کد مطلب: 250444
جزئيات گفت‌وگوي تلفني ترامپ و پوتين
تاریخ انتشار : 1396/11/24 09:50:38
نمایش : 176
روساي جمهور آمريکا و روسيه طي گفت‌وگويي تلفني، درباره مناقشه فلسطينيان و اسرائيل تبادل‌نظر کرده‌اند.

به گزارش کلار، تسنيم به نقل از رويترز نوشت: کاخ سفيد در بيانيه‌اي اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهوري آمريکا طي تماسي تلفني با همتاي روسي خود «ولاديمير پوتين»، اعلام کرد  زمان آن رسيده است که براي برقراري صلحي پايدار بين اسرائيلي‌ها و فلسطينيان تلاش کرد.

در بيانيه کاخ سفيد آمده است، ترامپ در گفت‌وگو با پوتين، همچنين درباره ضرورت اتخاذ تدابير بيشتر براي تضمين دست برداشتن کره‌شمالي از برنامه‌هاي هسته‌اي خود تاکيد کرده است.

اين گفت‌وگوي تلفني ترامپ و پوتين، اندکي پيش از ديدار محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان با رئيس‌جمهوري روسيه صورت گرفت.

خبرگزاري‌هاي روسيه گزارش دادند که ولاديمير پوتين بلافاصله پيش از مذاکرات خود با محمود عباس، اعلام کرد که «من هم‌اکنون با رئيس‌جمهوري آمريکا گفت‌وگوي تلفني داشتم. بديهي است که مناقشه اسرائيل و فلسطينيان از محورهاي اين گفت‌وگو بود.»

پوتين گفت: «محور مذاکرات نحوه کاستن از اختلافات ميان اسرائيلي‌ها و فلسطينيان بود؛ زيرا وضعيت منطقه بسيار متفاوت با چيزي است که ما انتظار داريم.»

طبق اين گزارش، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطيني در گفت‌وگوي خود با پوتين، متذکر شده است که با توجه به اقدامات اخير دولت واشنگتن، فلسطينيان ديگر نمي‌توانند آمريکا را به عنوان تنها ميانجي گفت‌وگوها با اسرائيل قبول کنند.

از زماني که دونالد ترامپ در اقدامي خودسرانه قدس اشغالي را به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي اعلام کرد، روابط تشکيلات خودگران فلسطيني و دولت آمريکا تيره شده است.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا