کد مطلب: 250545
رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا خبر داد
پايان امسال آخرين مهلت براي قانون جريمه مشمولان غايب
تاریخ انتشار : 1396/12/07 13:17:54
نمایش : 170
رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا، پايان امسال را آخرين مهلت براي قانون جريمه مشمولان غايب عنوان کرد و گفت: ابلاغيه جديدي براي اجراي اين طرح در سال آينده به اين سازمان اعلام نشده است.

به گزارش کلار به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار بهرام نوروزي رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا در حاشيه بازديد از معاونت وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان اصفهان با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در اين بازديد نحوه اعزام مشمولان عادي که 19 بهمن ماه و مشمولان کارشناسي و بالاتر که دوم اسفند به خدمت مقدس سربازي فراخوانده شدند، مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

وي همچنين از پايان امسال به عنوان آخرين مهلت براي قانون جريمه مشمولان غايب خبر داد و گفت: کساني که بيش از 8 سال غيبت دارند و واجد شرايط استفاده از قانون معافيت از خدمت سربازي مي‌شوند فقط تا پايان اسفند ماه امسال مهلت دارند به مراکز پليس10+ مراجعه و با پرداخت جريمه هاي تعيين شده براساس مصوبه امسال کارت معافيت خود را دريافت کنند.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا با بيان اينکه ابلاغيه جديدي براي اجراي اين طرح در سال آينده به اين سازمان اعلام نشده است، افزود: اجراي طرح مذکور در سال آينده نيازمند تصويب مجلس شوراي اسلامي، شوراي نگهبان و ابلاغ ستادکل نيروهاي مسلح است.

سردار نوروزي در ادامه با اشاره به قانون معافيت مشمولان داراي والدين با سابقه ايثارگري اظهار داشت: براساس اين قانون تمامي کساني که پدر يا مادر آنها داراي سابقه 28 و 29 ماه حضور در جبهه باشند، مي‌توانند با مراجعه به سازمان هاي مربوطه مانند ارتش، سپاه و ناجا سوابق خود را در قالب فرم هاي مربوطه اخذ و با مراجعه به دفاتر پليس10+ نسبت به ثبت مشخصات خود اقدام کنند.

اين مقام عالي نيروي انتظامي اظهار داشت: در اين قانون مجموع سابقه حضور در جبهه و جانبازي نيز در نظر گرفته شده و به طور مثال کساني که داراي 14 ماه حضور در جبهه و 15 درصد جانبازي باشند در مجموع براي آنها 29 ماه محسوب شده و يکي از فرزندان آنها از خدمت سربازي معاف مي شود.

سردار نوروزي با بيان اينکه تکريم ارباب رجوع و افزايش ميزان رضايتمندي مردم از ارائه خدمات در دستور کار جدي سازمان وظيفه عمومي ناجا است، گفت: بحمدالله تلاش‌ها و اقدامات خوبي در معاونت وظيفه عمومي استان اصفهان به منظور تسريع و سهولت در کار مردم انجام گرفته و در مجموع رسيدگي به پرونده‌هاي مشمولان با دقت قابل قبولي انجام مي‌شود که اين گونه کارها رضايتمندي مردم را نيز به همراه داشته است.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا