کد مطلب: 250474
سازمان هواشناسي با صدور اخطاريه‌اي اعلام کرد:
18 استان تحت تأثير سامانه بارشي جديد
تاریخ انتشار : 1396/11/28 10:30:40
نمایش : 173
سازمان هواشناسي با صدور اخطاريه‌اي از بارش‌هاي باران و برف در ۱۸ استان کشور خبرداد و اعلام کرد: اين بارش‌ها تا روز يکشنبه ادامه مي‌يابد.
به گزارش کلار، سازمان هواشناسي از بارش‌هاي باران و برف در ۱۸ استان کشور خبرداد و اعلام کرد: اين بارش‌ها تا روز يکشنبه ادامه مي‌يابد؛ رانندگان هم ضمن تجهيز وسايل گرمايشي و زنجيز چرخ، زمان مناسبي را براي تردد در جاده‌هاي کوهستاني انتخاب کنند.

سازمان هواشناسي کشور با صدور اخطاريه‌اي به وضعيت‌ بارش‌هاي باران و برف در ساعات و روزهاي آتي اشاره کرد. متن اين اخطاريه به شرح ذيل است:

جمعه ۲۷ بهمن: بارش برف درمناطق کوهستاني و ارتفاعات در جنوب آذربايجان غربي، زنجان، کردستان، کرمانشاه، غرب اصفهان، جنوب همدان، ارتفاعات البرز در استانهاي قزوين، البرز و تهران و بارش باران با احتمال آبگرفتگي معابر در شمال ايلام، لرستان و شمال خوزستان.

شنبه ۲۸ بهمن ماه: بارش باران با احتمال آبگرفتگي معابر و بارش برف و لغزندگي جاده هاي کوهستاني در کردستان، کرمانشاه، ايلام و بارش برف در جنوب و غرب آذربايجان غربي و جنوب آذربايجان شرقي، زنجان، جنوب اردبيل، دامنه هاي البرز در شمال استانهاي قزوين، البرز و تهران و به‌تدريج از بعد از ظهر در لرستان و وزش باد شديد در خوزستان با احتمال خيزش گردوخاک.

يکشنبه ۲۹ بهمن: وزش باد شديد جنوبي در خوزستان با احتمال قوي خيزش گردوخاک و کاهش ديد افقي، تشديد بارش باران با احتمال آبگرفتگي معابر و سيلابي شدن مسيلها در نيمه جنوبي آذربايجان غربي، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ايلام و سپس از اواسط روز شمال و شرق خوزستان، چهارمحال بختياري، کهگيلويه و بويراحمد وآذربايجان شرقي و اواخروقت بارش برف در شمال قزوين، زنجان و دامنه‌هاي البرز در شمال استانهاي البرز، قزوين و تهران و دامنه‌هاي شمالي البرز در جنوب استانهاي ساحلي خزر، اردبيل، زنجان و آذربايجان شرقي، همدان درمناطق کوهستاني با بارش برف و لغزندگي معابر و جاده هاي کوهستاني.

با توجه به پيش‌بيني وضع هوا، انجام اقدامات زير توصيه مي‌شود:

-وزش باد از سمت جنوب تا جنوب غربي طي روزهاي شنبه و يکشنبه موجب مواج شدن بخشهاي مياني تا شمالي خليج فارس خواهد شد. بر اين اساس لازم است براي تردد شناورهاي سبک در نواحي مياني تا شمالي خليج فارس محدوديت لازم در نظر گرفته شود.

-انتخاب زمان مناسب براي عبور از جاده‌هاي کوهستاني برفگير.

-تجهيز به وسايل گرمايش و زمستاني به خصوص زنجير چرخ براي عبور از مناطق با احتمال بارش برف يا کولاک برف.

-روزهاي شنبه و يک‌شنبه وزش باد شديد در استان‌ خوزستان موجب گردوخاک و کاهش ديد مي‌شود و احتمال اختلال در حمل و نقل به‌ خصوص در نشست و برخاست هواپيما در فرودگاههاي استان خوزستان وجود دارد.

-با توجه به تشديد بارش در برخي نقاط ياد شده احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سيلابي شدن مسيلها وجود دارد، بنابراين بکارگيري نکات ايمني و عدم توقف در مسير سيلاب توصيه مي‌شود.

-هشدارهاي هواشناسي با جزئيات بيشتردر مورد هريک از استانها از مراکز پيش بيني استان مربوط قابل دسترسي است.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا