به گزارش کلار، در برخي موارد نيز افرادي که به دفعات بيشتري دچار سردرد مي‌شوند ترجيح مي‌دهند به جاي مصرف مداوم داروهاي شيميايي از جايگزين‌هاي طبيعي استفاده کنند.

در حال حاضر ادعاهاي متعددي در مورد خواص سرکه سيب از بهبود گوارش گرفته تا درمان سردرد وجود دارد اگر چه خواص درماني سرکه سيب براي رفع سردرد هنوز به طور عملي ثابت نشده اما همواره از آن به عنوان يک درمان طبيعي با عوارض ناچيز ياد مي‌شود.

سرکه سيب حاوي آهن، پتاسيم و کلسيم است و مواد معدني موجود در آن و خاصيت اسيديِ آن مي‌تواند به طور غيرمستقيم به درمان سردرد کمک کند.

به طور مثال سرکه سيب با کمک به هضم بهتر غذا از سردردهاي ناشي از مشکلات گوارشي جلوگيري مي‌کند. همچنين با کاهش قندخون و تنظيم آن سبب جلوگيري از سردردهاي ناشي از نوسانات قند خون به خصوص در افراد ديابتي مي شود. اگرچه مصرف سرکه سيب در افراد ديابتي بايد با مشورت پزشک صورت گيرد.

همچنين استنشاق بخور سرکه سيب موجب تميز شدن سينوس‌ها و کاهش سردردهاي سينوسي نيز مي شود.

يکي ديگر از علل اصلي سردرد، کم آبيِ بدن است. اگرچه بسياري از مردم مايعات زيادي در طول روز مصرف مي کنند اما برخي از مايعات مانند نوشيدني هاي کافئين دار يا شيرين باعث کم آبي بيشتر در بدن مي شوند. افزودن مقداري سرکه سيب به حجم زيادي آب و مصرف روزانه آن سبب مي شود آب به لحاظ محتواي معدني غني تر شده و از کم آبي بدن و سردردهاي ناشي از آن جلوگيري شود.

به گزارش مديکال نيوز تودي، به اين ترتيب مصرف سرکه سيب مانند داروهاي مسکن سبب درمان سردردها به طور مستقيم نمي شود بلکه با رفع علل اصلي سردرد همچون مشکلات گوارشي، آلرژيک، استرس و فشار خون بالا از بروز سردرد پيشگيري مي‌کند./ايسنا

انتاي پيام/540 ک