کد مطلب: 250635
از سيد جيکاک تا سيد صادق!
تاریخ انتشار : 1396/12/23 12:21:26
نمایش : 908
کفش‌هايش با ‌اشاره عصايش جلوي پايش جفت مي‌شد و آتش، ‌ريشش را نمي‌سوزاند. مردم ساده‌دل چه مي‌دانستند که چيزي به نام آهنربا و مگنت وجود دارد و ماده نسوز.
به گزارش کلار، محمد صرفي در کيهان نوشت:

حدود 70 سال پيش و در خلال جنگ جهاني دوم مردي با ظاهري که شباهت چنداني به بومي‌هاي جنوب ايران نداشت از بصره وارد ايران شد و خود را به طايفه موري از طوايف بختياري رساند و براي آنها چوپاني مي‌کرد. طايفه موري ميان خوزستان و چهارمحال در رفت و آمد بودند. اين مرد کر و لال هفت سال چوپاني کرد و همانطور که بي‌سر و صدا آمده بود، بي‌خبر هم رفت و غيب شد. «مستر جيکاک»، مامور «اينتليجنس سرويس» به مدد سکوت و تحمل مشقت هفت سال چوپاني حالا به مردي عابد و زاهد و البته بختياري‌تر از همه بختياري‌ها مبدل شده بود!


کفش‌هايش با ‌اشاره عصايش جلوي پايش جفت مي‌شد و آتش، ‌ريشش را نمي‌سوزاند. مردم ساده‌دل چه مي‌دانستند که چيزي به نام آهنربا و مگنت وجود دارد و ماده نسوز. آنقدر از مامور اطلاعاتي انگليس کشف و کرامات ديدند که معروف شد به سيد جيکاک! بعد از جنگ جهاني دوم، عملاً حکمراني مناطق نفت‌خيز جنوب در دست وي بود. سيد جيکاک مراقب بود چيزي مانع انتقال نفت ايران به مقاصد مورد نظر لندن نشود و براي اين کار فرقه‌اي ديني نيز در منطقه به نام طلوعي (تولويي و سروشي هم ذکر شده) ايجاد کرده بود. انکار دنيا، ترک آن، کناره‌گيري از امور دنيوي و بي‌ارزش دانستن خاک و نفت از جمله تعاليم اين فرقه دست‌ساز انگليس بود. در جريان ملي شدن صنعت نفت بيت معروفي را بر سر زبان‌ها انداخت. طلوعي‌ها روستا به روستا و چادر به چادر مي‌رفتند و مي‌خواندند؛ تو که مهر علي مين دلته/نفت ملي سي چنته؟ (تو که مهر و محبت حضرت علي(ع) را در دل داري، نفت ملي را مي‌خواهي چه کني؟!)


27 بهمن سال گذشته کنگره آمريکا از برخي صاحب‌نظران سياسي- امنيتي در حوزه ايران، دعوت کرد تا با حضور در جلسه استماعي با عنوان «ايران تحت نظر» نظرات و پيشنهادات خود درباره نحوه مواجهه آمريکا با جمهوري اسلامي ايران را مطرح کنند. اين جلسه زماني برگزار شد که مدت کوتاهي از روي کار آمدن دولت دونالد ترامپ مي‌گذشت و کاخ سفيد در حال تدوين استراتژي خود عليه ايران بود.


يکي از کساني که نظرات خود را در قالب يک طرح عملياتي به اين جلسه ارائه داد، «اسکات مودل» بود. مودل 13 سال سابقه فعاليت در سازمان سيا را در کارنامه خود دارد و سال‌ها در بخش عمليات ويژه سازمان سيا فعاليت مي‌کرده و خاورميانه - به‌خصوص افغانستان - يکي از اصلي‌ترين محل‌هاي ماموريت وي بوده است. وي به سه زبان فارسي، پرتغالي و اسپانيايي مسلط است. ظاهراً علاقه ماموران اطلاعاتي غرب به نفت ژنتيک است و ماموران سازمان سيا از پسرعموهاي آنگلوساکسون خود به ارث برده‌اند. مودل در حال حاضر مديرعامل شرکت «راپيدان گروپ» است که در زمينه انرژي – به‌خصوص نفت و در جنوب غرب آسيا- فعاليت دارد.


مودل در طرح 7 بندي خود نقشه راهي کاملاً عملياتي را براي مهار و مقابله با جمهوري اسلامي ارائه مي‌کند. کمتر اتفاق خاص و ضد امنيت ملي کشورمان طي يک سال اخير را مي‌توان به ياد آورد که نتوان با نسخه مودل تطبيق داد.
مودل در ششمين بند از طرح خود مي‌نويسد؛ «مدل ايران يک دين‌سالاري است که يک روحاني را در سمت قدرت سياسي مي‌گمارد درحالي‌که در عراق، روحانيت به تفسيري سنتي معتقد است که مي‌گويد روحاني بايد از سياست جدا باشد. ما بايد همپيمانان عرب را ترغيب کنيم که از نجف به عنوان تفکر سنتي تحمل‌پذيرتر و آرام‌تر حمايت کنند و اين مسئله به طور خاص اهميت دارد.


اين کار بايد شامل ترويج برجسته‌ترين و محترم‌ترين چهره‌ها مثل آيت‌الله (صادق) شيرازي و سايران در مقابل ولايت فقيه باشد و در عراق کساني ترويج شوند که حامي اسلام شيعي تحمل‌پذيرتر، با ستيزه‌جويي کمتر و سياسي‌گري کمتر باشد.»


خيمه‌شب‌بازي تبليغاتي چند عامل اجيرشده فرقه شيرازي در لندن را بايد فراتر از تعرض غيرقانوني به يک مکان ديپلماتيک ديد و تحليل کرد. بسيار ساده‌لوحانه است اگر کسي گمان کند اين حمله بدون دخالت و حمايت برخي عوامل دولت انگليس – به‌خصوص سازمان اطلاعاتي اين کشور- انجام شده است. مهاجمان بدون کمترين مانعي به سفارت ايران تعرض کرده و جلوي چشم پليس انگليس سه ساعت نمايش رسانه‌اي خود را اجرا مي‌کنند و اين نمايش از سوي رسانه‌هايي که آزادانه و با حمايت لندن فعاليت مي‌کنند، به صورت زنده پوشش رسانه‌اي مي‌يابد و پس از پايان ماجرا و خروج از ساختمان سفارت، دستگير مي‌شوند!


فرقه شيرازي يا همان «شيعه انگليسي» با ترسيم چهره‌اي خشن و غيرعقلاني از تشيع و تنزل دادن انقلابي‌گري و ظلم‌ستيزي شيعه به کارهايي خرافي و غيرديني همچون قمه‌زني، عبور از آتش براي زيارت مرقد امام حسين(ع) و... سعي دارد جانشيني انحرافي براي نسخه اصيل تشيع ارائه کند. در حالي که جمهوري اسلامي سياست تقريب مذاهب و اتحاد و همدلي ميان شيعه و سني را در برابر دشمن واحد يعني آمريکا و رژيم صهيونيستي و انگليس دنبال مي‌کند، اين فرقه هر چه در توان دارد را به ميدان آورده است تا اين خط اصولي را خدشه‌دار کرده و با ايجاد و تشديد اختلاف ميان مسلمانان، آب به آسياب دشمنان اسلام و مسلماني بريزد.


شيعه انگليسي تکفير مي‌کند و صدا و دستي را که بايد عليه آمريکا و صهيونيسم بلند کند، به اسم تشيع عليه برادران مسلمان خود بلند مي‌کند. نام خود را شيعه مي‌گذارد و عليه تنها حکومت شيعي جهان، با لندن همسوست و علاوه‌بر ده‌ها شبکه ماهواره‌اي که در اختيار دارد، از شيپور بي‌بي‌سي هم براي انتشار انکرالاصوات خود بهره مي‌برد.


وقتي آيت‌الله ميرزاي شيرازي بزرگ با فتواي معروف خود در ماجراي قيام تنباکو، پوزه استعمار انگليس را به خاک ماليد، پروژه پرورش «روحاني لندني» در دستور کار قرار گرفت و امروز به نقطه «مرجع لندني» رسيده است. مرجعيت و روحانيتي که مشکلي با ‌اشغالگري آمريکا و انگليس ندارد، جنايات رژيم جعلي اسرائيل در فلسطين را نمي‌بيند، از قيام انسان‌ساز و تاريخي کربلا فقط قمه‌زني را فهميده و تنها هنرش فحاشي کور به شخصيت‌هاي تاريخي است، نه تنها براي استکبار و استبداد خطري ندارد بلکه هم در لندن و هم در کشورهاي حاشيه خليج‌فارس برايش دفتر و دستک راه مي‌اندازند.


وقتي افسر اينتليجنت سرويس، سيد جيکاک و صاحب کشف و کرامات مي‌شود، جاي تعجب چنداني ندارد که پيروان شيعه انگليسي هم براي ملکه اين کشور شجره‌نامه درست کنند و او را سيده و از نوادگان بني هاشم بدانند. پوزه انگليس در منطقه به خاک ماليده شده و براي جبران بايد کاري کنند. حمله به سفارت ايران در لندن برنامه سخيف و ابلهانه‌اي بود که نتيجه آن کنار رفتن نقاب نفاق از ماهيت واقعي فرقه شيرازي است. گردانندگان ام.آي6 بايد به جاي عملي کردن نسخه اربابان خود در لانگلي، خلاقيت بيشتري نشان دهند. دوره سيد جيکاک‌ها گذشته است.

انتهاي پيام/540 ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت
همراه با شهدا