کد مطلب: 250498
بيماري نقرس چه علائمي دارد؟/ بهترين درمان هاي طبيعي براي نقرس
تاریخ انتشار : 1396/12/02 11:17:51
نمایش : 169
يک محقق و پژوهشگر طب سنتي درباره مهم‌ترين عوامل ايجاد کننده نقرس و راهکار‌هاي درمان اين عارضه توضيحاتي را داد.
به گزارش کلار، حيدر عظمايي محقق و پژوهشگر طب سنتي در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره نقرس اظهار کرد: اين بيماري بر اثر افزايش اسيد اوريک خون به وجود مي‌آيد و به علت تجمع رسوبات اسيد اوريک سديم در لايه‌هاي مفاصل مانند قوزک پا، زانوها، آرنج و به ويژه مفصل انگشت بزرگ پا، درد ايجاد مي‌شود.

وي بيان کرد: وراثت در ايجاد نقرس نقش دارد و اين بيماري در مردان نسبت به زنان بيشتر مشاهده مي‌شود.

اين محقق و پژوهشگر طب سنتي با اشاره به شيوع نقرس در زنان يائسه افزود: از عوامل اصلي که در ايجاد نقرس دخالت دارند مي‌توان به اختلال در کارکرد کبد و کليه‌ها،به هم خوردن تعادل هورمون، تنظيم نبودن سوخت و ساز بدن، استرس و حالات رواني اشاره کرد.

عظمايي درباره عوامل ديگري که موجب بروز نقرس مي‌شوند، عنوان کرد: مصرف غذا‌هاي حاوي پورين، فشار و کلسترول خون بالا، ديابت نوع يک و ۲، چاقي، چربي کبد، بيماري‌هاي کليوي و نارسايي کليه هم جزء عواملي هستند که در ايجاد نقرس نقش دارند.

مهم‌ترين علائم نقرس

وي در خصوص مهم‌ترين علائم نقرس تصريح کرد: علائم اين عارضه به شکل تورم، قرمزي و درد شديد مفصل شست پا بروز پيدا مي‌کند؛ البته ممکن است اين نشانه‌ها در زانوها، مچ و قوزک پا هم ديده شود.

اين محقق و پژوهشگر طب سنتي گفت: در مبتلايان به نقرس رسوبات بلوري اسيد اوريک در بافت‌هاي ديگر مانند زير پوست، آرنج و مچ دست به صورت برجستگي مشاهده مي‌شود که به شکل التهاب و درد بروز پيدا مي‌کند.

پرهيزات غذايي براي مبتلايان به نقرس، اسيداوريک بالا و سياتيک

عظمايي درباره پرهيزهاي غذايي براي مبتلايان به نقرس، اسيداوريک بالا و سياتيک اظهار کرد: اين افراد بايد از مصرف گوشت قرمز، دل، قلوه، جگر، مغز، کله‌پاچه، خاويار، دوغ ترش، ماست بدون مصلح، چاي پررنگ، قهوه، باقلا، لوبياچيتي، غذا‌هاي ترش و پرادويه، آبگوشت به ويژه آبگوشت با گوشت گاو، کنسرو ماهي با تخم مرغ، خيارشور، گوشت‌هاي زياد سرخ شده، سوسيس، کالباس و پيتزا خودداري کنند.

وي بيان کرد: مبتلايان به نقرس بايد از عصبانيت، استرس و اضطراب، پرخوري، کم‌تحرکي و نوشيدن کم مايعات پرهيز کنند؛ اين افراد همچنين نبايد اضافه وزن داشته باشند.

بهنرين داروي گياهي درمان نقرس

اين محقق و پژوهشگر طب سنتي درباره موثرترين درمان‌هاي نقرس افزود: مبتلايان به نقرس بايد از عوامل ايجادکننده اين عارضه پرهيز کنند، گياه سورنجان به علت داشتن ماده‌اي به نام «کلشي‌سين» بهترين داروي نقرس  و سياتيک است.

عظمايي تاکيد کرد: از ديگر راهکار‌هاي درمان نقرس مي‌توان به پاکسازي روده‌ها، حجامت، زالو‌درماني روي انگشت پا، زنبور‌درماني بر روي محل درد و استحمام زياد اشاره کرد و مبتلايان به نقرس بايد روزانه پنج تا شش ليوان مايعات به ويژه آب معدني و آب چشمه مصرف کنند.

اين محقق و پژوهشگر طب سنتي گفت: مبتلايان به نقرس براي درمان بيماري خود بايد ۲۵ گرم سورنجان، ۲۰ گرم رازيانه، ۱۰ گرم کاکل ذرت، ۱۰ گرم دُم گيلاس، ۱۵ گرم تخم گشنيز، ۲۵ گرم خارخاسک، ۲۰ گرم ميوه قره‌قات و ۵۰ گرم ترنجبين را با هم مخلوط کنند سپس يک قاشق غذاخوري از اين ترکيب را در قوري بريزند و به آن چهار تا پنج ليوان آب اضافه کنند و بگذارند اين مخلوط به خوبي دَم بکشد اين دمنو‌ش بايد در طول روز ميل شود.

درمان نقرس با فرمول هاي طبيعي

عظمايي اظهار کرد: افرادي که دچار نقرس هستند بايد ساق پا و پاهايشان را از بالا به پايين با روغن گل محمدي ماساژ دهند همچنين ماساژ محل درد، ساق پا و کف پا‌ها با ترکيب روغن بابونه و زيتون براي مبتلايان به نقرس مفيد است؛ براي تهيه اين ترکيب افراد بايد پنج گرم روغن بابونه را با ۴۰ گرم روغن زيتون با هم مخلوط کنند.

وي بيان کرد: مبتلايان به نقرس براي بهبود بيماري خود بايد ۳۰ گرم زرشک سياه (زرشک آبگيري)، ۲۰ گرم خارخاسک، ۱۰ گرم ليموعماني، ۲۰ گرم عناب و ۲۰ گرم ناخُنک را با هم ترکيب کنند سپس ۲ قاشق غذاخوري از اين مخلوط را در يک قوري بريزند و به آن چهار تا پنج ليوان آب اضافه کنند و بگذارند به خوبي دَم بکشد اين دمنوش بايد در طول روز مصرف شود.

اين محقق و پژوهشگر طب سنتي افزود: افرادي که دچار نقرس هستند بايد ترکيب سرنجان، هليله سياه، پوست هليله زرد و مقدار خيلي کمي صبر زرد را با عسل مخلوط و اين ترکيب را به شکل قرص درست  و  روزانه ۳ بار، هر بار ۲ عدد قرص را به مدت يک هفته مصرف کنند.

ميوه هايي که در درمان نقرس معجزه مي کنند

وي تصريح کرد: نوشيدن آب ميوه‌هاي طبيعي مانند آب انگور، گيلاس و آلبالو و مصرف ميوه‌هايي مانند هندوانه، سيب درختي و ليمو شيرين براي افرادي که دچار نقرس هستند، مفيد است، همچنين مصرف سالاد کاهو و ترخون در بهبود نقرس نقش موثري دارد.

عظمايي تاکيد کرد: مصرف آب شاتوت، هويج و خيار براي مبتلايان به نقرس مفيد است، افرادي که دچار اين عارضه هستند بايد در رژيم غذايي روزانه خود سيب درختي زرد را بگنجانند، سيب درختي زرد به علت داشتن اسيد ماليک باعث خنثي شدن اسيد اوريک خون مي‌شود، همچنين مصرف ميوه‌هاي حاوي ويتامين C مانند نارنگي، پرتقال، ليمو ترش و کلم بنفش براي مبتلايان به نقرس ضروري است.

وي يادآور شد: اگر زنان باردار دچار نقرس شدند بايد پيش از انجام هر نوع روش درماني نخست با متخصص طب سنتي مشورت کنند.

انتهاي پيام/540 ک

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا