کد مطلب: 250537
​مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان چهارمحال و بختياري:
قيمت بليط هاي نوروزي اتوبوس افزايش نمي يابد/توجه ويژه به ايمني ناوگان مسافري
تاریخ انتشار : 1396/12/07 11:54:22
نمایش : 140
​مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان چهارمحال و بختياري گفت: قيمت بليط اتوبوس ها در ايام نوروز هيچ گونه افزايش قيمتي نخواهند داشت و ما بر اين امر تاکيد بسيار داريم.
به گزارش کلار، احمد جمشيدي در حاشيه اجراي طرح ضربتي مشترک اين اداره کل با پليس راه استان در پايانه مسافربري بروجن در خصوص شرايط قيمت‌ بليت هاي نوروزي اتوبوس‌ها، اظهار داشت: قيمت بليط اتوبوس ها در ايام نوروز هيچ گونه افزايش قيمتي نخواهند داشت و ما بر اين امر تاکيد بسيار داريم.

وي در خصوص ميزان رضايت مندي خريداران بليت‌هاي نوروزي از آغاز طرح فروش نوروزي گفت: هنوز در ابتداي طرح هستيم و ارزيابي خاصي نداشتيم.

جمشيدي اضافه کرد: طرح از ۲۰ بهمن پيش‌فروش بليت‌ها آغاز شده و مي‌توانند از سايت‌هاي اعلام‌شده يا سايت‌هاي اختصاصي شرکت هاي حمل‌ و نقلي خريداري کنند.

وي گفت: به‌ جز فروش غير حضوري متقاضيان به‌صورت حضوري مي‌توانند نسبت به خريد بليت اقدام کنند؛ در اين مدت براي فروش بليت مشکلي خاصي نبوده و مسئله‌اي گزارش نشده است.  

جمشيدي در خصوص طرح‌هاي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان در ايام نوروز، گفت: همان‌طور که مي‌دانيد قريب به ۹۰ درصد سفرها در نوروز از طريق جاده است؛ البته سهم وسايل نقليه طبق برآورد ۷۰ درصد و از طريق حمل‌ و نقل عمومي ۳۰ درصد است.

وي با بيان اين که مردم از طريق اين ۳۰ درصد ناوگان عمومي جابه‌جا مي‌شوند، گفت: طبق پيش‌بيني صورت گرفته ۲۶۰ دستگاه اتوبوس ،۹۰۵ دستگاه سواري و ۱۰۲۶ دستگاه ميني بوس در اين طرح مشارکت خواهند داشت.

جمشيدي گفت: در همين خصوص حدود يک ماه گذشته ستادهاي ايمني استاني با موضوع سفرهاي نوروزي در بخش ايمني تشکيل‌شده است.

وي افزود: مراکز معاينه فني به‌ صورت برخط فعاليت مي‌کنند اما در اين زمان با توجه به طرح نوروزي نظارت ويژه‌اي مي‌شود؛ سفرها در ايام نوروز زيادتر است و به همين خاطر بخش ايمني و نظارت ما مضاعف شده است و نظارت بيشتري روي اين موارد انجام مي‌گيرد.

جمشيدي ادامه داد: تأکيد شده است به استان‌ها که نظارت بيشتري از طريق مراکز معاينه فني، از طريق مديران فني شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل صورت بگيرد تا مشکلي پيش نيايد.

وي با اشاره به نظارت‌هاي ويژه اين طرح در مسيرهاي پرتردد، افزود: در خصوص مسيرهاي پرتردد برنامه‌هاي نظارت ويژه‌اي داريم که به بهترين شکل مديريت شوند.

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا