کد مطلب: 250530
وزير آموزش و پرورش:
ارائه پيک‌هاي نوروزي و تمرين‌هاي درسي در ايام نوروز ممنوع است
تاریخ انتشار : 1396/12/06 12:29:25
نمایش : 145
وزير آموزش و پرورش اعلام کرد: ارائه هر نوع تکليف مرسوم سال‌هاي قبل به ويژه پيک‌هاي نوروزي يا تمرين‌هاي درسي در ايام نوروز، ممنوع است.

به گزارش کلار، سيدمحمد بطحايي وزير آموزش و پرورش، دستورالعملي ممنوعيت توزيع پيک نوروزي را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

در اين دستورالعمل آمده است: جهان، مدرسه‌اي زيبا و وسيع است و هر يک از فصل‌هاي سال، کلاس درس و هر موقعيت، فرصتي است براي آموختن؛ فصل بهار سرشار از لحظه‌هاي ناب يادگيري و زمان بهار هر چند کوتاه، مملو از صحنه‌هاي پرشکوه و شگفت‌انگيز خلقت است. 

شايسته است به فرزندانمان فرصت دهيم تا به تماشاي جهان بنشينند و به ديدار لبخند شکوفه‌ها بروند؛ بهار فرصت آموختن است، بنفشه‌ها را ميهمان ديدگان فرزندان اين سرزمين کنيم و خود نيز همراه آنان به تماشاي رنگين‌کمان بنشينيم. 

در ادامه اين دستورالعمل آمده است: نيازي به تکاليف تکراري نيست؛ با اين نگاه، در بهار طبيعت فرصتي فراهم مي‌شود براي تقويت خوب ديدن، خوب شنيدن، خوب سخن گفتن و خوب گوش دادن و لذت بردن از آموزه‌هاي طبيعت؛ سعي کنيم با نگاهي متفاوت، يادگيري را براي فرزندان ميهن عزيزمان در اين بهار باشکوه هستي لذت‌آفرين کنيم و به کودکان فرصت انتخاب بدهيم. 

در اين بخشنامه نکاتي نيز ذکر شده است که تمام مدارس ابتدايي بايد مورد توجه قرار دهند و آمده است: فراهم آوردن فرصت کنار خانواده بودن، امکان انجام کار در سفر، استفاده از زيبايي‌ها و شگفتي‌هاي طبيعت و توجه به آن در فعاليت‌هاي سه‌گانه داستان‌خواني، داستان‌گويي و داستان‌نويسي مورد توجه قرار گيرد. 

از قالب‌هاي متنوع، متناسب با توان و علايق بچه‌ها براي لذت يادگيري استفاده شود و استان‌ها گزارشي از فرايند اجرا به همراه بازخوردهايي از احساس دانش‌آموزان و خانواده‌ها از مناطق و مدارس جمع‌آوري و حداکثر تا تاريخ 30 فروردين ماه 1397 به معاونت آموزش ابتدايي ارسال کنند.

تأکيد مي‌نمايد ارائه هر نوع تکليف مرسوم سال‌هاي قبل به ويژه پيک‌هاي نوروزي يا تمرين‌هاي درسي ممنوع است.
*فارس

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا