کد مطلب: 250593
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري:
کليه معوقات کارگران برفاب پرداخت مي‌شود
تاریخ انتشار : 1396/12/15 13:58:21
نمایش : 220
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري گفت: مطالبات کارگرها در چارچوب قانون است و تا پايان امروز کليه معوقات کارگران پرداخت مي‌شود.
به گزارش کلار به نقل از جهان نيوز، روز پنج‌شنبه هفته گذشته کارگران کارخانه برفاب در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و معوقات خود دست از کار کشيدند، و خواستار برآورده شدن حقوق‌شان شدند. به اين ترتيب کارخانه به حالت نيمه تعطيل درآمد.

در همين زمان بود که رئيس صنعت، معدن و تجارت و مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري با حضور در بين اين کارگران به آن‌ها قول دادند اين مشکل را حل کنند و معوقات کارگران به حسابشان واريز شود.

برخي از اين کارگران در تماس با جهانبين نيوز؛ اظهار کردند، متاسفانه فقط حقوق يک ماه کارگران پرداخت شده و اين افراد براي تامين مخارج زندگي خود با مشکل مواجه هستند، اين درحالي است که به ايام عيد نوروز نزديک مي‎شويم و کارگران براي تامين مايحتاج عيد نياز به پول دارند.

همچنين کارگران معتقدند مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي و رئيس صنعت، معدن و تجارت استان قول حل مشکل تا روز يک‌شنبه را به کارگران دادند اما هنوز مشکلي حل نشده است.

قرار نبود مشکل تا روز يک‌شنبه حل شود

سيد خفيظ‌ الله فاضلي مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري در گفت‌وگو با جهانبين نيوز؛ اظهار کرد: قرار نبود مشکل تا روز يک‌شنبه حل شود و ما قولي براي حل مشکل تا روز يک‌شنبه به کارگران نداديم.

وي با بيان اينکه مبلغي از بدهي‌ها پرداخت شده افزود: در روز اعتصاب کارگران قرار بر اين شد، در طول اين هفته مشکل معوقات را حل کنيم، طي جلساتي که در روز يک‌شنبه و دوشنبه گذاشته، پيگيري‌هاي لازم از سازمان مالياتي انجام شد تا مشکلات کارخانه رفع شود و شرکت معوقات را پرداخت کند.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري با بيان اينکه من در هيچ مصاحبه‌اي نگفتم کارگران تنها يک ماه حقوق طلبکار هستند بيان داشت: کارگران حقوق دي و بهمن ماه را طلبکار بودند که معوق بود و قرار شد پرداخت شود، حقوق اسفند و عيدي هم پيگيري مي‌شود که پرداخت شود.

مطالبات کارگران برفاب در چارچوب قانون است

وي ادامه داد: مطالبات کارگرها در چارچوب قانون است، اما مقداري از حقوق‌شان بعد از عيد پرداخت خواهد شد، تاکيد ما بر اين است که شرکت همه معوقات را پرداخت کند، اما شرکت هم مشکلاتي دارد که بايد رفع شود و اگر اين مشکلات رفع شد همه حقوق، عيدي و معوقات پرداخت مي‌شود.

فاضلي يکي از مشکلات برفاب را نبود بازار فروش دانست و بيان داشت: مشکل ديگر، عدم پرداخت مطالبات کارخانه است، فروش‌ کالاها و صادرات اين شرکت هنوز بازپرداخت نداشته و کارخانه را با مشکل مواجه کرده است.

وي افزود: تا پايان امروز کليه معوقات کارگران پرداخت مي‌شود.

انتهاي پيام/540 ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا