کد مطلب: 250273
لاريجاني در ديدار با رئيس مجلس پاکستان:
آمريکا دنبال بر هم زدن آرامش منطقه است
تاریخ انتشار : 1396/10/27 12:54:06
نمایش : 214
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: آمريکايي‌ها دنبال بر هم زدن آرامش منطقه هستند و تروريسم نيز در حال گسترش است.

به گزارش کلار، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز (چهارشنبه 27 ديماه) با رضا رباني رئيس مجلس سناي پاکستان ديدار و گفت و گو کرد.

وي ضمن تشکر از حضور رئيس مجلس سناي پاکستان در سيزدهمين کنفرانس مجالس کشورهاي عضو سازمان همکاري اسلامي گفت: مقام معظم رهبري در ديدار روز گذشته خود به شرايط حساس منطقه و تغييرات آن اشاره کردند و در روز گذشته در اجلاس صحبت هاي بسياري درباره تحولات اخير داشتيم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان اينکه دشمنان مشترکي داريم اظهار داشت: در اين ميان روابط ما بايد مستحکم تر شود چرا که آمريکايي ها به دنبال بر هم زدن آرامش منطقه هستند و تروريسم نيز در حال گسترش است.

وي در ادامه با بيان اينکه برخي کشورها در منطقه بازي خورده اند يادآور شد: اکنون ايران و پاکستان بايد بيش از هر زمان ديگري با يکديگر همکاري کنند البته ارزيابي ها در ماه هاي اخير نشان مي دهد سطح روابطمان افزايش يافته که اين نشان دهنده حرکت در مسيري درست است.

لاريجاني در ادامه با تاکيد بر ضرورت پيشرفت روابط اقتصادي بيان داشت: در  حوزه روابط اقتصادي برخي مشکلات همچنان وجود دارد که آسيب زا خواهد بود لذا بايد موانع برداشته شده تا همکاري ها گسترش يابد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در پايان با اشاره به نشست اخيري که در پاکستان برگزار شده بود خاطرنشان کرد: گفتگوها مي تواند به حل بسياري از مشکلات کمک کند که در اين خصوص لازم است روابط امنيتي نيز افزايش يابد.

لاريجاني تاکيد کرد: جمهوري اسلامي در دوستي با همسايگان و ساير کشورها صادق بوده و رهبري نيز همواره توصيه به افزايش روابط با پاکستان را داشته اند.

رضا رباني رئيس مجلس سناي پاکستان نيز در اين ديدار ضمن تشکر از مهمان نوازي جمهوري اسلامي ايران در اين کنفرانس گفت: ظرف 6 ماه گذشته اين دومين ديدار ما است که نشان دهنده گرما و استحکام روابط ميان دو ملت و دولت است همچنين از شما تشکر مي کنم که در ديدار با رهبري از ما ياد کرديد.

رئيس مجلس سناي پاکستان در ادامه با بيان اينکه بيانيه امروز اين کنفرانس معنادار خواهد بود و روابط ميان کشورها را مستحکم تر خواهد کرد اظهار داشت: اميدواريم بيانيه هايي که امروز تنظيم مي شود در تقويت PUIC  تاثير داشته باشد و همانند IPU  موثر واقع شود.

وي در ادامه با اشاره به انتخابات ماه فوريه در پاکستان بيان داشت: از حمايت صميمانه شما در زمان تصدي رياست مجلس سناي پاکستان تشکر مي کنم و اميدوارم در آينده بتوانيم در حوزه پارلماني همکاري بيشتري داشته باشيم.

رباني در ادامه با بيان اينکه آمريکا به علت شکست هاي اخير خود در منطقه، پاکستان را سپر بلاي خود کرده است يادآور شد: در اين زمينه بسيار هزينه داده ايم، حتي آمريکا به خاطر راي مثبت پاکستان به محکوميت انتقال سفارت آمريکا به قدس، کمک هاي نظامي خود به ما را قطع کرده است.

رئيس مجلس سناي پاکستان در پايان با اشاره به روابط تاريخي ايران و پاکستان خاطر نشان ساخت: لازم است روابط امنيتي دو کشور بيش از پيش افزايش يابد، همچنين در حوزه اقتصادي پيش از سفر خود به تهران جلسه اي با بانک مرکزي و وزارت اقتصاد پاکستان داشتم و آنها اعلام کردند که در حال تلاش براي رفع موانع بانکي براي روابط اقتصادي دو کشور هستند./فارس

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا