کد مطلب: 250245
حسين عبدللهي فر
چرا آمريکا باز هم نتوانست غلطي بکند؟
تاریخ انتشار : 1396/10/23 13:42:57
نمایش : 284
ناتواني آمريکا در غلط کردن عليه ايران براي مردم انقلابي ايران يک اصل و يک حقيقت است و ملت ايران بر اساس همين باور خود، دست به انقلاب زده و اگر اين باور وجود نداشت مردم ايران عليه دست نشانده امريکا در کشورمان قيام نمي کردند.
به گزارش کلار، «بدانيد که توطئه‌ي دشمن، خرابکاري دشمن، حمله‌ي دشمن، ضربه‌ي دشمن هيچ اثري نخواهد داشت و به معناي واقعيِ کلمه، دشمن هيچ غلطي نخواهد توانست بکند.» اين آخرين جمله از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در تحليل حوادث اخير کشور مي باشد که به مناسبت 19 دي در ديدار با مردم قم بيان فرمودند.

معظم له با اشاره به اينکه بر اساس اطلاعات موجود اتفاقات اخير کشورمان در قالب مثلث آمريکا و رژيم صهيونيستي، عربستان و در ضلع سوم هم منافقين طراحي و سازماندهي شده بود، خطاب به هيئت حاکمه‌ي آمريکا فرمودند: «اين‌دفعه سرتان به سنگ خورد؛ ممکن است تکرار کنيد، بدانيد باز هم سرتان به سنگ خواهد خورد.»

با روشن شدن نقش آمريکا در اغتشاشات اخير نخستين سوالي که مطرح است اين که چرا آمريکايي ها در هر توطئه اي عليه کشورمان دست دارند و هر بار نيز سرشان به سنگ مي خورد.  هر بار نقشه مي کشند، توطئه اي نو طراحي مي کنند، برنامه ريزي مي کنند و به رغم همه هزينه هاي حيثيتي و مادي هر بار نيز هم شکست مي خورند. اين بار هم مثل هميشه نتوانستند هيچ غلطي بکنند. شايد از اين جهت است که علت آن را نمي دانند و شايد هم نمي خواهند بدانند. اما اينکه آمريکا نمي تواند هيچ غلطي بکند، علل زيادي دارد که برخي از آنها عبارتند از:

1- ناتواني آمريکا در غلط کردن عليه ايران براي مردم انقلابي ايران يک اصل و يک حقيقت است و ملت ايران بر اساس همين باور خود، دست به انقلاب زده و اگر اين باور وجود نداشت مردم ايران عليه دست نشانده امريکا در کشورمان قيام نمي کردند. اگر اين يقين وجود نداشت دانشجويان خط امام براي قطع  دست ايالات متحده اقدام به تسخير لانه جاسوسي نمي کردند. وقتي هم حضرت امام(ره) اين راهبرد را به دنيا اعلام کردند به خاطر تحليل برخي از عوامل مرعوبي بود که به دانشجويان القاء مي کردند که امريکا به زودي به ايران حمله مي کند. لذا آن پير با تجربه خطاب به جوانان فرمودند: « آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند و جوان ها مطمئن باشند که آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند.»

اگر آن زمان اين جمله براي خيلي از مردم دنيا تازه و عجيب بود اما امروز که 38 سال از آن ايام مي گذرد و آمريکا اگر نگوييم به تعداد روزها اما يقيناً به تعداد ماههاي آن به بيش از 450 ماه مي رسد دست به توطئه عليه ملت ايران زده و از هيچ کوششي فروگذار نکرده است.

2- علت دوم شکست هاي امريکا در توطئه ها و تهديداتي است که عليه کشورمان صورت داده است. از جنگ هشت ساله، کودتا، شورش، حمايت از تروريسم، تجزيه طلبي، تهديدات نيمه سخت، فشار سياسي و تحريم هاي اقتصادي، تا انقلاب مخملي، تهاجم فرهنگي و صدور انواع قطعنامه و بيانيه و مصوبه و قوانين مختلف انقلاب تا زدن هواپيماي مسافربري و انواع جنگ هاي نرم و ... که همگي بي نتيجه بوده و اکنون مردم ايران با تجربه دريافته اند که آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند. لذا مي توان در يک کلام گفت که علت ناتواني آمريکا در غلط عليه کشورمان اين است که همه غلطي کرده و تنها نتيجه اش اين بوده که يک غلط به غلط هايش اضافه کرده است.

علت سوم اين است که آمريکا نمي خواهد واقعيات و ناتوانيش در ضربه زدن به جمهوري اسلامي را بپذيرد والا شکست هاي يکسال اخير از جمله؛ تضعيف جبهه مقاومت در سوريه، تلاش براي خلع سلاح حزب الله لبنان، جنگ نيابتي عليه انصارالله يمن، حمايت از داعش جهت ناامن کردن منطقه، ناکامي در تجزيه عراق تحت عنوان استقلال کردستان عراق و ناتواني در انتقال پايتخت رژيم صهيونيستي به بيت المقدس و ... براي دولتمردان آمريکا کفايت مي کرد اما آنها که نمي خواهند بپذيرند که ديگر ابرقدرت نيستند و نمي توانند خواسته هاي خود را به دنيا تحمل کنند، مرتبا دست به توطئه هاي ديگر مي زنند که آخرين نمونه آن راه اندازي آشوب و اغتشاش در کشورمان بود.

4- راه اثبات آمريکا براي توانايي هايش بر انجام هر غلطي اين است که رفتار غلط خود را کاهش داده و به جاي دخالت در منطقه و تغيير حکومت ها در ديگر کشورها بايد به حل مشکلات داخل آمريکا بپردازد. تا زماني که آمريکا نمي تواند وظايف خودش را انجام دهد مسائل درون کشورش را حل کند هيچ انسان عاقلي باور نمي کند که بتواند مدعاي خود در اصلاح ساير کشورها را عملي سازد.

لذا بايد گفت آمريکا هر غلطي که توانسته کرده و براندازي نظام مردم سالار ديني در ايران براي اين کشور يک غلط اضافي است که قادر به انجام آن نيست و علت آن را بايد در موارد زير جستجو کرد:

الف) ايمان به قدرت الهي

نه تنها امام راحل و خلف صالحش، بلکه همه مومنيني که به برتري قدرت لايزال الهي باور دارند بر اين باور هستند که آمريکا و هر کشور ديگري هيچ غلطي نمي تواند بکند. لذا رهبر معظم انقلاب در خاتمه فرمايشات ديروز خطاب به ملت ايران فرمودند: «بنده ميدانم که خداي متعال اراده فرموده است که اين ملّت را به متعالي‌ترين درجات برساند و بدانيد که ان‌شاءالله ملّت ايران به برکت اسلام، به برکت نظام اسلامي، بدون ترديد به عالي‌ترين درجاتِ يک ملّت در حدّواندازه‌ي ملّت ايران خواهد رسيد.»

ب) بصيرت ملت ايران

وقتي مردمي بصيرت دارند، دستان دشمن را در هر صحنه اي ولو آنکه با اشک تمساح و ادعاي حمايت از معترضان اقتصادي باشد، متوجه مي شوند. ملت ايران مشکلات را مي بينند، اعتراض و گلايه هم دارند، مطالبات انباشته شده دارند اما اجازه موج سواري به دشمنان اسلام و ملت را ندادند. در بحبوبه فتنه، زماني که برخي تحليل گران و نخبگان بين اعتراض و اغتشاش تمييز نمي دانند، ملت ايران پا به صحنه گذاشت و صف خود را اغتشاش گران و فتنه گران جدا کرد. لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند: «من لازم است از ملّت عزيزمان تشکّر کنم؛ هزار بار بايد تشکّر کنم، نه يک بار. ملّت، حقيقتاً يک ملّت رشيد، وفادار، بابصيرت، باهمّت، زمان‌شناس، لحظه‌شناس [است] که ميدانند لحظه‌ي حرکت کِي است.»

ج) باور به توانايي خودمان در حل مشکلات کشور

کساني که خود را توانايي خود را بازوي خود را عقل خود را باور کرده و خود را محتاج بيگانگان ندانسته و کساني که نيازمند ديگران نباشند مي توانند که بگويند امريکا هيچ غلطي نمي توانند بکنند. بر همين اساس رهبر معظم انقلاب در همين فرمايشات اخيرشان فرمودند: «آنهايي هم که دوست ميدارند با آمريکايي‌ها بنشينند و برخيزند و شب‌نشيني کنند و با آنها پيوند بخورند -چه از خارج از ايران، چه حالا متأسّفانه بعضي‌ها هم در داخل که ممکن است اين‌جوري فکر کنند، حرکت کنند- اينها هم همين حرفي که به آن حضرات گفتيم بشنوند، بدانند که اين ملّت و اين نظام محکم ايستاده است و به توفيق الهي همه‌ي مشکلات و ضعفها را برطرف خواهد کرد؛ اين نظام توانايي اين کار را دارد و ان‌شاءالله خواهد کرد.»

د) ايستادگي مردم در پاي انقلاب و مقابله با زورگويي نظام سلطه

مردم ايران راهي را در مقابله با استکبار و زيادخواهي آن انتخاب کرده و دست به انقلاب زده و از راهي که برگزيده پشيمان نيست. لذا اقدامات دشمنانش را پاتک حمله اي مي داند که به قلب دشمن کرده و منافعش را به خطر انداخته است. مقام معظم رهبري در فرمايشات ديروز خود با تشريح اين راه و پاتک هاي دشمنان ملت ايران فرمودند: « حرف هميشه‌ي ملّت ما همين است؛ حرف ملّت عزيز ما، قشرهاي ما، شهرهاي مختلف ما، جوانهاي ما، حرف انقلاب و نظام اسلامي و ايستادگي در مقابل زورگويي و زير بار تحميل قدرتها نرفتن است. حرف ملّت در تمام اين سالهاي متمادي يک حرف بود و امروز که چهل سال از آن روزها ميگذرد، ملّت ما همان منطق، همان مسير، همان هدف را دنبال ميکند؛ منتها امروز پخته‌تر است، باتجربه‌تر است، واردتر است. از لحاظ انگيزه هم اگر نگوييم امروز جوانهاي ما پُرانگيزه‌تر از آن روز هستند، حدّاقل مثل همان انگيزه‌ها را دارند، علاوه بر اينکه پُرتعدادترند؛ يعني امروز تعداد جوانهاي مؤمن پُرانگيزه‌اي که حاضرند در ميدانهاي خطر سينه‌ سپر کنند، چندين برابر جوانهاي ما در آستانه‌ي انقلاب و در سالهاي اوّل انقلاب است؛ اين خطّ مستمرّ اين کشور است...  در واقع همه‌ي حرکاتي که دشمن در اين چهل سال در مقابل ما انجام داده است، پاتک انقلاب است. انقلاب ريشه‌ي دشمن را از لحاظ سياسي در کشور کَند، و دشمن حالا مرتّباً پاتک ميکند و در هر دفعه هم شکست ميخورد؛ اقدام ميکند و نميتواند؛ نميتواند پيش ببرد؛ به‌خاطر ايستادگي، به‌خاطر اين سدّ محکم مردمي و ملّي؛ اين بار هم ملّت، با قدرت تمام به آمريکا و به انگليس و به لندن‌نشين‌ها ميگويد: اين‌دفعه هم نتوانستيد، باز هم نخواهيد توانست. ميلياردها دلار هزينه کردند -[اين] واقعي است که ميلياردها هزينه کردند- سالها شبکه‌سازي کردند، مزدورپروري کردند براي اينکه بتوانند از درون، کار را مشکل کنند.»

انتهاي پيام/540 ک

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا