کد مطلب: 250419
فرمانده سپاه پاسداران:
سوريه به زودي آزاد مي شود/ معيشت چالش اساسي کشور است
تاریخ انتشار : 1396/11/19 11:51:56
نمایش : 201
فرمانده سپاه پاسداران گفت: اخيرا شاهد شکست داعش در عراق بوديم و در آينده نزديک هم شاهد آزادسازي سوريه خواهيم بود.
به گزارش کلار به نقل از مهر، محمدعلي جعفري چهارشنبه شب در ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان کرمان ضمن تبريک ايام الله دهه فجر با تشکر از اقدامات استاندار کرمان اظهار داشت: انتظار مي رود استاندار کرمان با همان روحيه جهادي که تاکنون داشته سختي ها و موانع را تحمل کند چرا که او پرورش يافته دفاع مقدس است.

وي ادامه داد: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس هيچ مانعي پيش روي خود تصور نمي کردند و با عزم، اراده، تلاش و سخت کوشي سختي ها را پشت سر مي گذاشتند.

جعفري بيان کرد: اين روحيه امروز در کرمان جاري و ساري شده و شاهد اقدامات بسيار موثري در سطح اين استان هستيم که اميدواريم اين روحيه و همکاري به عنوان الگو براي ساير نقاط کشور ارائه شود.

بي عدالتي در توسعه کشور يکي از چالش هاي اساسي است

فرمانده سپاه پاسداران گفت: بي عدالتي در امر توسعه کشور يکي از چالش هاي اساسي است که در کشور وجود داشته و دارد، اما در استان کرمان با روحيه عدالت محوري استاندار کرمان بي عدالتي در حال برطرف شدن است که کاري بزرگ است.

وي ابراز داشت: اين الگوسازي نياز بسيار جدي براي پيشرفت، توسعه و آباداني کشور است؛ ساخت مناطق و شهرهايي که در محروميت مضاعف به سر مي برند کار سختي است و نياز به روحيه جهادي دارد.

جعفري با اشاره به اينکه انقلاب اسلامي ايران دستاوردهاي بسيار بزرگي در ابعاد مادي داشته است، افزود: بايد توجه داشت که دستاوردهاي معنوي انقلاب بسيار بيشتر از دستاوردهاي مادي بوده است.

وي ادامه داد: ابعاد معنوي انقلاب از جمله استقلال، آزادي و امنيت کامل و مثال زدني است که با وجود دشمنان فراوان داخلي و خارجي و توطئه هايي که عليه امنيت ما به کار مي برند ايران اسلامي از امنيت قابل قبولي برخوردار است.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: ترويج فرهنگ مقاومت در منطقه و جهان، توسعه نهضت بيداري اسلامي در منطقه، شکست هيمنه دشمنان و ابرقدرتهاي شرق و غرب از جمله دستاوردهاي بزرگ انقلاب در ابعاد معنوي است و دشمنان اين را نمي توانند تحمل کنند و از طرف ديگر نمي دانند با جمهوري اسلامي چه کار کنند.

جعفري بيان کرد: با دقت در آموزه هاي امام راحل (ره) متوجه مي شويم که هدفهاي اصلي ايران به غير از پيشرفت و عدالت؛ موضوع ايستادگي در برابر ظلم، استکبار و ظلم ستيزي است که بايد انقلاب اسلامي آن را دنبال کند و تاکنون هم به خوبي دنبال شده است.

وي با اشاره به اينکه انقلاب اسلامي داراي دو بعد خارجي و داخلي است، افزود: انقلاب اسلامي ايران در بعد خارجي بسيار موفق، رو به جلو با شتاب و سرعت بسيار بالا در حال پيشرفت است که بار اصلي آن بر دوش سردار حاج قاسم سليماني است.

شاهد آزادسازي سوريه در آينده اي نزديک خواهيم بود

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: وقتي قدرت ايران به جهانيان ثابت شد و دنيا متوجه شد که ايران با دست خالي در برابر دشمنان ايستادگي کرده طبيعي است که بعد از آن مردم لبنان، عراق، فلسطين، يمن، سوريه و ... نيز در برابر دشمنان خود ايستادگي مي کنند.

 وي تصريح کرد: اخيرا شاهد شکست داعش در عراق بوديم و در آينده نزديک شاهد آزادسازي سوريه خواهيم بود و اين ها باعث شد ديگر کشورها به اين ايستادگي و مقاومت اعتماد پيدا کنند و در برابر نظام سلطه و حاکمان زورگو و دست نشانده ايستادگي کنند و بتوانند حق خود را از مستکبران و ظالمان بگيرند.

جعفري در خصوص دستاوردهاي بُعد داخلي انقلاب اسلامي اظهار کرد: يکسري پيشرفت ها در عرصه هاي مختلفي از جمله  سازندگي و تکميل زيرساخت ها مانند راه، جاده سد و زير ساخت هاي ضروري کشور رخ داده و کارهاي خوبي انجام شده که همچنان ادامه دارد.

چالش اساسي کشور اقتصاد و معيشت مردم است

وي ادامه داد: چالش اساسي کشور اقتصاد و معيشت مردم است که معضل بزرگي است و البته دشمنان از طريق تحريم و فشارهاي اقتصادي مي خواهند جمهوري اسلامي ايران را به تسليم وا دارند.

جعفري تاکيد کرد: ما براين باور هستيم که مسايل داخلي کشور مانند اقتصادي، بيکاري، تورم، فساد اداري، تبعيض و ... که بيشتر به حوزه مديريتي کشور برمي گردد هم قابل حل است اما متاسفانه تاکنون حل نشده و اگر قبول کنيم که با روحيه جهادي مي توانيم مسايل و مشکلات را حل کنيم، مي توانيم بر اين چالش ها غلبه کنيم.

وي عنوان کرد: در زمان دفاع مقدس ايران توانست هشت سال به تنهايي با دستان خالي و بدون حمايت هيچ کشور خارجي در برابر ابرقدرتهاي شرق و غرب دنيا پيروز شود.

جعفري با اشاره به اينکه بحران جنگ سخت ترين بحرانها است، افزود: با روحيه جهادي، سخت کوشي و تلاش، اعتقاد و باور، استفاده از توانمندهاي داخلي کشور و روحيه جهادي متمرکز در کشور بحران جنگ حل شد.

فرمانده سپاه پاسداران با بيان اين مطلب که غلبه بر بحران هاي اقتصادي کشور آسان تر از بحران جنگ است، گفت: امروز در استان کرمان شاهد هستيم که با وجود اختيارات محدود، کارهاي موفقي صورت گرفته است و اعتمادي که مردم استان کرمان به مديريت استان پيدا کرده اند در استان هاي ديگر وجود ندارد و در دو سال آينده اين الگوسازي به ناچار بايد در کشور رواج پيدا کند.

تبعيض در امر توسعه محسوس است

وي با اشاه به اينکه تبعيض در امر توسعه و شکافي که بين محرومان ايجاد شده محسوس است، بيان کرد: ما انقلاب کرده ايم که اين بي عدالتي را برطرف کنيم و اميدواريم با اين حرکت عدالت محوري توفيقات زيادي شامل حال مردم ايجاد کند.

جعفري با اشاره به اينکه مديريت جهادي لازمه مديريت در همه سطوح و در همه جاي کشور است، افزود: در اين صورت است که مي توانيم کشور را از مشکلات و بحران هاي که مردم از آن رنج مي برند عبور دهيم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: يکي از معضلات بزرگ ما در انجام کارها اين است که به روشهاي جاري عادت کرده ايم و تغيير و تحول و کار جديد با مخالفت مواجه مي شود.

جعفري تصريح کرد: تا زماني که به مردم نقش واقعي ندهيم در حل بحران ها و مشکلات بزرگ اجتماعي کشور موفق نخواهيم بود و بايد مردم را در حل مشکلات مشارکت دهيم.

وي ادامه داد: اين مدل کشورداري و عادت دادن مردم به اينکه همه کار آنها را دولت انجام دهد بايد تغيير کند؛ بايد مردم را در کارها مشارکت دهيم و مدل اداره کشور و روش توسعه در کشور تغيير داده و در آن تجديد نظر کنيم زيرا با روش کنوني روز به روز دولت سنگين تر خواهد شد.

فرمانده سپاه پاسداران تاکيد کرد: مدل استان کرمان يک مدل مشارکت دادن مردم است و بايد با قدرت اين راه را ادامه دهيد تا توسعه اين الگوها به نتيجه برسد و با سرعت اين الگوها در کشور رواج پيدا کند و شاهد عبور کشور از بحران معيشت، تبعيض و فقر باشيم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي عنوان کرد: فساد، فقر، تبعيض و بي عدالتي از چالش هاي اساسي کشور است، رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز بارها به آنها اشاره کرده اند که مسئولان کشور بايد با اين سه مبارزه کنند.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا