کد مطلب: 250137
رهبر انقلاب در ديدار اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي:
آن کساني که همه امکانات کشور دستشان هست يا بوده حق ندارند نقش اپوزيسيون بازي کنند/ اينها بايد پاسخ گو باشند
تاریخ انتشار : 1396/10/06
نمایش : 210
در آستانه هشتمين سالگرد حماسه نهم دي‌ماه «روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت»، هزاران نفر از اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي سراسر کشور، صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کردند.
به گزارش کلار، در آستانه‌ نهم دي‌ماه روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت، اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي سراسر کشور، صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي ديدار کردند.

 رهبر انقلاب، صبح امروز در ديدار اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي:
در جنگ بايد حدس بزنيد دشمن مي‌خواهد چه‌کار بکند. امروز حدس زدن نياز ندارد، هزاران توپخانه‌ي دروغ‌پردازي به سمت اين ملت مشغول شليک هستند، براي اينکه مردم را نااميد و بدبين کنند و اعتماد به نفس مردم را بگيرند.

متأسفانه در داخل هم گروهي، درست همان کار دشمن را ادامه مي‌دهند: نااميد کردن مردم، متهم کردن، دروغ‌هاي شاخدار دشمن‌ساز را در ذهن مردم جا انداختن؛ اين‌ها کارهايي است که عده‌اي دارند انجام مي‌دهند.

اين‌ها تقوا دارند؛ آن کساني که کار دشمن را در داخل انجام مي‌دهند تقوا ندارند. اين‌ها دينشان سياسي است؛ به‌جاي آنکه سياستشان ديني باشد، دينشان سياسي‌کاري است.

همان کار دشمن را انجام مي‌دهند که فلان جناح يا فلان‌کس را بالا يا پايين ببرند. بعضي‌ها صاحب رسانه‌اند، بعضي‌ها صاحب منبرهاي تبليغاتي هستند، مي‌توانند حرف بزنند و نه خدا، نه دين، نه انصاف را رعايت نمي‌کنند.

اين‌ها دشمن را شاد مي‌کنند به قيمت نااميد کردن_مردم و نسل جوان؛ بخصوص کساني که همه‌ي امکانات مديريتي، يا امروز دستشان است يا ديروز دستشان بوده، فرقي نمي‌کند؛ تمام امکانات دست اين‌ها بوده يا هست و آن‌وقت به قول فرنگي‌مآبان، نقش اپوزيسيون به خود مي‌گيرند.

 اين کساني که کشور در اختيارشان هست يا بوده، ديگر حق ندارند عليه کشور حرف بزنند؛ اين‌ها بايد پاسخگو باشند.

بنده‌اي که امکانات در اختيارم هست نمي‌توانم مدعي باشم، من بايد پاسخگو باشم که با اين امکانات چه کرده‌ام. به‌جاي اينکه پاسخگويي کنم، نقش مدعي را عليه اين و آن بازي کنم؛ مردم اين را قبول نمي‌کنند. حالا ممکن است کسي فکر کند در مردم تأثير مي‌گذارد [اما] مردم هم آگاهند و اين را نمي‌پذيرند.

 همه‌ي مديران جمهوري اسلامي از اول تا امروز، خدمات مهمي انجام داده‌اند؛ خب ما بوديم و از نزديک ديده‌ايم؛ البته صدماتي هم زده‌اند.

انسان بايد خدمات دولتي‌ها و قضائي‌ها و مجلسي‌ها را در طول زمان -هر چه بوده- سپاسگزاري کند.

صدمات را هم بايد نقد کرد؛ منتها نقد منصفانه و مسئولانه، نه نقد همراه با تهمت. نقد و نقدپذيري واجب است، تهمت و لجن‌پراکني حرام است. نقد با تهمت زدن و تکرار کردن حرف دشمن فرق دارد.

نقد بايد منصفانه و عاقلانه و مسئولانه باشد. سياه‌نمايي هنر نيست.

اينکه برداريم همين‌طوري بي‌هوا اين قوه و آن قوه را بدون هيچ تمييزي محکوم کنيم، اينکه هنري نيست. هر بچه‌اي هم مي‌تواند سنگ بردارد و شيشه‌ها را بشکند؛ اينکه هنري نيست.هنر اين است که انسان منطقي و منصفانه حرف بزند و براي قدرت‌يابي حرف نزند و خدا را در نظر داشته باشد. 

 انقلابي‌نمايي غير از انقلابي‌گري است. انقلابي‌گري کار سختي است؛ پابندي و تدين لازم دارد.

نمي‌شود که انسان يک دهه همه‌کاره‌ي کشور باشد، بعد يک دهه‌ي بعدي تبديل شود به مخالف‌خوان کشور.

۹دي که آن‌قدر عظمت دارد، پاسخ ملت به اين بازي‌ها بود. ۹دي دفاع از ارزش‌ها و دين بود. آنجا ايستادگي‌اي که کرديم براي دفاع از [اصل] انتخابات بود.

خيلي بايد مراقب خودمان باشيم؛ امام فرمودند که ملاک، حال فعلي افراد است؛ امام حکيم بود، معناي اين سخن آن است که هيچ‌کس ضمانت درست بودن تا دم مرگ را ندارد و بايد مراقب خودش باشد. حکم مستوري و مستي همه بر عاقبت است. 

دشمن اصلي ما که آمريکاست يکي از فاسدترين و ظالم‌ترين حکومت‌هاي دنياست؛ آن‌ها از تروريست‌ها و داعش تا توانستند حمايت کردند، باز هم دارند از زير به داعش و امثال داعش، به تکفيري‌ها کمک مي‌کنند؛ از ديکتاتورها، شاه ايران، خاندان سعودي و سلسله‌هاي ظالم منطقه حمايت مي‌کنند؛ از جنايتکاراني که در فلسطين و يمن جنايت مي‌کنند حمايت مي‌کنند.

در داخل کشور خودشان جنايت مي‌کنند؛ پليس آمريکايي بدون هيچ عذر موجهي زن و بچه و جوان سياه‌پوست را به قتل مي‌رساند و در دادگاه تبرئه مي‌شود! اين دستگاه قضائي‌شان است، آن‌وقت به دستگاه قضائي ديگر کشورها و دستگاه قضائي مؤمن کشور ما ايراد مي‌کنند.

البته دستگاه قضائي ما بدون ايراد نيست، من از اشکالاتي که در قوه‌ي قضائيه و مجريه است، بي‌اطلاع نيستم، اطلاع من شايد بيش از خيلي‌هاي ديگر است، لکن نقاط مثبت را هم مي‌بينم.

بله، قاضي فاسد داريم، قاضي عادل و مطمئن هم داريم؛ حق نداريم يک‌سره نفي کنيم. مدير اجرايي جاه‌طلبِ پرروي پول‌طلب داريم، مدير اجرايي پاک‌دست زحمت‌کش هم داريم؛ حق نداريم همه را با يک چوب برانيم. 

مراقب باشيد نفوذي دشمن در دستگاه‌هاي تصميم‌ساز و تصميم‌گير وارد نشود.

چاپلوسي‌هاي دشمن را هم جدي نگيريد. اظهار محبت و ارادت و «بيا دست بدهيم» و «بنشينيم» را جدي نگيرند. 

اين‌ها اگر رعايت شود، بدانيم جمهوري اسلامي همچنان اين حرکت رو به جلو را پيش خواهد رفت و اين مشکلات گراني و تورم و رکود -که بنده مي‌دانم مردم دچارش هستند- با همت مسئولين قابل رفع است و خداي متعال پاداش اين را خواهد داد و گره را باز خواهد کرد./جهان نيوز

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا