کد مطلب: 250501
ايمن عوده:
ائتلاف مستقيم بين عربستان واحزاب راست اسرائيلي شرم آور ومحکوم است
تاریخ انتشار : 1396/12/02 11:42:29
نمایش : 191
رئيس گروه فهرست مشترک عربي در کنست رژيم صهيونيستي با اعلام اينکه ائتلاف مستقيمي بين عربستان سعودي و احزاب راست اسرائيلي وجود دارد اين ائتلاف را محکوم و شرم آور توصيف کرد.
به گزارش کلار، «ايمن عوده» در گفتگو با شبکه خبري الميادين گفت: نتانياهو در روزهاي پيش رو ضعيف‌تر و خطرناک‌تر خواهد شد و هرگونه اشتباه از جانب وي حزب راست افراطي و روند شهرک سازي را با اختلال مواجه خواهد کرد. نتانياهو تلاش خواهد کرد ظرف دو هفته آينده قانون قوميتي يا کشور يهودي را در پارلمان تصويب کند. احزاب صهيونيست درباره اصل يهوديت اسرائيل توافق نظر دارند. طرح نتانياهو و احزاب دست راست صهيونيستي، الحاق شهرک‌هاي صهيونيست نشين در کرانه باختري به اراضي اشغالي است.

وي افزود: هرگونه صلح يا عادي سازي روابط را قبل از حل مسأله فلسطين نمي‌پذيريم. عربستان به طور مستقيم با احزاب راست افراطي اسرائيلي هم پيمان است. ائتلاف مستقيم بين عربستان و احزاب راست اسرائيلي محکوم و شرم آور است. بخشي از نظام‌هاي حاکم عربي پيش از آغاز روز نکبت در سال ۱۹۴۸ با جنبش صهيونيستي ائتلاف کردند. عربستان مي‌خواهد حاکميت نتانياهو و احزاب راست افراطي اسرائيلي تدوام داشته باشد و نيروي آنها تقويت شود. بايد از مواضع رهبران فلسطيني که به عربستان «نه» گفتند ستايش کرد. محمود عباس به پادشاه و وليعهد سعودي «نه» گفت. نظام سعودي به رهبري محمد بن سلمان مي‌خواهد از مسأله فلسطين براي تامين منافع منطقه‌اي و بين المللي خود استفاده کند. نقش عربستان در مسأله فلسطين شرم آور و مردود است.

ايمن عوده در ادامه سخنان خود افزود: سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا (سيا) در راستاي حفظ منافع خود در منطقه به رژيم اشغالگر اسرائيل تکيه کرده است و هيچ کس نمي داند که ترامپ ديوانه دنبال چيست.

وي گفت: تنها بايد به مبارزه مردم فلسطين تکيه کرد و اين مبارزه کوتاهترين مسير براي دستيابي به حقوق است./مهر

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا