کد مطلب: 250413
قاليباف
4درصدي‌ها سبب حذف مردم از صحنه اقتصادي کشور شدند/ همه مشکلات کشور از دشمن خارجي نيست
تاریخ انتشار : 1396/11/19 11:24:04
نمایش : 183
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه مردم ريشه و اساس اين انقلاب هستند گفت: ۴ درصدي‌ها سبب حذف مردم از صحنه اقتصادي کشور شدند.
به گزارش کلار، محمدباقر قاليباف شب گذشته در مراسمي که به مناسبت پيروزي انقلاب و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمين سيد مرتضي محمودي امام جمعه شهرستان، سيد حسين نقوي حسيني نماينده مردم ورامين، پيشوا و قرچک در مجلس شوراي اسلامي و جمع کثيري از مردم در مسجد ارشاد امرآباد برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي از صدر اسلام تاکنون اظهار داشت: ورامين شهري شهيدپروري است که در شکل‌گيري انقلاب اسلامي از 15 خرداد سال 42 نقش داشته‌ است.

وي تصريح کرد: وحدت کلمه و جامعه و نقش رهبري امام خميني(ره) و اعتماد مردم به ولايت بود که سبب پيروزي انقلاب اسلامي شد و همچنين حضور مردم در صحنه اصل ديگر پيروزي بود، که اگر اين عوامل در کنار هم نبود رژيم پهلوي با آن همه حمايت، نابودشدني نبود، ملت ايران تنها ملتي بود که با شعار نه شرقي و نه غربي قيام کرد و پيروز شد.

اعتراضات امروز نبايد بر قدرت و عزّت کشور سايه اندازد

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه رمز تداوم انقلاب اسلامي در سه اصل مردم، وحدت، رهبري بود افزود: ما به دنبال استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي بوديم و در شعارها نيز از همين اصول استفاده مي‌کرديم، استقلال ما امروز در جهان کم‌نظير است و اين ملت و کشور همچنان عزّت و استقلال خود را حفظ کرده‌اند، اينها افتخاراتي است که سده‌ها در کشور نبوده است، همچنان که مشکلات و اعتراضات امروز هم نبايد بر قدرت و عزّت کشور سايه اندازد، امروز ما به نام دين در مسند قدرت هستيم.

همه مشکلات کشور از دشمن خارجي نيست

قاليباف ادامه داد: اين منصفانه نيست مردم به خاطر بي‌عرضگي مديران رنجي را تحمل کنند، و بدتر از اين مسئله آن است که تقصيرات را به گردن دشمن خارجي بيندازيم، ما در حوزه کارآمدي دچار مشکل هستيم؛ چرا که به گونه‌اي عمل کرده‌ايم که مردان مردي که در مقابل رژيم گذشته و دوران دفاع مقدس و تحريم دشمن ايستادند و امروز نيز با همه مشکلات موجود براي حفاظت از کيان کشور به دفاع از حرم آل‌اللّه مي‌پردازند، با نالايقي و بي‌لياقتي ما دلشکسته و نااميد شوند.

وي با اشاره به نياز مردم به کار و فعاليت خاطرنشان کرد: هر کسي با هر گرايش و سليقه‌اي حتي فردي که مي‌گويد انقلابي نيستم ولي کشور و امنيت خود را دوست دارد در اين مجموعه بايد کار کند، همه بايد تلاش کنيم، که اگر تلاش کنيم حتماً توليد پول و ثروت مي‌شود و اگر اين ثروت به وجود آمد بايد دست آن ثروتمند را بوسيد و از او تقدير کرد.

منظور از 4درصدي‌ها سوءاستفاده‌کنندگان از قدرت و ثروت است

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: اگر زماني بحث 4درصد و 96درصدي را بيان کرديم براي آن دسته از ثروتمنداني بود که قاچاق کالا انجام مي‌دهند و به توليد داخلي ضربه مي‌زنند و از موقعيت برخي افراد سوءاستفاده مي‌کنند، امروز اولويت نخست کشور حل مشکلات اقتصادي است و اين مسئله در همه اعتراضات مردم هم مطرح مي‌شود، و ما مسئولان مکلّف هستيم که به خواست مردم احترام بگذاريم، همه ما بايد براي برطرف کردن مشکلات مردم اقدام کنيم.

قاليباف سپس خطاب به مسئولان اظهار داشت: اگر فکر مي‌کنيد که بي‌توجهي به مسائل عملي و تخصصي و يا فروختن دلارها در سر چهارراه‌ها سبب حل مشکل مي‌شود، در اشتباه هستيد، ما هر زماني که مردم را از صحنه حذف کرديم همانجا دچار مشکل شديم که اگر همين مردم نبودند در انقلاب و جنگ به مشکل بر مي‌خورديم، مردم مي‌توانند در موضوعات پيچيده مانند دوران دفاع مقدس بايستند.

4 درصدي سبب حذف مردم از صحنه اقتصادي کشور شدند

وي در ادامه با اشاره به قدرت تشخيص سياسي و اعتقادي مردم بيان کرد: در زمان جنگ تحميلي تا جايي پيش رفتيم که تراشکاران خودرو در کمتر از 3ماه براي جبهه خمپاره توليد کردند، و تعجب مي‌کنم که برخي‌ها به مردمي که آنقدر در تشخيص مسائل سياسي و اعتقادي قوي بوده و به ميدان آمده و تا پاي جان مي‌ايستند تا عزّتشان حفظ شود، مي‌گويند که نمي‌توانند در اقتصاد نقش داشته باشند و اقتصاد را به آن دسته 4 درصدي زالو صفت مي‌دهند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنين عنوان کرد: امروز وظيفه همه ما است که تلاش کنيم تا با يک برنامه مشخص مردم را وارد اين کار کنيم و 4 درصدي‌ها هم راه را باز کنند تا مردم خودشان وارد صحنه شوند، که اگر مردم را از صحنه تصميم‌گيري خارج کرديم، هيچ چيز جايگزين آن نخواهد بود؛ چرا که ريشه و اساس اين انقلاب مردم هستند.

جوانان زير مديريت‌هاي بسته، خسته و خانه‌نشين شده‌اند

قاليباف در پايان خاطرنشان کرد: در فرهنگ ما يأس و نااميدي وجود ندارد، طبق همه شاخص‌هاي اقتصادي، اين کشور ظرفيت‌هاي بالقوه و بالفعل زيادي دارد، ما جوانان خلّاق زيادي داريم و نبايد کاري کنيم که اين جوانان زير مديريت‌هاي بسته، خسته و نشسته 50 سال قبل خانه‌نشين شوند و پيرمردها مسئوليت‌ها را به دست بگيرند، متأسفانه مسئولان ما با رسيدن به يک جايگاه نمي‌خواهند آن را از دست بدهند و لذا چرخش صورت نمي‌گيرد.
*منبع: دانا

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا