کلار؛ به گزارش خبرنگاران پويا، "سيب" از منظر طب ايراني داراي طبيعتي گرم و تر است, از "سيب" به‌عنوان معجزه طبيعت نام مي‌برند چرا که در پاکسازي خون و اندام‌هاي بدن بسيار تاثير‌گذار است همچنين مصرف "سيب" در زمان بيماري به رفع بيماري کمک مي‌کند.

"فالوده سيب" موافق معده و روده‌ است و در احساس آرامش و افزايش قوت حافظه نيز در طولاني‌مدت موثر است, فالوده "سيب و به" با هم کنار عناب علاوه بر تسکين درد معده، تسکين استرس به تقويت رحم نيز کمک مي‌کند و بهتر است قبل ايام قاعدگي و در صورت شدت خونريزي مصرف شود, "فالوده سيب" در افراد مسن خانواده که دچار بي‌خوابي مي‌شوند, نيز بسيار کمک‌کننده است.

طرز تهيه فالوده سيب

دو عدد "سيب" زرد يا قرمز و يک‌چهارم "به" شيرين ــ البته اضافه کردن "به" اختياري است ــ و 5 يا 6 عدد عناب که با چنگال سوراخشان کرده‌ايد.

مي‌توان "سيب‌ها" و" به" را نگيني خرد کنيد و در ظرف مناسبي بريزيد و روي شعله کم قرار داده، عناب‌ها را نيز اضافه کرده، درب ظرف را ببنديد, حواستان باشد اگر "سيب" آب‌دار است، نيازي نيست آب اضافه کنيد اما اگر "سيب" کم‌آبي است، نصف استکان آب بريزيد.

وقتي سيب‌ها پختند، عناب‌ها را با پشت قاشق شيره‌کشي کرده، هسته و پوست را دور بريزيد، هم بزنيد تا يکنواخت شود، اگر دوست داشتيد يک قاشق غذاخوري گلاب نيز اضافه کنيد.

انتهاي پيام/540 ک