کد مطلب: 250583
رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن:
ثبت‌ نام آئين معنوي اعتکاف در بروجن آغاز شد
تاریخ انتشار : 1396/12/14 11:38:13
نمایش : 298
رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن از آغاز ثبت‌ نام مراسم معنوي اعتکاف در اين شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته دو هزار و ۷۰۴ نفر خواهر و برادر در ۲۸ مسجد شهري و روستايي اين شهرستان معتکف شدند.
حجت‌الاسلام سيد ابوالفضل صالحي  در گفتگو با کلار، اظهار داشت: اعتکاف يکي از سنت‌هاي حسنه است که هر سال در روزهاي ۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب در اين شهرستان برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام صالحي از آغاز ثبت‌ نام مراسم معنوي اعتکاف در مساجد اين شهرستان خبر داد و گفت: نخستين نشست به‌ منظور هماهنگي و اجراي هر چه‌ بهتر برنامه‌هاي فرهنگي و انجام تدارکات و پذيرائي از معتکفين در شهرستان بروجن برگزار شد.

وي خاطر نشان کرد: آئين معنوي اعتکاف سال گذشته با حضور دو هزار و ۷۰۴ نفر خواهر و برادر در ۲۸ مسجد شهري و روستايي اين شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام صالحي به اهميت و پيشينه اعتکاف اشاره کرد و گفت: اعتکاف در مسجد فرصتي است که انسان‌ها با تمام مشکلات و مشاغل اجتماعي چند روزي هرچند کوتاه از جامعه و مردم جدا مي‌شوند و به درون‌گرايي روي مي‌آورند.

وي ادامه داد: معتکف در فضاي روحاني و تقدس مسجد فرصتي مناسب مي‌يابد تا به کاوش درباره‌ي انگيزه‌ها و روحيات خويش بپردازد و در راستاي رفع نقصان و تکامل خود بکوشد.

صالحي با اشاره به اين که مراسم معنوي اعتکاف از 10 فروردين 1397 برگزار مي‌شود، گفت: متقاضيان مي‌توانند با مراجعه به سايت www.etekafchb.ir يا مراجعه‌ي حضوري به مساجد شهرها و روستاهاي مشخص‌شده ثبت‌نام کنند.

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا