کد مطلب: 250615
سازمان هواپيمايي: مسئوليت بررسي سقوط هواپيماي ترک با ايران است/ مليت دو مسافر اسپانيايي بود
تاریخ انتشار : 1396/12/21 13:16:06
نمایش : 135
به دنبال سقوط يک فروند هواپيماي ترکيه در فضاي هوايي ايران در روز گذشته سازمان هواپيمايي اطلاعيه‌اي صادر کرد.
به گزارش کلار، اين اطلاعيه به اين شرح است:" بعداز ظهر روز يکشنبه مورخ بيستم اسفند ماه يک فروند هواپيمايي جت تجاري از نوع چلنجر ۶۰ ثبت کشور ترکيه به علامت ثبت TC- TRB که از فرودگاه شارجه در امارات متحده عربي عازم فرودگاه آتاتورک استانبول بود، در مسير هوايي UT۴۳۰، از صفحه رادار محو و در رشته کوه‌هاي زاگرس حوالي شهرکرد سقوط کرد.

اين پرواز در ساعت ۱۶:۵۹ به وقت محلي وارد فضاي کشور جمهوري اسلامي ايران شده و در حدود ساعت ۱۸:۰۹ به وقت محلي دچار سانحه شد. براساس مکالمات خلبان پرواز با مرکز کنترل فضاي کشور، خلبان به علت بروز مشکل فني درخواست کاهش ارتفاع کرده که در حين کاهش ارتفاع در حدود ۳۲ هزار پايي ضمن افت شديد سرعت از صفحه رادار محو شد. بر اساس اطلاعات دريافتي از شرکت بهره بردار ترک، اين هواپيما داراي سه نفر خدمه پروازي و هشت مسافر بوده است.

مليت دو نفر از مسافران اسپانيايي و بقيه سرنشينان تبعه کشور ترکيه هستند. همکاري دو سازمان هواپيمايي کشوري ايران و ترکيه در خصوص بررسي سانحه از دقايق اوليه آغاز و هماهنگي‌هاي لازم در خصوص جستجو و نجات توسط سازمان هواپيمايي کشوري صورت گرفته است.

مسئوليت بررسي سانحه با توجه به مقررات بين‌المللي با سازمان هواپيمايي کشوري ايران است و کشورهاي ترکيه به عنوان محل ثبت هواپيما و کانادا به عنوان طراح و سازنده هواپيما مي‌توانند درخواست همکاري در روند بررسي سانحه را مطابق کنوانسيون شيکاگو و ضمائم آن ارائه کنند".

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا