/10/06 10:30:48
نمایش : 67
عدم موافقت 24 نفر از نمايندگان ملت با تصويب طرح اعلام بيت المقدس بعنوان پايتخت فلسطين موجب واکنش بسياري از نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي شد.
به گزارش کلار به نقل از دانا، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي در نشست علني روز يکشنبه، 3 ديماه با تصويب دو فوريت طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين با 187رأي موافق، 15 رأي مخالف و 9 رأي ممتنع از مجموع 235 نماينده حاضر موافقت کردند.

اما نکته مهم و اساسي که در اين باره بسيار حايز اهميت است مخالفت 15 نفر و 9 راي ممتنع در خصوص اين طرح در حمايت از مردم فلسطين و شناساندن بيت المقدس به جهان به عنوان پايتخت هميشگي کشور فلسطين بود که قابل توجه است.

حال سوال اين است که چرا 24 نماينده با اين طرح مخالفت و راي ممتنع داده اند که اين امر موجب واکنش بسياري از نمايندگان مردم در مجلس شد که در ادامه به بيان هر کدام از آنها مي پردازيم.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي : نمي دانيم کدام نمايندگان با چه رويکردي راي مخالف به "اعلام قدس به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين" دادند/ هرچقدر فکر مي کنيم توجيه کار اين 15 نماينده را نمي فهميم

سيد حسين نقوي حسيني، سخنگوي کميسيون امنيت ملي در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص مخالفت تعدادي از نمايندگان با دو فوريت طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين در روز گذشته اظهار داشت: من با اين طرح مخالفتي نداشته و به عنوان حمايت از مردم مظلوم فلسطين به اين طرح راي مثبت دادم.

وي افزود: ما هم نمي دانيم کدام نمايندگان و با چه رويکردي راي منفي دادند، آقاي تابش به عنوان مخالف اين طرح ديروز در صحن صحبت کرده و دلايل خود را هم اعلام کردند.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي با بيان اينکه انتظار ما اين بود که هيچ يک از نمايندگان به عنوان مخالف حتي ثبت نام هم نکند اما آقاي تابش علاوه بر اينکه ثبت نام کرد، به عنوان مخالف هم پشت تريبون رفته و صحبت کرد و در نهايت بعد از صحبت هاي او 15 نفر به اين طرح راي منفي دادند که خود ما هم هرچقدر فکر مي کنيم نمي دانيم توجيه اين افراد براي اين اقدام چه بوده است.

نقوي حسيني با بيان اينکه اسامي اين 15 نماينده مشخص نيست عنوان کرد: در مقابل اقدام نابخردانه رئيس جمهور آمريکا که اقدامي عليه همه قطعنامه هاي شوراي عالي امنيت و مقررات بين المللي صورت داده و بيت المقدس را پايتخت اسرائيل قرار داد، جهان اسلام بايد در اولين اقدام موضع خود را نسبت به اين مساله اعلام مي کردند.

وي در ادامه افزود: قرار بود که پارلمان هاي کشورهاي اسلامي موضع هايي در اين خصوص بگيرند و حتي برخي از پارلمان ها نظير پارلمان تونس اين اقدامات را انجام داد و از همين رو مجلس شوراي اسلامي اين اقدام را انجام داده و اين مصوبه در همين راستا بود.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي در ادامه عنوان کرد: اين دو فوريت در حقيقت اعلام موضع پارلمان ايران بود و بهتر بود راي منفي در آنها نباشد چرا که ميان کشورهاي اسلامي اين اقدام بازخورد زيادي خواهد داشت و مي توانست الگويي براي ساير پارلمان کشورهاي اسلامي باشد.

مقصودي :راي مخالف 15 نماينده به "اعلام قدس به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين" محکوم است/ هيچ دليلي پذيرفتي نيست

حسين مقصودي، عضو کميسيون شوراها در گفتکو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص تصويب دو فوريت طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: همه ما مسلمان بوده و به خداوند، قرآن، رسول خدا و ... اعتقاد راسخي داريم تا جايي که در کتب و مباني ديني از ما به عنوان امت واحده اسلامي ياد مي شود.

وي در ادامه گفت: همه کشورهاي اسلامي يک امت هستيم و از طرف ديگر شعار امام خميني به عنوان بنيان گذار انقلاب اسلامي همواره گسترش اسلام و حمايت از هسته هاي مقاومت در سراسر دنيا به هر شکلي بود که اين شعار به عنوان يکي از آرمان هاي انقلاب اسلامي شناخته مي شود.

عضو کميسيون شوراها در ادامه گفت: سياست هاي مقام معظم رهبري و سياست هاي مجلس هم در همني راستا بوده و بارها و بارها مشخص شده است که يکي از خطوط قرمز مجلس و نمايندگان بحث فلسطين بوده و هيچکس اسرائيل را به رسميت نمي شناسد.

سخنگوي فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي با بيان اينکه مشخص نيست چه کساني راي مخالف به قانون حمايت از مردم فلسطين داده اند گفت: راي گيري مجلس به شکل الکترونيکي بوده و به خاطر فضاي باز مجلس و دموکراسي حاکم آراي نمايندگان مخفي است اما من به عنوان يکي از نماينده ها راي ندادن اين افراد را به شدت محکوم مي کنم.

مقصودي با بيان اينکه حتي اگر نزديک ترين همکار من به قانون حمايت از مردم فلسطين راي نداده باشد آن را محکوم مي کنم، گفت: بنده به عنوان نماينده مجلس کساني که اين راي منفي را دادند محکوم کرده و به نظر من اين افراد اعتقاد عملي به مکتب اسلام و آرمان هاي انقلاب نداشتند.

وي با تاکيد بر لزوم برائت از اسرائيل به هر شکلي گفت: امروز حتي کشورهايي که در کل دنيا در کنار اسرائيل بودند بعد از اقدامات ترامپ با آمريکا و اسرائيل مخالفت کرده و براي حمايت از مردم مظلوم فلسطين به تظاهرات دست زدند.

عضو کميسيون شوراها در ادامه خاطرنشان کرد: در کشوري مانند ايران که پرچمدار حمايت از امت اسلامي است، انتظار مي رفت مجلس به صورت يکدست با اين طرح موافقت کند؛ اما اين راي منفي کاري عبث و بيهوده و اشتباه بوده و تلقي مردم از اين راي حمايت اين نمايندگان از سياست هاي ترامپ است هرچند نيت آنها اين نباشد.

مقصودي در پايان گفت: اميدواريم اين نمايندگان به اشتباه خود پي ببرند و با اتحاد بيشتر در راستاي اتحاد مسلمين و حمايت از مردم مظلوم فلسطين حرکت کنند؛ هر علتي که براي اين مساله وجود داشته باشد پذيرفتي نيست و ما نمي توانيم دليل منفي هر کدام از آنها را بررسي کنيم.

 

حاجي دليگاني: اسامي 15 نماينده مخالف "اعلام قدس به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين" در اختيار هيات رئيسه است

حسينعلي حاجي دليگاني، عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ با اشاره به مخالفت 15 نماينده مجلس در خصوص تصويب دو فوريت طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين در مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: روز گذشته دو فوريت طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين با با ۱۸۷ راي موافق، ۱۵ راي مخالف و ۹ راي ممتنع در مجلس به تصويب رسيد.
 

وي بر همين اساس اضافه کرد: اين طرح نيز همانند ساير طرح هايي که در مجلس به راي گذاشته مي شود موافقان و مخالفاني هم داشت ، اما آنچه که در اين ميان از ارزش بيشتري برخوردار است آراي بالاي نماينده ها براي تصويب اين طرح است و نبايد به حاشيه هايي مانند مخالفت 15 نماينده با اين طرح دامن زد شود چرا که آنان هم دلايل و مستندات خود را براي مخالفت داشتند.

 

اين نماينده با بيان اينکه اين مخالفت ها در مجلس طبيعي است، خاطرنشان کرد: بالاخره هر نماينده اي در مجلس با راي خود نظر خود را درباره طرحي مي تواند ارائه کند ، براساس اطلاعي که بنده در دست دارم آنها نيز به دنبال بيان راه کار و راه حل ديگري براي موضوع فلسطين هستند و دغدغه آنان کمتر از ساير نمايندگان موافق نيست.

 

حاجي دليگاني در خصوص اسامي اين 15 نماينده نيز بيان داشت: همانطور که راي گيري در مجلس به صورت الکترونيکي است اين اسامي در اختيار هيات رئيسه مي باشد و ساير نمايندگان از جزئيات و اسامي مخالفان اطلاعات کاملي ندارند ، هيات رئيسه مجلس در صورت صلاحديد اين اسامي را در اختيار رسانه ها قرار مي دهند.

 

وي در پايان خاطرنشان کرد: تمام نمايندگان مجلس اعم از مخالف و موافق دغدغه مردم فلسطين را دارند و تمامي آنها به دنبال بهترين راه کار براي دفاع از مردم فلسطين و مقابله با رژيم اشغالگر قدس هستند و اين طرح نيز يکي از طرح هايي بود که جمع بندي نظرات تمام نمايندگان بوده است.

 
عضو کميسيون امنيت ملي مجلس: 3 دسته از نمايندگان به طرح اعلام «قدس» به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين راي منفي دادند
 

ابوالفضل حسن بيگي در گفتگو با شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص تصويب دو فوريت طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: بر اساس معاهده ي بين المللي قدس متعلق به مسلمانان بوده و از نظر تاريخي نيز قبله ي اول مسلمين است.

 

وي با بيان اينکه رييس جمهور آمريکا براي منحرف کردن افکار عمومي دنيا با انجام يک حرکت مضحک قدس را به عنوان پايتخت اسرائيل مطرح کرد، افزود: با عنايت به اين نکته که جمهوري اسلامي ايران به عنوان کشوري که امروز در نوک پيکان مقاومت قرار داشته و يکي از بزرگترين آرمان هاي انقلاب اسلامي آزادي فلسطين است، مجلس شوراي اسلامي نيز بر خود واجب ديد تا اقدامي را انجام دهد که پاسخ سخت و دندان شکني به ياوه گويي هاي ترامپ داده شود.

عضو کميسيون سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: اين طرح با راي قاطع نمايندگان مواجه شد که با اين قانون دولت نيز مي‌تواند از اين مسير به آرمان هاي فلسطين کمک کند.

حسن بيگي با اشاره به 15 راي مخالف برخي نمايندگان مجلس به اين طرح گفت: برخي همکاران عزيز ما بر اين اعتقاد بودند که ميتوانيم متن قوي تري در اين طرح بنويسيم، بخشي ديگر متاسفانه احساسشان بر اين بود که  ما ميبايست شکل ديگري عمل بکنيم که با مذاکره قبل از راي گيري نيز قانع نشدند و راي منفي دادند، برخي ديگر نيز معتقد بر اين بودند که ما در مقطعي که اين کار را انجام مي‌دهيم زمان مناسبي نيست که برداشتشان از بيانات مقام معظم رهبري مقداري ناقص بود و به نوعي کج سليقي در ديدگاهشان وجود داشت.

نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه رهبر انقلاب فرموده اند که با همه ي کشورها مي‌توانيم رابطه برقرار کنيم به شرط گرگ و ميش نبودن، عنوان کرد: مجلس با حفظ عزت، شوکت، امنيت ملي و حفظ جايگاه و حقوق کشورهاي اسلامي اين اقداما را انجام داده است.

 

حسن بيگي با اشاره به اينکه اگر کسي از اين مصوبه ناراحت شده و نمي‌خواهد با جمهوري اسلامي ايران ارتباط برقرار کند، بيان داشت: اين نوع نگاه و برخورد معلوم است که آن کشور دنبال منافع اسرائيل است چرا که خط قرمز ما قدس و فلسطين خواهد بود.


گفتني است نمايندگان مجلس روز گذشته با ۱۸۷ رأي موافق، ۱۵ رأي مخالف و ۹ رأي ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماينده حاضر در مجلس دو فوريت طرحي را به تصويب رساندند که در صورت تصويب نهايي آن، بيت‌المقدس پايتخت هميشگي کشور فلسطين خواهد بود.

پورمختار: نمايندگان مخالف معتقد بودند که قبلا قانوني دراين باره وضع شده و احتياجي به قانون گذاري دوباره نيست

محمدعلي پورمختار در گفتگو با خبرنگار بهارانه، در پي اقدام رئيس جمهور امريکا در مورد انتقال پايتخت رژيم صهيونستي به بيت المقدس ، طرح اعلام قدس به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين در مجلس شوراي اسلامي به راي گذاشته شد و با187 راي موافق، 9 راي ممتنع و 15 راي مخالف به تصويب رسيد.

اين در حالي است که پيش بيني مي شد، اين طرح بدون راي مخالف به تصويب برسد. در اين باره با محمدعلي پورمختار نماينده مردم بهار و کبودراهنگ گفتگويي داشتيم.

پورمختار گفت: تنها کسي که به عنوان مخالف با اين طرح صحبت کرد، آقاي تابش بود که توجيهش اين بود که ما قبلا قانون حمايت از انتفاضه را داشته ايم و در آن اين مسئله ذکر شده و نيازي به قانون گذاري جديد در اين باره نيست.  

وي در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد اينکه «آيا نمايندگاني که راي مخالف با اين طرح دادند را مي توان به گونه اي مخالف حمايت از فلسطين خطاب کرد؟»  گفت: نمي توان اين مسئله را اينگونه تعبير کرد ، چرا که اين تعبير بيشتر از آنکه نقد به نمايندگان باشد به نفع اسراييل است.

وي ادامه داد: برخي نمايندگان به دليل اينکه قبلا قانوني در اين باره وجود داشته با اين طرح مخالفت کردند و مخالفت آنها دليل بر مخالفت با فلسطين و يا حمايت از رژيم صهيونيستي نيست. 

 
رئيس فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس: مجلس با تصويب طرح دوفوريتي حمايت خود از فلسطين را اعلام کرد/برخي نمايندگان به دليل آنکه قبلا مصوبه داشتيم مجدد به آن راي ندادند/صحيح نيست بگوييم در مجلس فردي مخالف فلسطين وجود دارد

حميدرضا حاجي بابايي در گفتگو با صبح الوند، با اشاره به گستاخي هاي ترامپ در اعلام قدس به عنوان پايتخت اسرائيل گفت: اين دخالت آشکار و جابرانه رييس جمهور آمريکا تمام دنيا را در اين  خصوص يکپارچه کرد زيرا اين عمل  به نوعي توهين به ملت هاي مسلمان و هم تحقير بعضي از دولت هاي عرب منطقه بود.

 

وي با بيان اينکه مجلس شوراي اسلامي در برابر بي ادبي ها و زياده  خواهي ترامپ قانون  اعلام قدس به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين را تصويب نمود افزود: در مجلس  قرار بر اين شد که طرح دو فوريتي را مطرح بکنيم که براساس  آن دو فوريت حمايت و پشتيباني خودمان را از مردم فلسطين اعلام بکنيم .

 

*ما فقط خواسته مردم فلسطين را تاييد کرديم

رئيس فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: ما  نمي خواستيم در امور فلسطين دخالت بکنيم ما خواسته ملت فلسطين را تاييد کرديم.

 

وي خاطر نشان کرد: ملت فلسطين دنبال اين هستند ما هم براساس خواسته ملت فلسطين سعي کرديم که  دو فوريتي و مصوبه اي را در مجلس داشته باشيم که براساس آن دولت و مسئولين را موظف بکند از مردم فلسطين حمايت بکنند.

 

*اگر همه نمايندگان حضور داشتند تعداد آراي موافق بيشتر ميشد

حاجي بابايي اظهار کرد:  همچون قبل تعدادي از نمايندگان در مجلس حضور نداشتند مگر نه راي هاي مثبت بالاتر از 250 راي مي شد.

 

وي با بيان اينکه آن تعدادي که مخالف بودند و  راي ندادند واقعا مخالفت آنها با مردم فلسطين نبود افزود: مخالفت نمايندگان  به اين دليل بود که بعضا ميگفتند چون ما  قبلا مصوبه داشتيم نياز نبود اين مصوبه را در مجلس داشته باشيم.

 

 رئيس فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: حال انگشت شماري بودند که نظر ديگري داشتند من اين را نميدانم اما بعضي از مخالفين که به من مراجعه و صحبت کردند ديدگاهشان اين بود.

 

*تاکيد مجدد بر قضيه به دليل اقتدار بيشتر فلسطين بود

نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي  ادامه داد: ما به نمايندگان مخالف توضيح ميداديم که تاکيد مجدد ما براين قضيه در واقع اقتدار فلسين و يک پاسخ  مناسب به دولت ترامپ است.

 

حاجي بابايي  با بيان اينکه نبايد بگوييم در مجلس کسي وجود دارد که از اسرائيل حمايت مي کند گفت:  چون بنده خود در مجلس  بارز بلند شده بودم  و از اين قضيه دفاع  ميکردم خيلي  راحت تر مي توانم  در اين خصوص صحبت کنم .

 

رئيس فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس شوراي اسلامي  با تاکيد بر دقت بيشتر بر علت راي ندادن برخي از نمايندگان تصريح کرد: بايد در اين خصوص بايد توجه داشت که  نظر آن نمايندگان مخالفت با مردم فلسطين نيست بلکه فکر کردند چون قبلا مصوبه داشتيم ديگر نيازي نيست مجدد راي بدهند.

 

سخنگوي کميسيون برنامه و بودجه مجلس: اطلاعي از دليل مخالفت 15 نماينده مجلس با طرح اعلام «قدس» به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين ندارم/يکي از مخالفان گفته که ما درباره اين موضوع نياز به قانون جديد نداريم!

روز گذشته، سوم آذر ماه سال جاري، نمايندگان خانه ملت با ۱۸۷ رأي موافق، ۱۵ رأي مخالف و ۹ رأي ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماينده حاضر در مجلس شوراي اسلامي، دو فوريت طرحي را به تصويب رساندند که در صورت تصويب نهايي آن، بيت‌المقدس پايتخت هميشگي کشور فلسطين خواهد بود.

در اين ميان واکنش هاي بسياري در شبکه هاي اجتماعي درخصوص آن 15 نماينده مخالف توسط کاربران در دست انتشار است.براي جويا شدن از چند و چون ماجرا به گفتم با رييس مجمع نمايندگان استان همدان نشستيم.

«محمدمهدي مفتح» در گفت و گو با خبرنگار رودآور گفت: بعيد مي ددانم کسي در سطح مديران و مسئولان جمهوري اسلامي ايران باشد که نسبت به اقدام قبيح و وقيحانه امريکا مخالف نباشد و موضع تندي نداشته باشد.

وي اظهار کرد: اقدام تنفرگونه امريکا مبني بر تصمي در راستاي انتقال سفارت خانه خود از تل آويو به بيت المقدس، احساسات همه مسلماان دنيا را جريحه دار کرده است و همه مسلمانان با هر گرايش سياسي و مذهبي خود در برابر اين تصميم جبهه گيري داشته اند.

سخنگوي کميسيون برنامه و بودجه مجلس افزود: نه تنها مسلمانان بلکه غير مسلمانان نيز با عملکردهاي خود نشان دادند که مخالف تصميم نابرخدانه امريکا هستند، به گونه اي که شاهد هستيم، قطعنامه بين الملل در حمايت از بيت المقدس به عنوان پايتخت فلسطين به تصويب اکثريت اعضا و با رأي بالا در مخالفت با امريکا رسيد.

مفتح تصريح کرد: تصويب اين قطعنامه در حالي انجام گرفت که امريکا بسياري از کشورهاي دنيا را تهديد کرده بود که اگر کسي خلاف نظر امريکا رأي بدهد، کمک هاي مالي اش را از آن کشور حذف مي کند، با اين وجود تنها چند کشور ناشناخته با وسعت و جمعيت کم همسو با امريکا شدند، کشورهايي که شايد اسمي از آن ها تاکنون به گوش ما نرسيده باشد.

اطلاعي از دليل مخالفت 15 نماينده مجلس با طرح اعلام «قدس» به عنوان پايتخت هميشگي فلسطين ندارم

مفتح عنوان کرد: مخالفت با خوي استکبارستيزي امريکا در وجود مسئولان در جمهوري اسلامي ايران است، حال اينکه روز گذشته افرادي به طرح دو فوريتي رأي مخالف يا ممتنع دادند معلوم نيست با به چه دليل و با چه جمع بندي از سوي اين تعداد بوده است و من اطلاع ندارم و نمي توانم اظهاري نظري در اين باره داشته باشم.

يکي از مخالفان گفته که ما درباره اين موضوع نياز به قانون جديد نداريم!

وي اظهار کرد: با اين حال صحبت يکي از مخالفان اين بود که ما براي اين موضوع نياز به قانون جديد نداريم و قوانين ما همين موضوع را تأکيد مي کنند.

سخنگوي کميسيون برنامه و بودجه مجلس تصريح کرد: با اين وجود زماني که چنين موضوعي در مجلس مطرح و درابره آن بحث مي شود، مي بايست همه نمايندگان رأي موافق بدهند، چرا که استکبارستيزي و حمايت از مظلوم با اعتقادات ما و همه ملت اسلامي ما گره خورده است.

مفتح تأکيد کرد: نمونه اين وحدت در استکبارستيزي همان شعارهاي کوبنده مرگ بر امريکا و مرگ بر اسرائيلي بود که پس از پايان رأي گيري نمايندگان يک صدا در مجلس فرياد زدند.

 

نماينده ملاير در واکنش به مخالفت 15 نماينده از طرح حمايت از فلسطين؛ فتنه‌ها از دل همين مخالفت‌ها به وجود مي‌آيد/ اين‌ها مصداق بارز خواص بي‌بصيرت هستند

حجت‌الاسلام‌والمسلمين احد آزاديخواه در گفت‌وگو با ملايري‌ها با اشاره به مخالفت 15 نماينده مجلس در خصوص تصويب دو فوريت طرح الحاق يک تبصره به ماده يک قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: انتظار ما اين بود که اين طرح از طرف کليه نمايندگان رأي بياورد.

وي افزود: متأسفانه يکي از نمايندگان بدون هيچ بهانه‌اي مخالفت خود را با اين طرح اعلام کرد که حتي مورد اعتراض هم‌کيشان سياسي خود قرار گرفت.

نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: در مجلس ما افرادي هستند که هنوز بصيرت لازم را براي شناخت دشمن و بايدها و نبايدهاي پيراموني ندارند.

وي مخالفت اين نماينده‌ها با اين طرح را براي آينده کشور خطرناک دانست و تصريح کرد: از دل همين مخالفت‌ها فتنه‌ها به وجود مي‌آيد که در سال‌هاي 78و 88 شاهد آن بوديم که خسارت‌هايي به کشور وارد کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين آزادي‌خواه بيان کرد: اين‌ها مصداق بارز خواص بي‌بصيرت هستند که بايد کشور براي اين مسئله علاجي در نظر بگيرد.

وي تأکيد کرد: اين افراد بايد اعتقاد خود را بالابرده و اولويت‌هاي منطقه و خاورميانه را بيشتر بشناسند و منافع و امنيت ملي و منطقه‌اي را به خاطر يک سري بچه‌بازي‌هاي سياسي نفروشند.

نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي گفت: اين‌ها فقط از سياست الفباي آن را فراگرفته و تئوري‌هايي داشته که آن‌ها مي‌تواند به آينده کشور و منطقه ضربه مهلک وارد کند و خطرناک باشد.

وي تأکيد کرد: روحيه انقلابي اکثريت نمايندگان اين مصوبه و فوريت اين طرح رأي دادند هرگز نمي‌گذارد جهالت و کم‌کاري آن‌ها را به ثمر برسند.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا