به گزارش کلار، حسين علايي مديرعامل شرکت هواپيمائي آسمان در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره سقوط هواپيماي A.T.R اين شرکت در کوههاي دنا گفت: سازمان هواپيمائي مسوول بررسي علت سانحه است و ما منتظر گزارش نهايي آنها هستيم.

وي افزود: با توجه به پيدا شدن جعبه سياه اين هواپيما، با بازخواني اطلاعات دستگاه ثبت اطلاعات فني پرواز (FDR) و دستگاه ثبت صداهاي کابين و هواپيما (CVR)، علت حادثه مشخص خواهد شد.

مديرعامل شرکت هواپيمائي آسمان گفت: جعبه سياه که به فرانسه ارسال شده برگشته و مسئولين در حال بررسي و کار کارشناسي در اين زمينه هستند.

علايي با بيان اينکه هر سانحه هوايي مي تواند ناشي از سه علت باشد، افزود: نقص فني هواپيما، اشتباه خلبان و شرايط نامناسب جوي از عمده ترين دلايل سقوط هواپيما و سوانح هوايي است. البته در برخي مواقع ترکيبي از اين عوامل هم در يک سانحه ديده مي شوند.

وي اضافه کرد: البته دلايل ديگري هم مي تواند در سوانح هوايي نقش داشته باشد مثل اتفاقات ناخواسته اصابت موشک به هواپيما.

مديرعامل شرکت هواپيمائي آسمان با بيان اينکه براي بررسي علت سقوط اين هواپيما نبايد با حدس و گمان صحبت کرد، گفت: ما معتقديم که هواپيما هيچ نقص فني نداشت.

علايي در پاسخ به سوالي مبني بر حضورش در جلسات بررسي سقوط اين هواپيما تصريح کرد: مسئولين هر وقت از ما توضيح بخواهند، ارائه مي کنيم.

هواپيماي اي تي آر ۷۲ - ۶۰۰متعلق به هواپيمايي آسمان در ساعت 8:05 صبح روز يکشنبه 29 بهمن فرودگاه مهرآباد را به مقصد ياسوج ترک کرد اما در نزديکي ياسوج به قله هاي دنا برخورد کرد. اين هواپيما 66 مسافر و کادر پروازي داشت.

بعد از سه روز جستجو لاشه هاي هواپيما و برخي اجساد پيدا شده و جستجوي براي پيدا کردن همه اجساد ادامه دارد.

انتهاي پيام/540 ک