کد مطلب: 250178
فتنه‌ها تمام مي‌شود اما روسياهي مي‌ماند
تاریخ انتشار : 1396/10/13 13:08:45
نمایش : 259
اين يعني فتنه‌ها تمام مي‌شود اما روسياهي مي‌ماند. البته معلوم نيست اين افراد با اين مواضع امروزشان با کدام رو باز هم مي‌خواهند از رفع حصر سران فتنه بگويند و بنويسند!

به گزارش کلار؛ علي‌اکبر عباسي در وطن امروز نوشت:

1- يکي از نکات قابل توجه در رابطه با رخدادهاي اخير، مواضع و اعلام برائت کساني است که خودشان سال 88 از عناصر آشوب و اغتشاش و حتي ميدان‌دار عرصه بودند. «تظاهرات اعتراضي نويدبخش دستاوردي عيني براي بهبود وضعيت جامعه و کشور نيست ولي مي‌تواند پرهزينه و تبعات آن پردامنه باشد»، «اينکه اين اظهارنظرهاي جمعي توأم با تخريب و اخلال در نظم جامعه مي‌شود منفي است»، «بايد عوامل و زمينه‌هايي را که امروز باعث ايجاد چنين تظاهراتي و بي‌اعتمادي مردم به نظام و حاکميت شده‌ است شناسايي و با آنها مقابله و برخورد جدي کنيم»، «عده‌اي با يک حرکت کور اين اقدامات را انجام دادند تا به آنچه متعلق به همشهريان تهراني است لطمه بزنند». اينها بخشي از مواضع کساني است که سال 88 از حاميان اغتشاش و آشوب بودند و حتي امروز نيز همچنان بر حمايت از سران فتنه اصرار دارند و دم از رفع حصر مي‌زنند.
برخي مي‌گويند اينکه اين افراد امروز اغتشاشات را نفي مي‌کنند به‌خاطر اين است که دولت مورد حمايت آنها روي کار است و اگر مثلا دولت دست جريان رقيب بود، مواضع اين افراد هم متفاوت بود.
اما اين مواضع با هر نيتي که باشد يک پيام مهم و معنادار به همراه دارد و آن هم اذعان اين افراد به ظلم بزرگي است که ايشان و هم‌طيف‌هاي‌شان در جريان فتنه سال 88 در حق مردم روا داشتند. ترديدي نيست که آشوب‌هاي اخير از نظر ابعاد و عمق و ميزان فتنه بودن اصلا قابل قياس با آنچه سران و عناصر فتنه در سال 88 در کشور به راه انداختند نيست.
با اين همه، وقتي کساني که خود آن زمان ميدان‌دار عرصه بودند، امروز با اين صراحت آشوبگري و اغتشاش را نفي و اعلام مي‌کنند مسير رسيدن به اهداف و مطالبات، کف خيابان و آشوبگري نيست، اين يعني اذعان به اشتباه بزرگ و در واقع جنايتي که سال 88 در حق مردم روا داشتند. اين يعني فتنه‌ها تمام مي‌شود اما روسياهي مي‌ماند. البته معلوم نيست اين افراد با اين مواضع امروزشان با کدام رو باز هم مي‌خواهند از رفع حصر سران فتنه بگويند و بنويسند!


2- برخي از کساني که خودشان سال 88 ميدان‌دار آشوب و فتنه بودند، اين روزها به هر دري مي‌زنند و مضحک‌ترين صغري کبري را مي‌بافند تا هر طور شده اغتشاشات اخير را به منتقدان دولت نسبت دهند؛ به آرزوي اينکه با اين کار ننگ فتنه88 را قدري از خودشان دور کنند. آنها تلاش دارند بگويند اگر ما يک فتنه‌اي را مديريت کرديم، شما هم يک فتنه ديگر را! تا به قول معروف «ير به ير» شده باشد و از اين پس خود را در همه مسائل کشور بري بدانند. اين رويه‌اي است که برخي چهره‌ها و رسانه‌هاي دولتي نيز دنبال مي‌کنند.
در اينکه منتقدان دولت نسبت به ناکارآمدي و ضعف غيرقابل انکار دولت روحاني متفق‌القولند و عملکرد دولت را از عوامل اصلي ايجاد فضاي به وجود آمده مي‌دانند، ترديدي نيست. در اينکه رسانه‌هاي منتقد دولت زبان اعتراضي مردم به مشکلات اقتصادي هم باشند، ابايي نيست؛ که زبان مردم بودن براي يک رسانه، افتخار است! اما يقينا آن کساني که اين روزها در رسانه‌هاي‌شان به هر دروغ و تحليل مضحکي متوسل مي‌شوند تا به هر نحوي شده آشوب‌هاي خياباني را به منتقدان دولت نسبت دهند، بهتر از هر کسي مي‌دانند مسيري که منتقدان دولت انتخاب مي‌کنند هيچ‌گاه اقدامات غيرقانوني نيست و نخواهد بود؛ کمااينکه آنها همين تلاش را پس از انتخابات رياست‌جمهوري براي جريان منتقد طرح‌ريزي کرده بودند اما ستاد رقيب بدون آنکه ذره‌اي به مسيرهاي غيرقانوني مانند آنچه آنها در 88 کردند، نظر داشته باشد، عمل کرد.
اما اين تلاش‌هاي افراد ياد شده، باز هم يک پيام مهم به دنبال دارد و آن اينکه ننگ آلوده بودن به فتنه 88 بدجوري دامن عده‌اي را گرفته و به قدري براي آنان سخت است که براي رفع آن دست به اقدامات اينچنيني مي‌زنند و تحليل‌هايي تا اين حد مضحک ارائه مي‌دهند.
البته عناصر فتنه 88 براي اينکه اين لکه‌ ننگ را از خود دور کنند راه‌حلي مناسب و عملياتي پيش رو دارند که عبارت‌ است از اعتراف رسمي به ظلمي که سال 88 در حق مردم روا داشتند و عذرخواهي از مردم به خاطر آن اقدامات و گردنگيري تحريم‌ها و فشارهاي اقتصادي که به موجب آن فتنه و گراهايي که از داخل به بيرون دادند، نصيب ملت ايران شد.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا