کد مطلب: 250613
سقوط هواپيماي ترکيه‌ در شهرکرد/سرنشينان کشته شدند/ دختر يک سرمايه‌دار ترک يکي از مسافران بوده است
تاریخ انتشار : 1396/12/21
نمایش : 155
يک فروند هواپيمايي شخصي ترکيه اي که از شارجه به سمت استامبول در حال پرواز بود، در ارتفاعات کوه هلن روستاي دورک اناري سقوط کرد.
به گزارش کلار، هواپيماي ترکيه‌اي که شامگاه يکشنبه از شارجه به سمت استامبول در حال پرواز بود حوالي آسمان شهرکرد از رادار خارج و سقوط کرد؛ امدادگران براي عمليات جست‌وجو و امدادرساني به محل سقوط هواپيما اعزام شدند.

11 مسافر هواپيماي ترکيه اي سقوط کرده در منطقه دورک اناري شهرستان کيار شامل 8 سرنشين و 3 خدمه جان باختند.

اسامي 8 مسافر هواپيماي ترکيه اي سقوط کرده در چهارمحال و بختياري شامل مينا باشاران ، زينب جُشکون، عايشه آند ، بورجو گون دُآار اورفالي، آصلي ايزميرلي، ليانا هانانل ، جاسمين باروح و سينِم آکاي است.

مرتضوي مديرعامل جمعيت هلال احمر چهارمحال و بختياري: گروهها و تيم هاي امدادي از شب گذشته در منطقه حضور دارند و نيروهاي محلي و مردم منطقه در امداد رساني کمک هاي زيادي به ما کردند.

وي گفت: منتظر صدور دستور براي آغاز عمليات انتقال اجساد جان باختگان هستيم.

جعبه سياه هواپيما پس از تشريفات قانوني تحويل مقامات ترکيه اي مي شود

استاندار چهارمحال وبختياري گفت: جعبه سياه جت شخصي ترکيه اي پس از تشريفات قانوني تحويل مراجع و مقامات ترکيه اي مي شود.

اقبال عباسي در منطقه سقوط هواپيماي ترکيه اي افزود: جعبه سياه هواپيما پيدا شده و کارشناسان هواپيمايي کشورمان نيز در حال انجام مقدمات انتقال جعبه سياه هستند.

وي با بيان اين که واگذاري جعبه سياه نيازمند تشريفات قانوني و حکم دادستاني است، گفت: به دنبال انجام انتقال اجساد قربانيان سانحه هوايي در منطقه هستيم تا در کوتاه ترين زمان اجساد را تحويل خانواده هاي آنان نماييم.

عباسي ادامه داد: 8 تيم تخصصي متشکل از 50 نيروي امدادي همراه با نيروهاي يگان ويژه شامگاه يکشنبه در منطقه دورک اناري شهرستان کيار در اين استان کار امداد رساني را از نخستين ساعات آغاز کرده اند و امروز صبح نيز در حال انجام مقدمات انتقال اجساد با بالگرد هستند.

انتقال اجساد قربانيان هواپيماي ترک آغاز شد

استاندار چهارمحال و بختياري از آغاز انتقال اجساد از محل سقوط هواپيما به محل پشتيباني خبر داد.

عباسي افزود: دقايقي پيش 3 جسد از 10 جسد پيدا شده قربانيان حادثه سقوط هواپيماي ترک به وسيله بالگرد به محل پيشتيباني منتقل شدند.

وي ادامه داد: اجساد به ترتيب با بالگرد منتقل و براي انجام مراحل قانوني تحويل مقامات مي شود.

استاندار چهارمحال و بختياري گفت: تمامي ۱۱ سرنشين جان باخته حادثه سقوط هواپيماي شخصي در منطقه دورک اناري شهرستان کيار، تبعه کشور ترکيه هستند.  

عباسي افزود: با هماهنگي وزارت خارجه کشورمان قرار شد تا پس از هماهنگي با اين وزارتخانه و پزشکي قانوني، اجساد پس از تشريفات قانوني به ترکيه تحويل شود.

وي گفت: اجساد۱۱ قرباني حادثه سقوط هواپيماي شخصي پس از ۱۵ ساعت عمليات امداد و نجات پيش از ظهر امروز در منطقه صعب العبور کوه هاي «هلن» شهرستان کيار در اين استان پيدا شد.

به گفته وي، اجساد براي انجام تشريفات قانوني به پزشکي قانوني انتقال داده شدند.

گفتني است هواپيماي ترکيه‌اي حدود ساعت 18 و 50 دقيقه روز يکشنبه از صفحه رادار محو و در کوه هاي روستاي "دورک اناري" شهرستان کيار سقوط کرد.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا