کد مطلب: 250624
خطرات روشن کردن آتش در پارکينگ خانه‌ها و فضا‌هاي سبز
توصيه‌هاي ايمني براي روشن کردن آتش‌هاي کوچک
تاریخ انتشار : 1396/12/22 12:56:15
نمایش : 418
سخنگوي سازمان آتش نشاني در رابطه با خطرات روشن کردن آتش‌هاي بزرگ در شب چهارشنبه سوري هشدار داد.
به گزارش کلار، سيد جلال ملکي گفت: روشن کردن آتش بخشي از سنت شب چهارشنبه سوري است، اما طي سال‌هاي اخير اين سنت تا حدود زيادي تغيير يافته است.

وي افزود: متاسفانه عده‌اي با روشن کردن آتش‌هاي بسيار بزرگ و انداختن مواد محترقه درون آن سبب ايجاد رعب و وحشت مي‌شوند.

سخنگوي سازمان آتش نشاني خواستار روشن کردن آتش‌هاي کوچک از سوي خانواده‌ها شد و تصريح کرد: درخواست ما اين است که مردم در شب چهارشنبه سوري ايمن شادي کنند و اگر قصد روشن کردن آتش را دارند، آتش را در مکاني که خالي از پوشش گياهي و سقف است روشن کنند. آتش‌هاي کوچک بهتر است از سوي والدين درست شده تا خطري کودکان و جوانان را تهديد نکند. 

ملکي ادامه داد: در بسياري از مواقع گزارش شده که در برخي از مناطق شهر تهران، آتش‌هاي بسيار بزرگي برپا شده و شعله‌هاي آتش به سيم‌هاي برق آسيب وارده کرده و خطرات زيادي را به دنبال داشته اند.

وي با تاکيد بر خطرات روشن کردن آتش در پارکينگ‌هاي مسکوني خانه‌ها خاطرنشان کرد: روشن کردن آتش در پارکينگ‌هاي مسکوني خطرناک‌ترين اقدام ممکن است. اين کار مي‌تواند سبب آتش گرفتن کل ساختمان شده و خسارت‌هاي زيادي را به همراه داشته باشد.

سخنگوي سازمان آتش نشاني با بيان اينکه " نبايد يک لحظه شادي سبب ايجاد خطر براي سايرين شود" اظهارکرد: جوانان و نوجوانان بايد توجه داشته باشند که مواد محترقه‌اي که استفاده مي‌کنند مي‌تواند نه تنها براي خودشان بلکه براي سايرين نيز خطرات جاني به همراه داشته باشد.

ملکي با اشاره به در خطر بودن درختان تاکيد کرد: درختان شهر در شب چهارشنبه سوري در خطر آتش گرفتن هستند و درخواست ما اين است که به هيچ وجه در کنار درختان آتش روشن نشود.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا