کد مطلب: 250563
سخنگوي سازمان ثبت احوال:
مهلت ثبت‌نام کارت ملي هوشمند تمديد شد/ مردم نگران نباشند
تاریخ انتشار : 1396/12/09 12:32:12
نمایش : 141
سخنگوي سازمان ثبت احوال کشور گفت: به دستور وزير کشور قرار شده ثبت‌نام کارت ملي هوشمند در ۳ ماه ابتدايي سال ۹۷ نيز انجام شود.

به گزارش کلار، سيف‌الله ابوترابي در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، در رابطه با مشکل قطعي سامانه ثبت‌نام کارت ملي هوشمند و نگراني مردم بابت دريافت کارت‌هاي جديد خود، گفت: در حال حاضر ثبت‌نام، مشکلي ندارد و مردم مي‌توانند وارد سايت شوند و مراحل پيش‌ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وي ادامه داد: ظرفيت جديد ايجاد کرده‌ايم که حتي مردم بتوانند با گوشي‌هاي همراه خود به همان آدرس ثبت نام؛ ncr.ir که در سايت وجود دارد مراجعه کرده و ثبت‌نام را انجام دهند.

ابوترابي گفت: همچنين به دستور وزير کشور، طي درخواست‌هاي مکرر مردم مبني بر اينکه مهلت ثبت‌نام تا پايان سال کافي نيست و ممکن است نتوانند به موقع پيش‌ثبت‌نام خود را انجام دهند قرار شده ثبت‌نام در ماه‌هاي فروردين، ارديبهشت و خرداد سال 97 هم ادامه پيدا کند.

سخنگوي سازمان ثبت احوال کشور گفت: در واقع به دليل اينکه مردم در آستانه سال جديد استرس و گرفتاري‌هاي ثبت‌نام را نداشته باشند اين تمهيدات انديشيده شده و مهلت ثبت‌نام تمديد شده است. 

وي گفت: ما پيش‌بيني‌هاي لازم را مي‌کنيم به طوري که از تير ماه که مراحل ثبت‌نام اين کارت‌هاي ملي هوشمند آغاز شد سيستم‌ جوابگوي ثبت 2.5 ميليون کارت را داشته و براي 20 ميليون نفر به راحتي مي‌تواند کارت ملي هوشمند صادر کند.

ابوترابي گفت: اما اينگونه نيست که نيروي بيشتري به کار بگيريم و مشکل حل شود.متأسفانه به دليل اينکه مردم ثبت‌نام خود را در روزهاي پاياني مي‌گذارند بار مراجعه به سامانه افزايش پيدا مي‌کند و ممکن است سيستم دچار اختلالاتي شود و جوابگو نباشد بنابراين بهتر است مردم ثبت‌نام خود را به روزهاي پاياني موکول نکنند.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا