کد مطلب: 250275
رئيسي: نتيجه باقي‌ماندن برخي در حال و هواي انتخابات قفل‌شدن چرخ پيشرفت کشور و زندگي مردم است
تاریخ انتشار : 1396/10/27 13:00:42
نمایش : 197
توليت آستان قدس رضوي گفت: نتيجه باقي‌ماندن برخي افراد در حال و هواي انتخابات و طرح مسائل انحرافي، قفل‌شدن چرخ پيشرفت کشور و زندگي مردم است.
به گزارش کلار به‌نقل از آستان‌نيوز، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد‌ابراهيم رئيسي در همايش «طلبه مؤمن انقلابي»، گراميداشت شهيد نواب صفوي که در تالار قدس حرم مطهر رضوي برگزار شد، اظهار داشت: هر کسي در جهت اميدبخشي به مردم و رفع دغدغه‌هاي معيشتي و گره‌گشايي از مشکلات آنان حرکت کند، قطعاً در جهت تفکر انقلابي و مجاهدانه گام برداشته است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: کسي که به جاي تمرکز بر حل مشکلات، مسائل حاشيه‌اي را برجسته مي‌کند و آدرس غلط مي‌دهد، خلاف خواست و مطالبات اصلي مردم رفتار مي‌کند.

وي با تأکيد بر اينکه انتخابات تمام شده است و بايد با انسجام اجتماعي گره‌هاي کشور را گشود، تصريح کرد: نتيجه باقي ماندن برخي افراد در حال و هواي انتخابات و طرح مسائل انحرافي، قفل‌شدن چرخ پيشرفت کشور و زندگي مردم است.

عضو مجلس خبرگان رهبري بيان کرد: امروز اگر شهيد نواب صفوي در ميان ما بود، جزو افسران نظام در اجراي اوامر ولي‌فقيه بود و در جهت خواست مردم حرکت مي‌کرد. کساني که با ايجاد اختلاف به‌دنبال دو قطبي کردن جامعه هستند، قطعاً خلاف اميد و آرامش مردم اقدام مي‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين رئيسي در ادامه با اشاره به شخصيت والاي شهيد نواب صفوي، گفت: شهيد نواب صفوي يک چهره اسلام‌شناس، زمان‌شناس و با بصيرت بود و کسي بود که الفت ميان قلم و شمشير را برقرار کرد.

وي افزود: سياست‌ورزي شهيد نواب همراه با ديانت او بود؛ اين شهيد بين مجاهدان گذشته مانند شهيد شيخ فضل‌الله نوري و شهيد مدرس با مجاهدان معاصر همچون امام خميني(ره) پيوند برقرار کرد. اين شهيد في‌سبيل‌الله همواره در برابر استبداد داخلي، استثمار خارجي و جلوه‌هاي استکبار مبارزه و مجاهدت کرد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه شهيد نواب صفوي باور داشت که دين بايد در تمام شئون زندگي انسان معاصر حکم فرما باشد، ابراز کرد: ما معتقديم دين مي‌تواند پاسخ‌‌گوي تمام سؤالات زندگي انسان معاصر باشد.

وي در ادامه به تبيين شاخص‌هاي طلبه مؤمن و انقلابي پرداخت و عنوان کرد: سيره زندگي شهيد نواب صفوي الگويي براي طلاب مؤمن و انقلابي است. اين شهيد در رفتار، عمل و اخلاق الگويي بسيار خوب براي جامعه ماست.

حجت‌الاسلام والمسلمين رئيسي جامعه امروز کشور را نيازمند بازشناسي تفکر شهيد نواب صفوي دانست و ابراز کرد: يک طلبه مؤمن بعد از اخلاص و دلدادگي به اسلام بايد راهبردهاي دين را درک کند و باور داشته باشد که تفکر نوين اسلامي در پرتوي انديشه انقلابي محقق مي‎شود.

وي يکي ديگر از شاخصه‌هاي طلبه مؤمن و انقلابي را آشنايي با اهداف نظام اسلامي خواند و اظهار کرد: جامعه اسلامي آن جامعه‌اي است که در آن فکر، انديشه، اخلاق و عمل تماماً بر‌اساس فقه و آموزه‌هاي ديني باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبري سومين شاخصه طلبه مؤمن انقلابي را آشنايي به زمان معرفي و اظهار داشت: سياسي‌بودن طلبه به معناي عضويت در گروه و جناح سياسي نيست، بلکه به معناي آن است که طلبه اقتضائات زمان خود را بشناسد، وظيفه خود را در اين زمان بداند و براي ايفاي وظيفه وارد ميدان عمل شود.

وي چهارمين شاخصه طلبه مؤمن و انقلابي را احساس مسئوليت نسبت به نيازهاي انقلاب برشمرد و ابراز کرد: 3 مأموريت اساسي براي طلاب علم‌آموزي، آشنايي مردم با آموزه‌هاي ديني و اجراي دين در جامعه است، در هر اين سه طلاب بايد با روحيه انقلابي وارد شوند و تنها از خدا در اين مسير خشيت داشته باشند.

توليت آستان قدس رضوي افزود: يک طلبه مؤمن و انقلابي نيازهاي علمي، مديريتي، سياسي، اجتماعي و اقتصادي جامعه را بايد بشناسد، بايد نسبت به مخاطرات و آسيب‌ها جامعه حساس باشد و با شناخت آسيب‌هاي فرهنگي و اجتماعي در جهت رفع آن‌ها بکوشد.

وي با بيان اينکه تلاش براي صدور ارزش‌هاي انقلابي و اسلامي و بيداري ملت‌ها از ديگر وظايف پيش روي طلاب مؤمن و انقلابي است، عنوان کرد: متأسفانه برخي در کسوت روحانيت در عرصه اجتماعي نگاه سکولار دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمين رئيسي ادامه داد: در هر عرصه‌اي نگاه به ظرفيت‌هاي داخلي داشتيم، آنجا حوزه پيشرفت ما بوده و هرکجا به‌دنبال نسخه نجات اقتصادي وغيره از دستان بيگانگان بوده‌ايم، حوزه شکست ما بوده و هرکجا از نگاه انقلابي فاصله گرفتيم دچار توقف شده‌ايم.

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا