کد مطلب: 250432
عذرخواهي رسمي مسئولان برگزاري بازي‌هاي پيونگ‌چانگ از کاروان ايران
تاریخ انتشار : 1396/11/21 13:45:21
نمایش : 200
رئيس کميته برگزاري بازي‌هاي المپيک ۲۰۱۸ پيونگ‌چانگ از کاروان ايران بابت اتفاقات اخير عذرخواهي کرد.

به گزارش کلار به نقل از الف، پس از اهدا نکردن گوشي‌هاي سامسونگ به ورزشکاران ايراني در المپيک زمستاني که اعتراضات زيادي را در پي داشت و کميته ملي المپيک ايران خواهان عذرخواهي از ورزشکاران ايراني شد، در نهايت اين عذرخواهي انجام شد.

شاهرخ شهنازي، دبيرکل کميته ملي المپيک در اين مورد بيان کرد: دو نامه عذرخواهي براي ايران نوشته شده است. يکي را رييس کميته برگزاري بازي‌هاي المپيک زمستاني به سرپرست کاروان ايران داده است و در آن عذرخواهي کردند و دلايل خود را توضيح دادند که به دليل ناهماهنگي اين اتفاق افتاده و مسووليت را بر عهده مي‌گيرند. هم‌چنين اعلام کردند که جلسه‌اي را با ورزشکاران ايران خواهند داشت و هدايا را حضوري اهدا مي‌کنند.

او ادامه داد: نامه دوم را يکي از مسوولان کميته کميته بين‌المللي المپيک براي رييس کميته ملي المپيک ارسال کرده و به شدت اظهار تاسف و عذرخواهي کرده است. حتي اعلام کرده در صورت فرصت جلسه‌اي را با مسوولان و ورزش ايران داشته باشد و دلجويي کند.

متن نامه IOC به شرح زير است:
۹ فوريه ۲۰۱۸ – پيونگ چانگ
 
جناب آقاي دکتر سيد رضا صالحي اميري
رييس کميته ملي المپيک جمهوري اسلامي ايران

پيرو نامه پيوست از کميته برگزاري بازي‌هاي پيونگ چانگ ۲۰۱۸، به نمايندگي از کميته بين‌المللي المپيک، مراتب تاسف عميق خود را در خصوص اتفاق تاسف بار مربوط به توزيع تلفن ميان ورزشکاران ايراني ابراز مي‌داريم.
 
همان‌طور که در نامه پيوست، به امضاي رييس کميته برگزاري بازي‌هاي زمستاني پيونگ چانگ، بيان شده است، اين اتفاق در نتيجه نبود ارتباط صحيح بين تيم‌هاي توزيع کننده تلفن پيش آمده است. کاملا ناراحتي و رنجشي که اين اتفاق براي ورزشکاران و هيات شما ايجاد کرده است، را درک مي‌کنيم.
  در راستاي روح و ارزش‌هاي المپيک، صميمانه از همکاري ارزشمند شما براي حل اين موضوع تشکر مي‌کنيم. در اين ارتباط، پيشنهاد مي‌کنيم جلسه‌اي را با شما و ورزشکاران‌تان در اولين زمان ممکن ترتيب دهيم زيرا تمايل داريم حمايت خود را از ورزشکاران شما نشان دهيم و اين واقعه را پشت سر نهيم.
 
با افتتاحيه بازي‌هاي المپيک زمستاني که دو ساعت ديگر برگزار مي شود، قصد داريم نور را بر ورزش بتابانيم و ارزش‌هاي المپيک را جشن بگيريم.
 
با تشکر فراوان مجدد از بابت همکاري و مساعدت شما در اين خصوص،
 
با احترام،
پره ميرو
معاون مديرکل کميته بين المللي المپيک
 

 
هم‌چنين متن نامه ستاد برگزاري المپيک زمستاني پيونگ چانگ به اين شرح است:
 
۹ فوريه ۲۰۱۸  
 
جناب آقاي سيد عبدي افتخاري
سرپرست کاروان کميته ملي المپيک جمهوري اسلامي ايران
 
جناب آقاي سيد عبدي افتخاري، سرپرست محترم کاروان  کميته ملي المپيک جمهوري اسلامي ايران
 
بدينوسيله مراتب عذرخواهي صادقانه خود را از طرف کميته برگزاري بازي‌هاي المپيک ۲۰۱۸ پيونگ چانگ از بابت حادثه تاسف بار در خصوص توزيع تلفن بين ورزشکاران جمهوري اسلامي ايران ابراز مي‌دارم. از بابت اين وضعيت که  به دليل نبود ارتباط صحيح بين تيم اجرايي ما به‌وجود آمد، بسيار متاسفيم.
 
هدف ما از بازي‌هاي المپيک زمستاني پيونگ چانگ ۲۰۱۸ تمرکز آن بر ورزشکاران و بزرگداشت قدرت جنبش المپيک در اتحاد مردم با يکديگر است. هم‌چون ورزشکاران همه ملت‌ها، ورزشکاران ايراني نيز بايد اين نسخه خاص تلفن‌هاي پيونگ چانگ ۲۰۱۸ را داشته باشند و دريافت کنند، به‌ويژه به اين خاطر که اطلاعات ضروري بر روي اين دستگاه ها وجود دارد که از شرکت ورزشکاران شما در اين بازي‌ها حمايت مي‌کند.
 
ما درک مي کنيم که اين واقعه براي شما و ورزشکاران شما دغدغه غيرضروري ايجاد نمود. بسيار از حمايت شما و برخورد مثبت شما در حل اين موضوع در بهترين شکل ممکن، سپاسگزاري مي نماييم. بنابراين با احترام پيشنهاد مي نماييم که جلسه اي با ورزشکاران شما و نمايندگان کميته بين المللي المپيک داشته باشيم تا ورزشکارانتان تلفن ها را دريافت نمايند.
 
با همکاري ارزشمند شما، اميدواريم اين واقعه را پشت سر قرار دهيم و تمرکز را بر بزرگداشت ورزش ها و ورزشکاران  شما در مراسم افتتاحيه امشب قرار دهيم.
 
با تشکر از حمايت و همکاري بي نظير شما و با آرزوي تجربه اي فوق العاده المپيک در اينجا و در پيونگ چانگ،
 
با احترام
لي، هي بوم
رييس کميته برگزاري بازي‌هاي المپيک زمستاني ۲۰۱۸


انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا