کد مطلب: 250299
واردات تخمه آفتابگردان از آمريکا + جدول
تاریخ انتشار : 1396/11/01 12:51:36
نمایش : 351
بررسي آمار گمرک در ۹ ماهه نخست سال 96 نشان مي‌دهد که بيش از ۶۴ هزار و ۸۱۴ تن دانه آفتابگردان از کشور‌هاي مختلف جهان وارد ايران شده است.
به گزارش کلار به نقل از ميزان، آمار مقدماتي گمرک از تجارت خارجي ۹ ماهه نخست سال جاري، حاکي از آن است که در اين مدت حدود ۶۴ هزار و ۸۱۴ تن دانه آفتابگردان از کشور‌هاي مختلف جهان وارد ايران شده است.

براساس واردات اين حجم دانه آفتابگردان به کشور، ۵۸ ميليون و ۵۷۹ هزار و ۹۰۹ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۱۹۰ ميليارد و ۷۹۶ ميليون و ۵۹۶ هزار و ۷۳۲ تومان در آمار گمرک به ثبت رسيده است.

لازم به ذکر است که دانه‌هاي آفتابگردان از ۱۶ کشور جهان از جمله چين، اوکراين، ايالات متحده آمريکا، پاکستان، سوئيس، بلژيک، دانمارک، فدراسيون روسيه و هند وارد ايران شده است.

در بين کشور‌هاي ذکر شده اولين و بزرگترين صادرکننده تخمه آفتابگردان به ايران، چين با صادرات ۲۹ هزار و ۷۹۲ تن در ۹ ماهه نخست سال جاري بوده است که درآمد ۳۳ ميليون و ۴۳۴ هزار و ۲۱۲ دلار درآمد ارزي نصيب خود کرده است.

بعد از چين، کشور پاکستان دومين صادرکننده دانه آفتابگردان به کشور بوده است که در مدت ذکر شده با صادرات ۷ هزار و ۸۶۵ تن از اين محصول درآمد ۶ ميليون و ۸۲۹ هزار و ۸۱۸ دلاري را به خود اختصاص داده است.

در اين ميان فدراسيون روسيه با صادرات ۹ هزار و ۸۶۵ تن دانه آفتابگردان درآمد ۵ ميليون و ۱۰ هزار و ۷۱۷ دلاري را نصيب خود کرده است.

گفتني است ايالات متحده آمريکا نيز در بين کشور‌هاي ذکر شده ديده مي‌شود که در ۹ ماهه نخست سال جاري با صادرات ۳ هزار و ۸۱۶ تن دانه آفتابگردان به کشور درآمد يک ميليون و ۸۴۴ هزار و ۴۷۱ دلاري را کسب کرده است.

واردات تخمه آفتابگردان از آمريکا/ چقدر ارز صرف شد؟ + جدول
انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا