کد مطلب: 250609
چرا «روحاني» دولت و مردم را همراهي نمي‌کند؟
تاریخ انتشار : 1396/12/20 13:34:37
نمایش : 458
نقد اقتصادي دوستان به اصطلاح اصلاح‌طلب رئيس جمهور به عملکرد دولت اگر بيشتر از اصولگرايان نباشد، کمتر نيست. ناسزاگويي رئيس جمهور به منتقدين، آنها را هم در برمي‌گيرد. شأن سخنگوي ملت اين نيست که دامنه بي ‌مهري را حتي به دوستان خود توسعه دهد.
به گزارش کلار، محمدکاظم انبارلويي در سرمقاله رسالت به رئيس‌جمهور روحاني اشاره کرده و نوشته است: رئيس جمهور چهارشنبه گذشته سخنان قابل تاملي در جلسه هيئت دولت عنوان کرد. وي گفت: «اگر کسي بناست از طرف مردم سخنگو باشد، او رئيس جمهور است.» اين حرف هم درست است هم نادرست!
اين حرف درستي است، چرا که رئيس جمهور هرچند توسط اکثريت مردم انتخاب شده، اما وي رئيس جمهور اقليت و حتي کساني که اصلاً در انتخابات شرکت نکرده‌اند، نيز هست...رئيس جمهور بايد تا آخر دوره، خود را در اين مسند ببيند و بداند وقتي در برابر ملت ظاهر مي‌شود و ملت را خطاب قرار مي‌دهد سوگند صيانت از اسلام، استقلال کشور، پاسداري از مذهب رسمي و نظام و قانون اساسي را فراموش نکند.
او نمي‌تواند در مسند سخنگويي ملت، بخش عظيمي از ملت را که به او راي نداده‌اند «کم عقل» خطاب کند. او نمي‌تواند به 16 ميليون نفري که در انتخابات اخير به او راي نداده‌اند ناسزا بگويد! او نمي‌تواند در برابر نقد مشفقانه علما، فقها، مراجع عظيم الشأن تقليد و نخبگان جامعه بي‌اعتنا باشد و به بهانه سخنگويي از پاسخ به آنها طفره رود.

او همچنين مي‌نويسد: فرض مي‌کنيم در مسند سخنگوي ملت، رئيس جمهور در ناسزا گويي به منتقدين و کساني که او را رقيب مي‌دانند مجاز باشد. همين روزنامه‌هاي اصلاح طلب و طرفدار دولت پر از نقد دلسوزانه در مورد رفتار و کردار دولت و رئيس جمهور در حوزه‌هاي مختلف به ويژه حوزه اقتصادي است. کافي است رئيس جمهور صفحه 2 روزنامه کيهان نيم تاي پايين که اخبار ويژه را منعکس مي‌کند، بخواند. در اين اخبار نقد دوستان خود را در روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب در مورد بيکاري، مسکن، رکود اقتصادي، تورم و...  ملاحظه فرمايند.
نقد اقتصادي دوستان به اصطلاح  اصلاح‌طلب رئيس جمهور به عملکرد دولت اگر بيشتر از اصولگرايان نباشد، کمتر نيست. ناسزاگويي رئيس جمهور به منتقدين، آنها را هم در برمي‌گيرد. شأن سخنگوي ملت اين نيست که دامنه بي ‌مهري را حتي به دوستان خود توسعه دهد. از اين مهم‌تر مردمي هستند  که به هرحال زندگي در اين نظام را پذيرفته‌اند و به هر دليل در انتخابات همت آمدن به پاي صندوق راي را ندارند اما جزء 80 ميليون جمعيت ايران هستند. اين‌ها از کارکرد دولت ناراضي‌اند و چون ارگاني ندارند و عضو گروهي هم نيستند، اين عدم رضايت خود را به گونه‌اي اعلام مي‌کنند که ممکن است ناسزاگويي رئيس دولت و سخنگوي ملت آنها را هم در بربگيرد. اين يک جفا در حق آنان است.

در يادداشت انبارلويي همچنين مي‌خوانيم: رئيس جمهور، مخالف خود و دشمن ملت را بايد در غرب به ويژه آمريکا جستجو کند. هيچ جناحي  در داخل در صدد مخالفت و مبارزه با دولت نيست. غفلت از آمريکا و اروپا و دشمني‌هاي پايان‌پذير آنها، آقاي روحاني را به اين وادي کشانده است. قرار بود برجام، آفتاب تابان باشد و به  همه جا نور بيفکند و همه مشکلات را حل کند، که نکرد. الان در دولت همه به اين واقعيت اعتراف دارند که دستاورد برجام تقريباً هيچ بوده و دشمن «دبّه» کرده و ما را فريب داده است. لذا به فرموده 
امام (ره) همه فريادها را بايد بر سر آمريکا بکشيم. چرا رئيس جمهور در اين فرياد، دولت، حاکميت و  مردم را همراهي نمي‌ کند؟[8]

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا