کد مطلب: 250533
آقاي آخوندي! شما خودتان از عوامل اصلي نارضايتي مردم هستيد
تاریخ انتشار : 1396/12/06 13:08:18
نمایش : 162
وزير ناکارآمد و پرگوي راه و شهرسازي مي‌گويد هر حادثه‌اي رخ مي‌دهد، به جاي اصلاح فرآيندها، سريعا دنبال يک نفر مي‌رويم که با آن درگير شويم.
به گزارش کلار، روزنامه «کيهان» در ويژه‌هاي خود نوشت:
  عباس آخوندي در جشنواره نشان تعالي با ادعاي اينکه جامعه در حال زوال اجتماعي است، گفت: هر حادثه‌اي رخ مي‌دهد، به جاي اصلاح فرآيندها سريعا دنبال يک نفر مي‌رويم که با او درگير شويم.

وي گفت: مهم‌ترين بحث مهندسي، اخلاق و اميد اجتماعي است.

وي افزود: اميد و سرمايه اجتماعي بدون عدل قابل تحقق نيست. مهندسي مبتني بر عدالت است چون عدالت، ثبات و پايداري از طريق قرار گرفتن اشيا در جاي خودش است. گمگشته ايران نيز همين عدالت است.

وي گفت: خواجه نصير در عين حال که يک مهندس و منجم سرشناس بود، يک سياستمدار بود که کتاب ماندگار او در حوزه سياست با عنوان اخلاق ناصري ارائه شد. يعني اصلي‌ترين بحث او فضيلت و عدالت است و بدون عدالت، اخلاق مفهومي نخواهد داشت.

آخوندي ادامه داد: وقتي مسائل را نگاه مي‌کنيم مي‌بينيم که به سرعت يک تجمع به يک آشوب تبديل مي‌شود، يک برف بلافاصله تمام جامعه را به هم مي‌ريزد. اين نشان مي‌دهد که تاب‌آوري اجتماعي به مفهوم استوار و پايدار آن دچار مشکل است.

سخنان وزير راه سخنان کسي است که بالغ بر ۳۰ سال است با وجود ناکارآمدي به وزارت و مديريت در رده‌هاي مختلف گماشته شده و خود يکي از عوامل اصلي نارضايتي مردم بوده است. بنابراين يکي از همان اصلاح روندهاي مدعيان اين است که دولت و نظام اداري عذر وي را به عنوان فردي که خود و حرف‌هايش را تکرار مي‌کند، بخواهد.

در بحث عدالت نيز وي يکي از وزراي چند صد «شايد بالاي هزار ميلياردي است که به روشني نمي‌گويد اين دارايي کلان را از کجا و کدام فعاليت اقتصادي سالم به دست آورده، حال آن که غالبا وزير و مدير دولتي بوده است.

ثالثا در ماجراي «چالش برف با مديريت حرف» نيز اتفاقا جناب وزير بودند که از مشکلات مردم جا ماندند، و به نظر مي‌رسد ايشان بايد بگويد که من شخصا ناکارآمد و ناتوان هستم نه اينکه به زمين و زمان بد بگويند و کليت جامعه را زير سؤال ببرند.

وزير راه و برخي بستگان وي از جمله انبوه‌سازان مسکن هستند که به واسطه پروژه مسکن مهر متضرر شدند و به همين دليل بارها عليه مسکن مهر بدگويي کردند.

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا