کد مطلب: 250441
اين نقاط بدن را هرگز فشار ندهيد
تاریخ انتشار : 1396/11/23 13:19:27
نمایش : 178
برخي نقاط بدن نقاط عصبي محسوب مي‌شوند که هرگونه فشار يا ضربه به آن‌ها سبب ايجاد درد عصبي شده و عوارض خطرناکي به همراه دارد. در ادامه در اين مطلب شما را با اين نقاط آشنا مي‌کنيم.
کلار؛ شناخت فيزيولوژي بدن در حفظ سلامت و تندرستي انسان بسيار مهم است. اينکه بدانيم هر قسمت از بدن چه عملکردي دارد و چه عواملي براي آن خطرناک است و کدام نقاط از بدن حساسيت بيشتري نسبت به درد دارند ما را در تشخيص بيماري و عملکرد بهتر کمک مي کند.

به گزارش مشرق، برخي نقاط بدن به شدت نسبت به فشار و ضربه حساسا هستند و گاهي يک ضربه کوچک به آن ها سبب آسيب جدي به سلامت فرد مي شود. پس بهتر است بيشتر براي شناخت بدن خود وقت بگذاريم. در اين مطلب شما را با نقاطي از بدن که هرگز نبايد فشار دهيد آشنا مي کنيم. نقاط حساس به درد اغلب قسمت هايي هستند که تاندون ها و ماهيچه ها در آن به هم مي رسند.

پيشاني و نوک انگشتان

پيشاني و نوک انگشتان حساس ترين مناطق بدن انسان نسبت به درد هستند. اعمال هرگونه فشار و دردي به اين نواحي سبب ايجاد در درتمام بدن مي گردد.

همچنين بسياري از رگ هاي عصبي از ناحيه پيشاني عبور مي کنند و فشار دادن اين قسمت از صورت حتي براي تخليه جوش نيز درد عصبي فراواني به همراه دارد و همچنين با تاثيري که بر عصب هاي بدن مي گذارد سبب ايجاد حس عصبي شديدي در فرد مي گردد.

بيني

بيني نيز مانند پيشاني داراي رگ هاي عصبي فراواني استو بهتر است از فشار دادن بيني جدا خودداري کنيد زيرا اين تحرکات به مرور زمان تاثير بدي بر اعصاب فرد مي گذارد.

شانه ها

شانه ها نيز از نقاط بسيار حساس به فشار و ضربه هستند و هر گونه فشار کوچک در اين ناحيه سبب ايجاد عکس العمل غير ارادي جهت دفع فشار در فرد مي گردد. بسياري از افراد هنگامي که شانه هاي آن ها را فشار مي دهيد به سرعت با حرکت دست ها عکس العمل نشان مي دهند که اين عکس العمل در پاسخ به درد ايجاد مي شود.

پشت گردن

پشت گردن نيز از نقاط بساير حساس به فشار و درد است و اکيدا توصيه مي شود که از فشار وارد کردن به اين قسمت خودداري کنيد، زيرا وارد آمدن فشار بيش از حد در اين قسمت سبب ايجاد سردرد بسيار وحشتناکي در فرد مي گردد.

زانوها

کاسه ي زانو نيز بسيار نسبت به فشار و ضربه حساس است و توصيه مي کنيم به اين ناحيه فشار وارد نشود.

قسمت بالاي کمر

يکي از نقاط حساس بدن در محل رسيدن عضلات کمر به تيغه هاي شانه در قسمت بالاي کمر مي باشد.فشار دادن هرکدام از نقاط گفته شده سبب ايجاد عکس العمل هاي عصبي و در دراز مدت سبب ايجاد تنش عصبي و تيک عصبي در فرد مي گردد.

انتهاي يپام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا