کد مطلب: 250475
در صحن علني مجلس
دولت و مجلس با افزايش اعتبار يارانه‌هاي نقدي و غيرنقدي مخالفت کردند
تاریخ انتشار : 1396/11/28 10:40:33
نمایش : 178
وکلاي ملت در نشست علني امروز خانه ملت، با پيشنهاد افزايش اعتبار يارانه‌هاي نقدي و غيرنقدي در سال آينده مخالفت کردند.

به گزارش کلار، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني امروز شنبه (28 بهمن ماه 96) در جريان بررسي جزئيات لايحه بودجه سال 97 کل کشور، پيشنهاد حميدرضا حاجي بابايي را مورد بررسي قرار دادند.

نمايندگان پس از بحث و تبادل نظر با اين پيشنهاد که درباره افزايش ميزان اعتبار يارانه هاي نقدي و غيرنقدي براي توزيع در خانوارها در سال 97 بود، موافقت نکردند.

براساس پيشنهاد حاجي بابايي افزايش اعتبار يارانه هاي نقدي و غيرنقدي از 30 هزار ميليارد تومان تا 41 هزار ميليارد تومان در صورت افزايش درآمدهاي اين جدول بلامانع عنوان است.

محمدباقر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور هم با اعلام مخالفت دولت درباره اين پيشنهاد، طي سخناني اظهار داشت: شفاف سازي هر چه بيشتر ارقام و اعداد لايحه بودجه 97 که با موافقت و همکاري دولت مواجه است، شرايط بسيار خوبي را براي سال آينده به وجود مي آورد تا مردم از هم ‌اکنون بدانند براي سال 97 مسئولان تقنيني و اجرايي قرار است چه اقدامي براي جامعه انجام دهند.

وي افزود: دولت در سال آينده حدود 46 هزار ميليارد تومان يارانه نقدي پرداخت مي کند در حالي که اين مبلغ در سال هاي گذشته 42 هزار ميليارد تومان بود و براي افزايش يارانه خانوارها 4 هزار ميليارد تومان اضافه کرديم؛ اما دولت از برنامه از پيش هماهنگ شده با برخي از نمايندگان براي پرداختن به کارهاي ديگر مبلغ يارانه‌ها را از 46 هزار ميليارد تومان به 23 هزار ميليارد تومان در لايحه کاهش داد اما اين پيشنهاد دولت با موافقت مجلس روبرو نشد و حتما نمايندگان فهيم صلاح مردم را بهتر تشخيص مي دهند.

نوبخت با تاکيد بر اينکه دولت با تصميم مجلس هماهنگ خواهد شد و مستقلا اقدامي را در اين خصوص انجام نخواهد داد، گفت: با پيشنهاد 41 هزار ميليارد توماني مشروطي که آقاي حاجي بابايي ارائه کرد پيشنهاد معقولي است که با آن موافقيم، هرچند که اين عدد با 46 هزار ميليارد تومان مدنظر دولت فاصله دارد و بايد براي افرادي که مستغني هستند فکري کنيم.

وي بر همين اساس اضافه کرد: اگر يارانه 23 يا 30 هزار ميليارد توماني تصويب مي‌شد يارانه‌ نقدي نيمي از افراد يارانه بگير براي سال آينده حذف مي شد.
*فارس

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا