کد مطلب: 250588
کاهش خطر مرگ ناشي از سرطان روده با مصرف بادام زميني
تاریخ انتشار : 1396/12/14 12:32:35
نمایش : 177
محققان مرکز سرطان "ييل" مي‌گويند مصرف آجيل مخصوصا بادام‌زميني و مغزهاي درختي مي‌تواند به بيماران مبتلا به سرطان روده مرحله 3 کمک کند تا از مرگ نجات يابند.
يک مطالعه جديد انجام شده توسط محققان مرکز سرطان‌شناسي دانشگاه "ييل"(Yale) نشان داد که بيماران مبتلا به سرطان کولون(روده) که به طور مرتب آجيل مصرف مي‌کنند، خطر عود سرطان در آنها کاهش مي‌يابد.

اين مطالعات همچنين نشان داد که مصرف آجيل مي‌تواند از طريق کاهش چربي به سلامت افراد کمک کند و خطر مرگ زودرس را کاهش دهد.

به گزارش کلار، "چارلز فوکس"، مدير مرکز سرطان "ييل" و همکارانش در اين مطالعه که شامل بيش از 800 بيمار مبتلا به سرطان کولون مرحله 3 بود، دريافتند بيماراني که آجيل مصرف مي‌کنند، خطر مرگ زودرس کمتري نسبت به همتايانشان دارند که آجيل نمي‌خورند.

"فوکس" و همکارانش در مطالعه خود نوشتند: ارتباط ميزان مصرف کلي آجيل با نتايج بهبود در ساير عوامل شناخته شده يا مشکوک به عود بيماري و مرگ ناشي از سرطان شناخته شده است.

يافته‌هاي اين تحقيق نشان مي‌دهد که بيماران مبتلا به سرطان روده مي‌توانند از مصرف بادام‌زميني و مغزهاي درختي مانند بادام، گردو و گردوي آمريکايي بهره ببرند.

همچنين افرادي که کاملا سالم هستند بايد آجيل را به رژيم غذايي خود اضافه کنند.

مطالعه اي در سال 2015 نشان داد که مصرف روزانه 42 گرم بادام با بهبود سطح ليپوپروتئين‌هاي کم چگالي و کلسترول کلي در افراد ميانسال که اضافه وزن داشتند و سطح کلسترول بد در بدن آنها بالا بود، مرتبط است.

محققان همچنين دريافتند کساني که مي‌خواهند تورم ناخوشايند شکم را کاهش دهند يا از بين ببرند، مصرف آجيل، کاهش چربي دور کمر و پا را به همراه دارد.

براي زنان، مصرف آجيل در دوران بارداري ممکن است خطر ابتلا به آلرژي را در کودک کاهش دهد. محققان در مطالعه‌اي که بيش از 8 هزار و 200 کودک را شامل مي‌شد، دريافتند کودکاني که مادران آنها حداقل پنج بار در هفته بادام‌زميني و آجيل مي‌خورند، کمترين خطر ابتلا به آلرژي را دارند.

سرطان پروستات دومين سرطان کشنده در ميان مردان آمريکايي است. آمار مرکز کنترل و پيشگيري بيماري‌هاي ايالات متحده آمريکا نشان مي‌دهد که در سال 2014، در ايالات متحده آمريکا بيش از 28 هزار و 300 مرد بر اثر سرطان پروستات کشته شده‌اند.

تحقيقات دانشکده پزشکي دانشگاه "هاروارد" نشان داد که ممکن است خوردن مغزهاي درختي، مبتلايان به سرطان پروستات را از مرگ نجات دهد.

محققان در طول 26 سال 47 هزار مرد را تحت نظر گرفته و دريافتند مرداني که حداقل پنج مرتبه در هفته مغزهاي درختي مصرف مي‌کنند، نسبت به افرادي که کمتر از يک بار طي 30 روز مصرف مي‌کنند، 34 درصد احتمال کمتري براي مرگ ناشي از سرطان پروستات دارند.

افرادي که آجيل مصرف مي‌کنند، خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي و سرطاني را کاهش مي‌دهند. خوردن روزانه 20 گرم آجيل، خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي تا 30 درصد، خطر ابتلا به سرطان را به ميزان 15 درصد و مرگ زودهنگام را 22 درصد کاهش مي‌دهد.
*ايسنا
انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا