کد مطلب: 250625
چرا بايد ويتامين D مصرف کنيم؟
تاریخ انتشار : 1396/12/22 13:13:10
نمایش : 524
نتايج آزمايشات روي بيش از ۳۰ هزار شرکت‌کننده نشان داده است افرادي که سطح ويتامين D در بدنشان بالاتر است ممکن است کمتر در معرض ابتلا به تمام انواع سرطان‌ها به خصوص سرطان کبد باشند.
به گزارش کلار، ويتامين D در اثر قرار گرفتن پوست در معرض آفتاب در بدن توليد مي‌شود. اين ويتامين به حفظ کلسيم کافي در بدن که در استحکام و تقويت استخوان‌ها، دندان‌ها و نيز سلامت عضلات نقش دارد کمک مي‌کند.

در حالي که تاثير مثبت ويتامين D بر پيشگيري و کنترل بيماري‌هاي استخواني شناخته شده است همچنين شواهد پزشکي فزاينده‌ نشان مي‌دهند که اين ويتامين براي مقابله با ساير بيماري‌هاي مزمن از جمله برخي سرطان‌ها نيز موثر است.

متخصصان علوم پزشکي دريافته‌اند که سطح بالاتر ويتامين D با کاهش نسبي (حدود 20 درصد) خطر ابتلا به سرطان در مردان و زنان مرتبط است.

به گزارش ان‌دي‌تي‌وي، همچنين سطح بيشتر ويتامين D در بدن با کاهش نسبي (30 تا 50 درصد) خطر ابتلا به سرطان کبد توام است که اين رابطه در مردان بيش از زنان ديده شده است.

دکتر "تايکي ياماجي" از مرکز ملي سرطان در توکيو در اين باره گفت: يافته‌هاي جديد تاييدي بر اين فرضيه است که ويتامين D تاثيرات حفاظتي در برابر سرطان‌ها در نقاط مختلف بدن دارد.

براي انجام اين مطالعه که شرح آن در مجله "The BMJ" منتشر شده اين تيم تخصصي اطلاعات مربوط به 33 هزار و 736 شرکت‌کننده زن و مرد را که بين 40 تا 69 ساله بودند ارزيابي کرده و اين افراد براي يک دوره متوسط 16 ساله دوباره بازبيني شده‌اند.

در اين بررسي‌ها در عين حال هيچ رابطه‌اي بين افزايش خطر ابتلا به سرطان‌هاي بررسي‌شده با ويتامين D ديده نشده است.

با اين حال متخصصان تاکيد کردند براي کسب اطلاعات دقيق‌تر درباره اينکه چه ميزان از اين ويتامين در پيشگيري از سرطان موثر است انجام آزمايشات و مطالعات بيشتر ضروري است.

منبع: ايسنا

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا