کد مطلب: 250150
آقاي رئيس‌جمهور!دوست و دشمنتان را بشناسيد
تاریخ انتشار : 1396/10/10 11:40:22
نمایش : 267
دولت متاسفانه در اين مدت هيچ‌گاه با فتنه‌گران مرزبندي نکرده است، فتنه‌گراني که در بدنه دولت نفوذ کرده‌اند و سابقه دادن گراي تحريم‌ها به آمريکا براي ايجاد نارضايتي عمومي را در پرونده سياه خود دارند.

به گزارش کلار، جعفر بلوري در کيهان نوشت:

1-وارونه‌نمايي و دروغ از خاصيت منافق است؛ منافق بزرگ را کوچک و کوچک را بزرگ نشان مي‌دهد؛ حوادث را وارونه جلوه داده و به اصطلاح  «نعل را وارونه مي‌زند»، جاي متهم و شاکي را عوض کرده و بر سر جنازه‌اي مي‌گريد که خود آن را کشته است و در يک کلام منافق، به قول امير مومنان علي (ع) درونش با بيرونش يکسان نيست: «يخالف لسانه قلبه وقوله فعله وسريرته علانيته.» طي يکي دو روز گذشته، برخي نقاط تهران و چند شهر ديگر کشورمان شاهد تجمعات پراکنده‌اي بود با درخواست‌هاي واضح، منطقي و به حق. اين عده غالبا از همان افرادي تشکيل شده بودند که با اعتماد به بانک مرکزي در برخي موسسات مالي، سرمايه‌گذاري کرده و دار و ندار خود را از دست داده بودند. برخي سياست‌هاي اقتصادي و خسارت‌هاي حاصل از اعتماد 4 ساله به آمريکا در کنار بودجه‌ريزي افتضاح نيز، در نارضايتي اين قشر موثر بود. شعارها غالبا در چارچوب مشکلات اقتصادي و معيشتي بود تا اينکه، نفاق از راه رسيد و وارونه‌نمايي‌ها شروع شد. چند صد نفري از حاميان همين دولت که چهره و قد و قواره‌شان نه به قشر ضعيف جامعه مي‌خورد و نه اصولا شبيه دغدغه‌مندها بودند، با مديريت شبکه‌هاي بدنام وارد فاز براندازي شدند و مردم هم خيلي زود صف خود را از آنها جدا کردند. برخي از اين شبکه‌ها رسوايي را به جايي رساندند که نوشتند، نيروي دريايي، هوايي، زميني ارتش و سپاه هم به حال آماده‌باش درآمده‌اند! اين عده که عليه روحاني، اسلام، قرآن و امام حسين(ع) شعار مي‌دادند، همان‌هايي هستند که در انتخابات، به اين دولت راي دادند.


2-حساب آن دسته از مردم که به خاطر نگراني از تورم حاصل بي‌تدبيري و افزايش ناگهاني! قيمت بنزين، جهش قيمت برخي اقلام مصرفي مثل تخم مرغ، بودجه‌ريزي بد براي سال 97 و از همه مهمتر، حذف يک‌شبه يارانه 35 ميليون نفر، نگران بودند و به آن اعتراض داشتند جدا. 52 ماهي مي‌شود که اين عده، از دولت محترم وعده «همه قطعنامه‌ها و تحريم‌ها در همان روز اجراي توافق لغو خواهد شد»، « گشايشي حاصل خواهيم کرد که ديگر نيازي به يارانه 45 هزارتوماني نداشته باشيد»، «طرحي در دست داريم که مردم در سود سهام کارخانجات خوب شريک شوند» ،«احترام را به پاسپورت ايراني باز مي‌گردانيم»و... شنيده‌اند و با مشاهده سرانجام اين وعده‌ها، از دولت نااميد و از راي به آن پشيمان شده‌اند. حساب اين عده جداست و حق دارند با کسب مجوزهاي قانوني اعتراض کنند اما، حساب فتنه‌گراني که ديروز با محاسباتي! به اين دولت راي داده و امروز طلبکار شده و فتنه‌انگيزي کردند و به اموال عمومي حمله‌ور شدند را بدون نگراني بايد کف دستشان گذاشت. در هيچ کجاي دنيا با براندازها، ولو مثل اين عده تعدادشان قليل باشد، با خوشرويي برخورد نمي‌کنند. در تمام کشورهاي دنيا، چشم فتنه را بي‌درنگ کور مي‌کنند؛ نمي‌کنند؟ ديروز در حالي که اين طيف که به آقاي روحاني راي داده بودند، در حال شعار دادن عليه ايشان بودند، بچه‌هاي بسيجي در حمايت از دولت سنگ تمام گذاشتند! دوست و دشمن را بشناسيد، آقاي رئيس‌جمهور!


3-به دولتمردان عزيز بر نخورد اما، نوع برخورد آنها با مشکلات معيشتي مردم اصلا قابل دفاع نيست. 4 سال تمام وقت و سرمايه‌هاي مردم صرف مذاکرات اتمي شد. دولت خلاصه شد در وزارت خارجه، وزارت خارجه خلاصه شد در آقاي ظريف و کار ايشان هم خلاصه شد در مذاکرات هسته‌اي. مذاکرات هسته‌اي هم کلاهي گشاد شد بر سر دولت! منتقدان را هم که به جهنم حواله دادند. تمام مشکلات بني بشر را هم به دولت‌هاي قبل نسبت داده و ناجوانمردانه مدعي شدند، ويرانه تحويل گرفته‌اند. اين 4 سال هم به کنار. متاسفانه رويه دولت در 4 ماه گذشته هم تغيير چنداني نکرده. ديروز عبدالله رمضان‌زاده براي توجيه اين همه ناکامي و در پاسخ به اعتراض‌ها و پشيمان شده‌ها گفت، دولت کشور را ونزوئلا تحويل گرفت! و بايد از آقاي روحاني تشکر هم بکنند! اين يعني، دولت علاوه بر اينکه هيچ برنامه‌اي براي اصلاح امور ندارد، قصد تغيير رويه غلط گذشته را نيز ندارد. همه اين مشکلات اقتصادي راه حل دارند. دولت پس از يک عذرخواهي از مردم و منتقدان بدون هيچ اما و اگري، رويه را تغيير دهد. رويه هم معلوم است:


4-به طور سنتي و بنا بر شرايط ويژه حاکم بر اقتصاد کشور، قيمت سوخت و بنزين در ايران همواره ارتباط مستقيمي داشته با تورم. دولت طبق قانون مي‌تواند قيمت بنزين را تغيير دهد اما نه يک شبه قانون به دولت اجازه داده ظرف 5 سال و به آرامي، طوري که به جامعه شوک و به مردم فشار وارد نشود، بنزين را گران کند. اما به دليل انتخابات گذشته، صلاح ندانست چنين کند. دولت مي‌تواند ضمن احياي مجدد کارت سوخت، مثلا همان ماهانه 60 ليتر را با قيمت فعلي به کارت سوخت همه مردم واريز کند. شکر خدا زيرساخت‌هاي سهميه‌بندي بنزين هنوز پابرجاست. دولت سپس مي‌تواند، قيمت مصرف بيش از 60 ليتر را به صورت پلکاني افزايش دهد. اين اقدام هم مانع از ورود شوک و فشار به مردم مي‌شود، هم جلوي قاچاق سوخت را مي‌گيرد و هم باعث صرفه‌جويي در مصرف سوخت و کاهش آلودگي هوا مي‌شود.


5-شايد ‌اشتباه باشد اما هيچ بعيد نيست، وضعيت اقتصادي که امروز بر کشور حاکم شده، به عمد به مردم تحميل کرده باشد. دولت متاسفانه در اين مدت هيچ‌گاه با فتنه‌گران مرزبندي نکرده است، فتنه‌گراني که در بدنه دولت نفوذ کرده‌اند و سابقه دادن گراي تحريم‌ها به آمريکا براي ايجاد نارضايتي عمومي را در پرونده سياه خود دارند. رهاشدگي برخي مراکز مهم دولتي در چنين شرايطي نيز به ما مي‌گويند، احتمالا «عمدي» در کار است. چگونه مي‌شود دولت، همه امکانات و ظرفيت‌ها را در کنار مجلس، شوراي شهر، شهرداري و... در اختيار داشته باشد و 4 سال و 4 ماه تنها توجيهش در ناکامي‌ها «تقصير دولت نهم و دهم بود» باشد؟ معماي عجيبي است. جرياني در بدنه دولت نفوذ کرده که چه در انتخابات شکست بخورند و چه پيروز شوند، جامعه را به آشوب مي‌کشانند! آن از سال 88 و اين هم از سال 96! اين جريان هيچ ابايي ندارد دولت را رحم اجاره‌اي بخواند و بنويسد بايد از روحاني هم عبور کرد. اين دلايل را دوباره مرور کنيد و در کنار ماجراي فيش‌هاي نجومي و ذخيره انقلاب خواندن اين حرامخواران قرار دهيد. آيا معيشت مردم را به گروگان نگرفته‌اند؟


6-تجربه برجام به ما مي‌گويد، هرگاه در مسائل اقتصادي، کارد را به استخوان مي‌رسانند، حتما قصد دارند امتيازهايي به دشمن بدهند. ديروز مي‌گفتند هسته‌اي را بدهيم تا گشايش اقتصادي حاصل شود که اگر چنين نشود روزانه 150 ميليون دلار ضرر خواهيم کرد، امروز شايد مي‌خواهند بگويند، اگر در مسائل منطقه‌اي امتياز ندهيم، وضعيت همين خواهد بود که مي‌بينيد. گروگان‌گيرهاي معيشت مردم اين بار مي‌خواهند دولت را به دادن امتيازهايي در منطقه وادار کنند. اين را مي‌توان از شعارهاي آن چند صد نفر و رسانه‌هاي معاندشان فهميد و همينطور از اظهارات برخي فتنه‌گران که نگران فيلتر شدن آن چند کانال معلوم‌الحال هستند. در هيچ کجاي دنيا به افراد و رسانه‌هايي که علنا مردم را به براندازي و جنگ مسلحانه ترغيب مي‌کنند، اجازه نفس کشيدن را نمي‌دهند، دولت بهبود شرايط بد تحميلي اقتصاد را، با مرزبندي با فتنه‌گران شروع کند.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا