کد مطلب: 250351
سه نکته مهم
تاریخ انتشار : 1396/11/07 16:33:07
نمایش : 253
اگر در دوران رژيم فاسد ستم شاهي کسى متعرض سگ آمريکايى مى‌شد بايد محاکمه مى‌گرديد و اگر يکى از مستشاران آمريکايى به شاه ايران متعرض مى‌شد، کسى حق دخالت و يا اعتراضى نداشت.» در بيان ذلت و خوارى و بردگى آن‌روزها متأسفانه کمتر سخن گفته مى‌شود.
به گزارش کلار، متن يادداشت حجت الاسلام والمسلمين ابوالقاسم عليزاده با عنوان «سه نکته مهم» به شرح ذيل است:


1.ضرورت بازخوانى حقايق تاريخ انقلاب اسلامى

در آستانه دهه فجر و سى و نهمين سالگرد ورود امام خمينى(ره) به ميهن و پيروزى انقلاب اسلامى، يادآورى خاطرات دوران انقلاب از دو جهت حائز اهميت است:
اوّل - شناخت چهره واقعى رژيم فاسد ستمشاهى که بيشتر به عمله و نوکرى حلقه به‌گوش مي‌ماند براى غربى‌ها به‌ويژه آمريکاى جنايتکار تا جايى‌که امام خمينى(ره) مى‌فرمودند: «در ذلت آن روز ملت ايران همين بس که طبق لايحه کاپيتولاسيون، يک سگ آمريکايى بر شاه ايران شرف داشت و اگر کسى متعرض سگ آمريکايى مى‌شد بايد محاکمه مى‌گرديد و اگر يکى از مستشاران آمريکايى به شاه ايران متعرض مى‌شد، کسى حق دخالت و يا اعتراضى نداشت.» در بيان ذلت و خوارى و بردگى آن‌روزها متأسفانه کمتر سخن گفته مى‌شود در حالى‌که در سطح کشور حدود 60 هزار مستشار آمريکايى جولان مى‌دادند و براى غارت ثروت ملى ايران از يکديگر سبقت مى‌گرفتند و از اين گذشته براى حضورشان در ايران حق توحش نيز دريافت مى‌کردند. در آن دوران تنها سران و عوامل رژيم و وابستگان به شاه از همه‌چيز برخوردار بودند و توده ملت به‌دور از کمترين امکاناتى به اميد نجات از خفقان و ظلم و چشيدن طعم آزادى لحظه‌شمارى مى‌کردند.
دوم - يادآورى آثار و برکات مادى و معنوى انقلاب اسلامى که از آن‌جمله است بازگشت عزت به کشور ايران و ملت سلحشور و غيور آن، توأم با استقلال و رهايى از بردگى قدرتهاى ظالم و زورگو و اقتدارى که اکنون ايران را بر بام عزت جهانى قرار داده است. در درک واقعيت اين اقتدار همين بس که ملت ايران در 4 دهه مبارزه با آمريکا و رژيم صهيونيستى اسرائيل و اذنابشان، بارها و بارها در عرصه‌هاى مختلف، بينى آن‌ها را به خاک ماليده است و به فضل الهى نصرت جبهه حق را به رخ دنيا کشيده است. آنچه در اين‌راستا لازم به يادآورى است، نقل واقعيتهاى تاريخ براى نسل جوان است. نسلى که بايد افتخار کند به مجاهدات و مبارزات پدران و پيشينيان خود چراکه اين روزها يکى از اهداف دشمنان ملت ايران، تحريف تاريخ انقلاب و وارونه جلوه دادن آن است.

2.نماز التجاء و استسقاء

وضعيت اين روزهاى فصل زمستان براى کشورمان به‌لحاظ شرايط جوى وضعيت مطلوب و رضايت‌بخشى نيست، در چنين شرايطى اهل ايمان دست به استغاثه برداشته و از خالق هستى طلب رحمت واسعه و نزولات آسمانى مى‌کنند، ازجمله اقداماتى که اهل دل و انسانهاى پاک‌سرشت، خالصانه به‌وسيله آن از خداى کريم استعانت مى‌جويند، نماز التجاء و استسقاء است.
نماز استسقاء يا طلب باران، گذشته از آثار معجزه‌گونى که در باز شدن دريچه‌هاى آسمان و نزول برکات الهى دارد، از جهات معنوى نيز آثار بى‌بديل و ارزشمندى را به‌جاى مى‌گذارد، عبوديتى خالصانه که همراه با تضرع و توجه و استغفار به درگاه پروردگار عالم نسبت به گناهان و پلشتى‌هاى اخلاقى صورت مى‌گيرد، کمترين جلوه‌اش حساس شدن ابر ديده و بارش اشکهاى بندگان خداست که از سر خوف و رجا بر گونه‌ها جريان مى‌يابد. اشکهايى که به ميزان اخلاص صاحبانش در ترحّم و تفضّل خداى منان مؤثر مى‌افتد و جريان نزولات آسمانى را طبق صلاحديد و حکمتش به‌دنبال خواهد داشت. چه زيباست که در سراسر کشور به تناسب شرايط منطقه‌اى، تدابيرى انديشيده شود تا آحاد مردم شريفمان از برکات اين تجربه معنوى و اقدام عارفانه بهره‌مند گردند و باشد به برکت نيّت و التجاء و نجواى خالصانه آن‌ها نيز آسمان بر سرزمين خشک ايرانمان ببارد و به فضل الهى و با دعاى خير مؤمنين و مؤمنات، نزولات آسمانى، اميد به بهارى سرسبز و پرآب را در دلها زنده کند.

3.اساسى‌ترين نياز کشور

در حال حاضر اساسى‌ترين نياز کشور و ملت ايران آرامش و اتحاد و انسجام ملى است، چه آن‌که به‌دليل برخى التهابات داخلى، بازار شايعات و نشر اکاذيب داغ‌تر از هر زمان و بسترهاى ايجاد نااميدى و القاء ناکارآمدى نظام اسلامى نيز بيش از هر زمان فراهم مى‌باشد، کافى است نيم‌نگاهى به صف‌آرايى دشمنان داخلى و خارجى اعم از منافقين و سلطنت‌طلبان و ضدانقلاب خارج‌نشين و رسانه‌هاى ريز و درشتي که طمع کرده‌اند بر کشور سربلندمان ايران، بيندازيم. در اين شرايط آنچه بايد مورد توجه خاص و عام قرار گيرد، تمرکز بر روى مصالح و منافع ملى و تقويت انسجام و اتحاد حول محور منويات و هشدارها و هدايتهاى رهبرى عزيز و فرزانه انقلاب اسلامى است و البته بيان و يادآورى دستاوردها و ثمرات تلاشها و موفقيتها و پيشرفتهاى گذشته علي‌رغم تحريمها و تهديدها و فتنه‌ها و دشمنى‌هاى پنهان و آشکار سران استکبار و عوامل منطقه‌اى و داخلى‌شان از ضرورياتى است که بيان آن براى همه آحاد مردم به‌ويژه جوانان عزيز کشورمان خالى از لطف نخواهد بود.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا