کد مطلب: 250221
مهره‌هاي آمريکايي فتنه ۹۶
از شاهزاده تاريکي «سيا» تا بنيادي به نام «دموکراسي» به کام «اغتشاش‌گري»
تاریخ انتشار : 1396/10/20 11:07:09
نمایش : 240
خبرگزاري ميزان- فتنه ۹۶ اگر چه ابعاد به مراتب کمتري نسبت به فتنه‌هاي قبلي عليه نظام اسلامي داشت، اما دست استکبار و ايادي آنها در طراحي آن آشکار است و اطلاعات مخابره شده حاکي از آن است که اتاق عمليات اين فتنه از مدت‌ها پيش با مشارکت همه دشمنان ملت ايران و مشخصا مثلث آمريکايي – صهيونيستي و يکي از رژيم‌هاي مرتجع فاسد و پولدار منطقه و اشراري همچون منافقين و سلطنت‌طلبان شکل گرفته بود.
به گزارش کلار، فتنه زمستان ۹۶ با هوشياري و بصيرت مردم ايران و اقتدار نيرو‌هاي امنيتي و اطلاعاتي کشور پايان يافت.

اين فتنه از مدت‌ها پيش در اتاق‌هاي فکري – عملياتي «سيا» کليد خورده بود و آمريکايي‌ها بعنوان دشمنان شماره يک ملت ايران با گردآوردن همه گروه‌هاي معاند، تدارک ويژه‌اي براي آن ديده بودند که البته مانند گذشته بواسطه بصيرت ملت و اتحاد مسئولان حول محور اصل مترقي ولايت فقيه، شکستي مجدد را تجربه کردند.

فتنه آمريکايي زمستان ۹۶ با اسم رمز «معيشت» و با هدف نهايي آشوب‌افکني و اغتشاشگري در مرحله اول و تسليح افراد مزدور و دست‌نشانده براي کشتار مردم در مرحله دوم، طراحي شده بود. فتنه‌افروزان بر مبناي مدل نتيجه گرفته خود در ليبي بر آن بودند تا از پيرامون، آشوب‌ها را به مرکز بکشانند و سپس مدل تجربه کرده خود در سوريه يعني گسيل سلاح و تروريست‌هاي اجاره‌اي را اجرا کنند که اقتدار فزآينده امنيتي و اطلاعاتي نظام جمهوري اسلامي طرح شوم آن‌ها را در نطفه خفه کرد.

فتنه ۹۶ اگر چه ابعاد به مراتب کمتري نسبت به فتنه‌هاي قبلي عليه نظام اسلامي داشت، اما دست استکبار و ايادي آنها در طراحي آن آشکار است و اطلاعات مخابره شده حاکي از آن است که اتاق عمليات اين فتنه از مدت‌ها پيش با مشارکت همه دشمنان ملت ايران و مشخصا مثلث آمريکايي – صهيونيستي و يکي از رژيم‌هاي مرتجع فاسد و پولدار منطقه و اشراري همچون منافقين و سلطنت‌طلبان شکل گرفته بود.

دونالد ترامپ
چهل‌وپنجمين رئيس‌جمهور آمريکا از همان ابتداي شروع کارش در کاخ سفيد، مقابله با نظام و ملت ايران را در زمره اولويت‌هاي کاري خود تعريف کرد. او در گام نخست به نقض توافق هسته‌اي روي آورد و از اجراي تعهدات آمريکا وفق اين توافق سرباز زد. ترامپ به موازات تلاش براي محروم کردن ملت ايران از مزاياي اقتصادي برجام، اتاق فکري را در دو نهاد آمريکايي براي طراحي عمليات خرابکارانه در ايران تشکيل داد.

به دستور ترامپ، در سازمان جاسوسي آمريکا (سيا)، ميز ويژه‌اي براي بررسي راهکار‌هاي ضربه زدن به نظام و مردم ايران تشکيل شد. ماموريت اين ميز بر عهده افسر اطلاعاتي کارکشته آمريکايي‌ها يعني «مايکل دي آندرا» گذاشته شد. پس از انتصاب دي‌آندرا، يکي از ديپلمات‌هاي باسابقه آمريکايي با نام «سوزان ملوني» در حساب کاربري‌اش در توئيتر نوشت که «استراتژي تغيير نظام ايران در دستور کار ترامپ قرار گرفته و آنچه مشخص است آنکه اين استراتژي براي منافع آمريکا مضر است».

همچنين در شوراي امنيت ملي آمريکا هم به دستور ترامپ، موضوع ايران به طور ويژه مورد رسيدگي قرار گرفت. براي اين منظور ميز ايران در شوراي مزبور تعبيه شد و مسئوليت آن بر عهده يک کهنه سرباز حاضر در جنگ عراق با نام «جول ري بورن» گذاشته شد. اين فرد از جمله ايران‌ستيزترين اعضاي امنيتي دولت ترامپ محسوب مي‌شود.

رکس تيلرسون
وزير خارجه دولت ترامپ که پيش از تصدي‌گري دستگاه ديپلماسي آمريکا يک دلال دانه‌درشت نفتي بود، بيش از هر وزير خارجه‌اي در آمريکا مستقيما از تلاشش براي براندازي نظام ايران سخن گفته است.

تيلرسون، ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) طي مصاحبه‌اي با «سي ان ان» از ضرورت براندازي نظام ايران سخن گفت. اظهارنظري که پيش‌تر نيز از جانب او مطرح شده بود و به عيان‌ترين شکل ممکن بيانگر رويکرد خصمانه سردمداران واشنگتن در قبال ملت و نظام ايران است.
وزير خارجه آمريکا در تاريخ ۲۴ خرداد سال جاري نيز در کميته امور خارجي مجلس نمايندگان اين کشور در بخشي از سخنانش پيرامون ايران بار ديگر از تلاش براي براندازي نظام جمهوري اسلامي سخن گفت و تصريح کرد که «سياست ما حمايت از عناصر اپوزيسيون براي براندازي نظام ايران است»!

وزير خارجه آمريکا، چهار روز پيش از اين اظهارات مداخله جويانه و خارج از عرفش، طي سخناني در خصوص مناقشه قطر و عربستان، براي نام بردن از خليج فارس از واژه‌اي مجعول استفاد کرده بود که با واکنش‌هاي زيادي مواجه شد!

مايکل دي‌آندرا
او را شاهزاده سياه يا شاهزاده تاريکي ناميده‌اند. افسر اطلاعاتي زبده سرويس جاسوسي آمريکا که در اغلب ماموريت‌هاي جنايتکارانه «سيا» نقش اصلي را برعهده دارد.

«دي‌آندرا» در سال ۲۰۰۶ مدير دفتر عمليات مبارزه با تروريسم سيا بود. آنطور که نيويورک تايمز تصريح کرده است، دي‌آندرا از طراحان نقشه به دام انداختن «اسامه بن لادن» سرکرده گروه تروريستي القاعده بوده است. اتفاقي که در سال ۲۰۱۱ در ابيت‌آباد پاکستان رخ داد.

دي‌آندرا همچنين پروژه ويژه استفاده از پهپاد‌ها را براي هدف قرار دادن مناطقي در پاکستان و يمن به اسم ضربه زدن به عناصر القاعده مديريت کرده است. پروژه‌اي که بيش از عناصر القاعده، مردم عادي و بيگناه را در وزيرستان پاکستان و صعده يمن به کشتن داد!

اين عنصر برجسته سرويس جاسوسي آمريکا، پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ از مشارکت‌کنندگان اصلي در پروژه ايجاد رعب و وحشت عليه اقليت ساکن در آمريکا بويژه مسلمانان بوده است. وي به انجام بازجويي‌هاي خشن و استفاده از شگرد‌هاي بي‌رحمانه شکنجه عليه مظنونانِ اغلب بيگناه شهره بوده است.

مايکل دي‌آندرا مغز متفکر عمليات ترور شهيد عماد مغنيه، از فرماندهان شاخص حزب‌الله لبنان در سال ۲۰۰۸ در دمشق بود؛ عملياتي که با انفجار يک خودروي بمب‌گذاري شده از سوي گروهي از جاسوسان سيا و با همکاري سرويس اطلاعاتي رژيم صهيونيستي (موساد) انجام شد.

پس از روي کار آمدن ترامپ در آمريکا و معرفي «مايک پمپئو» بعنوان رئيس سيا، «دي‌آندرا» بعنوان مسئول ميز ايران در سرويس جاسوسي آمريکا ماموريت يافت تا به هر شيوه ممکن در جهت تخريب و توطئه عليه ملت و نظام ايران فعاليت کند.

مارک دوبوويتز و بنياد FDD
او مدير اجرايي بنيادي موسوم به «دفاع از دموکراسي» است؛ بنيادي که بازوي عمليات نرم سرويس جاسوسي آمريکا محسوب مي‌شود.

بنياد دفاع از دموکراسي با نام اختصاري FDD شناخته مي‌شود. دفتر مرکزي آن در واشنگتن دي سي است. اين بنياد وابسته به طيف نومحافظه کاران آمريکايي است و تمرکز مطالعاتي آن بر روي مباحث مرتبط با سياست خارجي و امنيت ملي آمريکاست.

حمايت بي حد از رژيم صهيونيستي و دشمني با جمهوري اسلامي ايران، دو مشخصه بارز بنياد دفاع از دموکراسي است. حاميان مالي اين بنياد اکثرا از مرتبطين لابي صهيونيست‌ها هستند؛ «شلدون ادلسون» کازينودار سرشناس لاس وگاسي که زمان خواهان حمله به ايران با بمب اتم شده بود، از حاميان مالي بنياد دفاع از دموکراسي محسوب مي‌شود.

بنياد FDD پس از حوادث ۱۱ سپتامبر به محفلي براي استراتژيست‌هاي آمريکايي بدل شد. گردانندگان اين بنياد صراحتا اسلام را مهم‌ترين ايدئولوژي رقيب خود معرفي کرده‌اند و اولويت خود و سازمان متبوع‌شان را مقابله با تفکر اسلامي اعلام داشته‌اند.

بنياد دفاع از دموکراسي بازوي فکري و اجرايي سازمان جاسوسي آمريکا (سيا) محسوب مي‌شود؛ بخش عمده بودجه اين بنياد نيز مستقيما از سوي سازمان سيا تامين مي‌شود؛ اداره کنندگان FDD عمدتا از اعضاي برجسته سازمان سيا و مشاوران امنيت ملي روساي جمهور سابق آمريکا هستند.

يکي از ابزار‌هاي دست‌اندرکاران بنياد FDD براي پيشبرد جنگ نرم، به راه انداختن کودتا‌هاي مخملين در کشور‌هاي متضاد با منافع آمريکاست. اين بنياد با حمايت سياسي، رسانه‌اي و مالي از جريانات مخالف برخي از دولت‌هاي هدف، زمينه تنش و اغتشاش سياسي و براندازي نرم حکومت قانوني اين کشور‌ها را کليد مي‌زند. پروژه‌اي که در برخي ازکشور تازه استقلال يافته شوروي سابق از جمله گرجستان، قرقيزستان، اکراين و… صورت گرفت.

مارک دوبوويتز که بعنوان مدير اجرايي بنياد دفاع از دموکراسي فعاليت مي‌کند، از افراد و مشاوران نزديک به ترامپ است. وي چندي پيش نسخه‌اي براي رئيس‌جمهور آمريکا جهت مقابله با ايران پيچيد که محتوايش با نحوه فعاليت ايذايي عوامل آشوب‌هاي اخير در ايران بسيار مشابه بود و اصلا گويي هدف، اجراي مو به موي دستورات همان نسخه بود.

دوبوويتز به ترامپ پيشنهاد کرده بود که دو خط را عليه ايران به موازات هم پي بگيرد؛ خطِ تشديد فشار اقتصادي و تحريم عليه ملت ايران به موازات حمايت از آن بخش از عناصر اپوزيسيون ايران که سابقه اقدامات شرارت‌آميز دارند. (مشخصا گروهک تروريستي منافقين)

بي‌ترديد در فتنه در نطفه خفه شده زمستان ۹۶، تعداد عناصر بيروني که دشمنان تابلودار ملت ايران هستند، بيش از موارد مذکور بود که طبيعتا پرداختن به نام و حوزه فعاليت آن‌ها در اين مقال نمي‌گنجد.

همچنين در اين رابطه توطئه صهيونيست‌ها را نبايد از قلم انداخت و از ظهور پروژه‌هاي فتنه‌گرانه جديد آن‌ها بايد مراقبت کرد. چرا که آمريکايي‌ها و صهيونيست‌ها علي‌رغم شکست خفت‌بار در پروژه آشوب‌افکني اخيرشان، براي ضربه زدن به ملت ايران بيکار نخواهند نشست؛ بويژه آنکه بدانيم در اواسط ماه دسامبر (اواخر آذرماه) هيئتي صهيونيستي به سرپرستي مشاور امنيت ملي نتانياهو و ديگر مقامات نظامي و اطلاعاتي رژيم صهيونيستي با گروهي از مقامات آمريکايي از جمله مشاور امنيت ملي کاخ سفيد و نمايندگان نظامي و اطلاعاتي آمريکا در واشنگتن ديدار کردند و در آن ديدار کارگروه‌هايي مشترک را جهت ضربه زدن به ايران و جلوگيري از اقتدار منطقه‌اي کشورمان تاسيس کردند.

فعاليت يک مثلث
 حضرت آيت الله خامنه اي صبح روز گذشته - سه‌شنبه - در ديدار هزاران نفر از مردم قم با تجليل و تحسين حرکت عظيم، پر شور، به‌موقع و منسجم ملت در روزهاي اخير، به تشريح ابعاد و لايه هاي مختلف توطئه دشمنان براي سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند.

ايشان در بخشي از بياناتشان گفتند: قرائن و شواهد اطلاعاتي نشان مي دهد که اين قضايا سازماندهي شده بوده و در شکل گيري آن، يک مثلث فعال بوده است. ايشان افزودند: يک رأس اين مثلث، امريکا و صهيونيستها بودند که طراحي را انجام دادند و چند ماه برروي اين طراحي کار کردند و بناي آنها اين بود که حرکت ها از شهرهاي کوچک شروع شود تا به مرکز برسد.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: رأس دوم اين مثلث، يکي از دولتهاي پولدار خليج فارس است که هزينه اين نقشه را تأمين کرد و رأس سوم نيز، پادوها بودند که مربوط به سازمان آدمکش منافقين هستند و از ماهها قبل آماده بودند.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا