به گزارش کلار به نقل از فارس، آيت‌الله احمد جنتي در همايش روسا و سرپرستان دفاتر استاني شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با اشاره به اهميت بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت: انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) در شرايطي به پيروزي رسيد که اسلام در حال غربت و انزوا بود و شکل‌گيري انقلاب اسلامي در آن شرايط، خواست الهي بود که با دلايل مادي و دنيوي قابل توجيه نيست و با خواست و اراده خداوند، مديريت و هدايت شد و به ثمر رسيد.

وي افزود: خداوند دل‌هاي مردم را هدايت و فطرت آنان را بيدار کرد و جوانان به‌گونه‌اي متحول شدند که تا سرحد شهادت پيش رفتند و با اشتياق و ايثار و ازخودگذشتگي در همه صحنه‌ها ازجمله دفاع مقدس حاضر شدند و از همه خواسته‌هاي دنيوي گذشتند و هنوز هم اين مسير ادامه دارد.

* انسان‌سازي و تحول معنوي بالاترين دستاورد انقلاب اسلامي است

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي تصريح کرد: مهم‌ترين و بالاترين دستاورد انقلاب اسلامي انسان‌سازي و زنده کردن ارزش‌هاي معنوي بود. انقلاب اسلامي يک معجزه بود که موجب تحول جوانان و همه اقشار جامعه شد و موجب تحول روحي در ميان اقشار مختلف مردم شد.

وي هدف نهايي همه انبياء الهي و زيربناي همه اديان را انسان‌سازي و تحول روحي و کمال معنوي انسان عنوان کرد و افزود: اين تحول روحي و معنوي در انقلاب اسلامي اتفاق افتاد و همچنان هم ادامه دارد و جوانان امروز هم آماده دفاع از انقلاب و نظام هستند و در راه خدا باروحيه الهي و انقلابي قدم برمي‌دارند و جان‌فشاني مي‌کنند و اين از ثمرات انقلاب است.

آيت‌الله جنتي اظهار داشت: انقلاب و نظام اسلامي، در همه حوزه‌ها و عرصه‌ها دستاوردهاي بسيار زيادي داشته ولي بالاترين و مهم‌ترين دستاورد، همين تحول روحي و معنوي و انسان‌سازي است.

وي تاکيد کرد: رسانه‌ها به‌ويژه صداوسيما در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، وظيفه سنگيني بر عهده‌دارند و اين تحولات و دستاوردها را براي عموم مردم تبيين و تشريح خواهند کرد.

دبير شوراي نگهبان اضافه کرد: لازم است مردم را نسبت به دستاوردهاي انقلاب اسلامي آگاه کرد، اينکه کجا بوديم و کجا هستيم بايد براي مردم تبيين شود و صداوسيما و رسانه‌ها در اين عرصه بايد روشنگري کنند.

رئيس مجلس خبرگان رهبري بابيان اينکه در سال‌هاي گذشته ملت و نظام ايران از سوي دشمنان تحت‌فشارهاي زيادي قرار داشتند، خاطرنشان کرد: باوجوداين فشارها و توطئه‌ها، ملت ايران توانست در همه عرصه‌ها پيشرفت کند و در حوزه‌هاي مختلف ازجمله خدمات‌رساني، علمي، نظامي و غيره در همه نقاط کشور به‌ويژه در روستاها، خدمات رفاهي براي مردم ايجاد نمايد.

وي با اشاره به اينکه امروز در کشور و حتي خارج از کشور، بهترين امکانات و متخصصان را داريم اظهار داشت: بايد به وضعيت معيشتي مردم رسيدگي شود و در حکومت اسلامي نبايد هيچ گرسنه و فقري وجود داشته باشد و ملت و دولت همه بايد در اين امر کمک کنند.

آيت‌الله جنتي با اشاره به حديثي از حضرت علي (ع) فرمودند: در حکومت اسلامي و علوي نبايد هيچ‌کس گرسنه و محتاج باشد و بايد به فقرا رسيدگي شود.

* امروز آمريکا از هيچ قدرتي در دنيا به اندازه ايران وحشت ندارد

وي با اشاره به کارشکني‌هاي آمريکا عليه ملت و نظام ايران اظهار داشت: وحشتي که امروز آمريکا از ايران اسلامي و رهبر انقلاب دارد از هيچ قدرتي در دنيا ندارد و نقشه‌هاي شومي در خاورميانه داشت که ايران مانع انجام آن‌ها شد.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي افزود: تجزيه کشورهاي اسلامي ازجمله عراق، سوريه و بسياري از برنامه‌هايي که آمريکا در خاورميانه داشت، توسط ايران خنثي شد و دشمنان به همين دليل درصدد از بين بردن حاکميت اسلام و ناکارآمد نشان دادن حکومت اسلامي هستند ولي با همه کارشکني‌ها و نقشه‌هاي شومي که پياده مي‌کنند، خداوند اين نظام اسلامي را حفظ کرده است.

* بايد قدردان نعمت ولايت‌فقيه باشيم

وي با شاره به اينکه مردم با حضور در عرصه‌ها و صحنه‌هاي مختلف ازجمله راهپيمايي 22 بهمن حمايت خود را از نظام و رهبري اثبات مي‌کنند افزود: ولي‌فقيه نعمتي است که همه اختلافات و مسائل کلان کشور را حل‌وفصل مي‌کند و متاسفانه برخي ناسپاسي مي‌کنند و در مسئله ولايت مطلقه فقيه شبهه ايجاد مي‌کنند.

دبير شوراي نگهبان اضافه کرد: دشمن در فتنه 88 درصدد براندازي و آشوب در کشور بود و مردم با هدايت مقام معظم رهبري و ولايت‌فقيه اين فتنه را خنثي کردند و بايد قدردان نعمت ولايت و حکومت اسلامي که ادامه حکومت علوي است باشيم.

آيت‌الله جنتي با اشاره به چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي افزود: ملت ايران 40 سال باوجود همه دشمني‌ها و کارشکني‌ها، نظام اسلامي را حفظ کردند. اکنون دشمن با روش‌هاي مختلف القا مي‌کنند که مردم از نظام جدا شدند، اما ملت ايران با حضور در مراسمي مثل راهپيمايي 22 بهمن نشان دادند که در کنار نظام، اسلام و ولايت‌فقيه ايستاده‌اند.

انتهاي پام/540 ک