به گزارش فارس، چهار مرد مسلح با حمله به هتل اينترکنتيننتال کابل، با محافظان هتل و نيروهاي امنيتي درگير شدند.

آنطور که «نجيب دانش» سخنگوي وزارت کشور افغانستان گفته، اين 4 مرد مسلح با کمک مهاجمان انتحاري توانسته‌اند از حلقه امنيتي اطراف هتل بگذرند و داخل محوطه هتل شوند.

وزارت کشور افغانستان گفته که نيروهاي ويژه براي مقابله با مهاجمان به محل اعزام شده‌اند و تبادل آتش بين مهاجمين و نيروهاي دولتي هنوز ادامه دارد.

 

راديو پشتوي صداي آمريکا گفته که حدود ساعت 10 شب به وقت محلي، چهار فر مسلح تا طبقه چهارم هتل بالا آمدند و به سمت حاضرين در آشپزخانه که در اين طبقه قرار داشت، شليک کردند.

با ورود نيروهاي ويژه، مهاجمان به سمت اتاق‌ها رفته و آنجا مخفي شده‌اند. تيراندازي هنوز ادامه دارد.

رسانه‌هاي محلي به نقل از يک شاهد عيني که توانسته از هتل بگريزد، گفته‌اند که حداقل 15 تن در طبقات اول و دوم هتل کشته يا زخمي شده‌اند.

در طبقه آخر هتل آتش‌سوزي رخ داده است. وزارت کشور افغانستان مي‌گويد درگيري بين نيروهاي امنيتي و مهاجمان کماکان ادامه دارد.
منابعي در پليس کابل تاييد کرده‌اند که مهاجمان مسلح، چندين نفر را در داخل هتل به گروگان گرفته‌اند.
اين دومين باري است که هتل اينترکنتيننتال به ميدان کشتار تبديل مي‌شود؛ پيش از اين در سال 2011 هم 9 تروريست‌ در نبردي 5 ساعته با نيروهاي امنيتي، هم خود را به کشتن دادند و هم موجب مرگ 12 نفر شدند.

خبرگزاري‌هاي افغانستاني مي گويند يکي از 4 مهاجم مسلح در درگيري با نيروهاي ويژه کشته شده و 3 مهاجم ديگر کماکان با گروگان‌هايشان در محاصره هستند.

منابع محلي از شنيده شدن دو صداي انفجار جديد خبر دادند.

خبرگزاري‌ آرياناي افغانستان نيز گزارش داد که صداي انفجار از هتل کانتيننتال شنيده شده و در پي آن بخشي از اين هتل دچار آتش‌سوزي شده است.

در همين حال خبرگزاري رويترز نيز در گزارشي درباره اين حمله به نقل از ساکنان و کارکنان اين هتل اعلام کرد که چهار مهاجم در اين رويداد دست داشته‌اند که با نيروهاي امنيتي وارد درگيري مسلحانه شده‌اند.

مدير اين هتل که توانسته از محل درگيري جان سالم به در برد، گفته است، افراد مهاجم توانستند داخل هتل بروند و ساکنان در ميانه تيراندازي‌ها سعي مي‌کردند فرار کنند.

با اين حال مدير اين هتل نيز به تعداد تلفات احتمالي اين حمله اشاره‌اي نکرده است.

به گزارش رويترز، اين حمله در حالي صورت گرفته که روز پنج‌شنبه گذشته سفارت آمريکا در کابل به اتباع آمريکايي هشدار داد: ما از گزارش‌هايي اطلاع يافته‌ايم که نشان مي‌دهد گروه‌هاي افراطي احتمالا به دنبال برنامه‌ريزي براي انجام حمله‌اي در هتل‌هاي کابل هستند.

اينترکانتيننتال يکي از هتل‌هاي مشهور کابل و محل اقامت بسياري از شهروندان کشورهاي غربي است. اين هتل بر روي تپه‌اي در غرب اين شهر واقع است.

انتهاي پيام/540 ک